Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HISTORY RENOVATION S.R.L.

HISTORY RENOVATION S.R.L.

CUI 43677274 · SRL· Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HISTORY RENOVATION S.R.L. are sediul în Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 989,9 K lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât11,6%

Marja netă calculată este 11,6% în 2025, față de 28,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-9,4%

Datoriile raportate sunt 412,8 K lei în 2025, față de 455,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025989,9 K lei-17,9% față de anul anterior2021: 81.1692022: 642.0532023: 4.270.5872024: 1.205.9992025: 989.889
Rezultat net 2025114,7 K lei-67,1% față de anul anterior2021: 9.8762022: 361.8832023: 2.537.1002024: 348.8372025: 114.677
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2021: 22022: 32023: 32024: 32025: 4
Capitaluri proprii 2025564,4 K lei-69,4% față de anul anterior2021: 10.0762022: 371.9592023: 2.537.3002024: 1.846.1372025: 564.392
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2021: 81,2 K lei81,2 K20212022: 642,1 K lei642,1 K20222023: 4,3 mil. lei4,3 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 989,9 K lei989,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,7%59,4%Mediana sectorului (2025): 16,3% · n=86612021: 12,2%12,2%20212022: 56,4%56,4%20222023: 59,4%59,4%20232024: 28,9%28,9%20242025: 11,6%11,6%2025

Cifra de afaceri: -17,9% față de anul anterior. Marja netă: 11,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii564,4 K lei-69,4% față de anul anterior
Datorii412,8 K lei-9,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,3 mil. lei1,2 mil. lei989,9 K lei-17,9% față de anul anterior
Rezultat net2,5 mil. lei348,8 K lei114,7 K lei-67,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,5 mil. lei1,8 mil. lei564,4 K lei-69,4% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei455,7 K lei412,8 K lei-9,4% față de anul anterior
Creanțe1,5 mil. lei2,2 mil. lei944,1 K lei-57,8% față de anul anterior
Angajați334+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,6%16,3%n=8.66128,9%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)57,8%35%n=6.69280,8%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)42,2%61,2%n=6.69219,9%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,2%22,9%n=6.6921,4%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11,7%6,4%n=6.69015,3%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive20,3%88,6%n=8.00918,9%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,32×1,22×n=10.7004,95×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360343,33 zile97,58 zilen=7.681667,09 zile92,22 zilen=29.935
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați247.472 lei154.407 lein=7.284402.000 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
989.889
Rezultat net
114.677
Angajați
4
Datorii
412.829
Active imobilizate
21.332
Active circulante
955.889
Capitaluri proprii
564.392
Venituri totale
989.911
Cheltuieli totale
854.679
Stocuri
—
Creanțe
944.058
Casă și conturi la bănci
11.831
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.205.999
Rezultat net
348.837
Angajați
3
Datorii
455.749
Active imobilizate
31.512
Active circulante
2.253.952
Capitaluri proprii
1.846.137
Venituri totale
1.206.353
Cheltuieli totale
802.607
Stocuri
—
Creanțe
2.234.752
Casă și conturi la bănci
19.200
Cheltuieli în avans
16.422
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.270.587
Rezultat net
2.537.100
Angajați
3
Datorii
1.304.922
Active imobilizate
9.221
Active circulante
3.819.556
Capitaluri proprii
2.537.300
Venituri totale
4.270.840
Cheltuieli totale
1.444.488
Stocuri
—
Creanțe
1.509.077
Casă și conturi la bănci
2.310.479
Cheltuieli în avans
13.445
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
642.053
Rezultat net
361.883
Angajați
3
Datorii
146.770
Active imobilizate
14.881
Active circulante
503.848
Capitaluri proprii
371.959
Venituri totale
633.922
Cheltuieli totale
265.962
Stocuri
1.975
Creanțe
494.133
Casă și conturi la bănci
7.740
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.169
Rezultat net
9.876
Angajați
2
Datorii
34.110
Active imobilizate
20.541
Active circulante
23.645
Capitaluri proprii
10.076
Venituri totale
89.761
Cheltuieli totale
79.073
Stocuri
11.002
Creanțe
9.140
Casă și conturi la bănci
3.503
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-21Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43677274
Număr de înregistrare
J2021000140307
Înmatriculare
4 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000140307
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 IUNIE 90 Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 1 IUNIE 90 Negreşti-Oaş SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 februarie 2021
Înregistrare fiscală
31 iulie 2025
Telefon
0748329159 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLDOVAN MARIA ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HISTORY RENOVATION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.2021
Înregistrare fiscală
4 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000140307
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş

Contact și adrese

Telefon
0748329159 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, ORŞ. NEGREŞTI-OAŞ, STR. 1 IUNIE, NR.90
Cod poștal fiscal
445200
Strada sediului
Str. 1 Iunie
Numărul sediului
90
Localitatea sediului
Orş. Negreşti-Oaş
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
445200
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Iunie
Numărul domiciliului fiscal
90
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Negreşti-Oaş
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
445200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 martie 2021
Actualizare TVA la încasare
18 februarie 2021
Publicare TVA la încasare
19 februarie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA BUNESTI2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

21 noiembrie 2025Achiziție directă

Lucrari in constructii

Autoritate: COMUNA BUNESTI

CPV 45400000-1 — Lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45400000-1

Vezi detaliile atribuirii →
121.690 leiValoare publicată
13 octombrie 2025Achiziție directă

Lucrari in constructii

Autoritate: COMUNA BUNESTI

CPV 45400000-1 — Lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45400000-1

Vezi detaliile atribuirii →
156.408 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareLoc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-OaşCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI