Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HLCBOUTIQUE ALKAT 93 S.R.L.

HLCBOUTIQUE ALKAT 93 S.R.L.

CUI 40619708 · SRL· Municipiul Tecuci

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

HLCBOUTIQUE ALKAT 93 S.R.L. are sediul în Municipiul Tecuci. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-48,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 179,3 K lei, față de 351 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-56,8%

Marja netă calculată este -56,8% în 2025, față de 10,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025179,3 K lei-48,9% față de anul anterior2020: 228.7952021: 278.7532022: 430.3042023: 306.6302024: 351.0202025: 179.348
Rezultat net 2025-101,9 K lei-386,6% față de anul anterior2020: 69.4542021: 30.3162022: 02023: 02024: 35.5682025: -101.930
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 32023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-39,2 K lei-162,5% față de anul anterior2020: 83.2642021: 113.5802022: 44.9892023: 27.1542024: 62.7222025: -39.209
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0215 K430 K2020: 228,8 K lei228,8 K20202021: 278,8 K lei278,8 K20212022: 430,3 K lei430,3 K20222023: 306,6 K lei306,6 K20232024: 351 K lei351 K20242025: 179,3 K lei179,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-56,8%-13,2%30,4%Mediana sectorului (2025): 1,8% · n=1032020: 30,4%30,4%20202021: 10,9%10,9%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 10,1%10,1%20242025: -56,8%-56,8%2025

Cifra de afaceri: -48,9% față de anul anterior. Marja netă: -56,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-39,2 K lei-162,5% față de anul anterior
Datorii50,6 K lei-73,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri306,6 K lei351 K lei179,3 K lei-48,9% față de anul anterior
Rezultat net0 lei35,6 K lei-101,9 K lei-386,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii27,2 K lei62,7 K lei-39,2 K lei-162,5% față de anul anterior
Datorii115,3 K lei189,2 K lei50,6 K lei-73,2% față de anul anterior
Creanțe12,7 K lei4,7 K lei3,8 K lei-18,2% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-56,8%1,8%n=10310,1%1,8%n=97
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-343,7%12,1%n=7924,9%13,8%n=71
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)443,7%87,9%n=7975,1%89,6%n=71
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)65,5%6,4%n=793%8,2%n=71
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-893,4%3,3%n=7914,1%0,1%n=71
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—32,2%n=8156,7%49,2%n=69
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,08×0,97×n=1271,29×0,98×n=120
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3607,7 zile16,65 zilen=924,81 zile13,31 zilen=83
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,21 zile62,98 zilen=98227,46 zile60,1 zilen=89
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați179.348 lei418.921 lein=76175.510 lei313.357 lein=75

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.348
Rezultat net
-101.930
Angajați
1
Datorii
50.618
Active imobilizate
7.469
Active circulante
3.940
Capitaluri proprii
-39.209
Venituri totale
342.362
Cheltuieli totale
442.615
Stocuri
105
Creanțe
3.835
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
351.020
Rezultat net
35.568
Angajați
2
Datorii
189.205
Active imobilizate
7.469
Active circulante
244.458
Capitaluri proprii
62.722
Venituri totale
351.516
Cheltuieli totale
310.976
Stocuri
221.782
Creanțe
4.690
Casă și conturi la bănci
17.986
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
306.630
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
115.291
Active imobilizate
9.325
Active circulante
133.120
Capitaluri proprii
27.154
Venituri totale
306.630
Cheltuieli totale
304.224
Stocuri
120.039
Creanțe
12.699
Casă și conturi la bănci
382
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
430.304
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
47.609
Active imobilizate
-12.992
Active circulante
105.590
Capitaluri proprii
44.989
Venituri totale
430.304
Cheltuieli totale
426.814
Stocuri
83.914
Creanțe
17.192
Casă și conturi la bănci
4.484
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.753
Rezultat net
30.316
Angajați
1
Datorii
54.086
Active imobilizate
9.280
Active circulante
158.386
Capitaluri proprii
113.580
Venituri totale
278.753
Cheltuieli totale
245.951
Stocuri
125.612
Creanțe
309
Casă și conturi la bănci
32.465
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.795
Rezultat net
69.454
Angajați
1
Datorii
49.879
Active imobilizate
12.992
Active circulante
120.151
Capitaluri proprii
83.264
Venituri totale
228.795
Cheltuieli totale
157.713
Stocuri
113.448
Creanțe
1.118
Casă și conturi la bănci
5.585
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-05.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40619708
Număr de înregistrare
J17/381/2019
Înmatriculare
11 februarie 2019
EUID
ROONRC.J17/381/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
DUMBRAVA ROŞIE 17 Municipiul Tecuci Galaţi
Adresă fiscală
Str. DUMBRAVA ROŞIE 17 Tecuci GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 februarie 2019
Înregistrare fiscală
2 decembrie 2025
Telefon
0755166620 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HALACU ALEXANDRU-CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HLCBOUTIQUE ALKAT 93 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2019
Înregistrare fiscală
11 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J17/381/2019
Cod CAEN
4726
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0755166620 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. TECUCI, STR. DUMBRAVA ROŞIE, NR.17
Cod poștal fiscal
805300
Strada sediului
Str. Dumbrava Roşie
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Mun. Tecuci
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
805300
Strada domiciliului fiscal
Str. Dumbrava Roşie
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Tecuci
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
805300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4635 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul TecuciCAEN 4726
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI