Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 23,1 mil. lei, față de 22,4 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025HOFSTETTER ENVIRONMENTAL S.R.L.
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
HOFSTETTER ENVIRONMENTAL S.R.L. are sediul în Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este -15,9% în 2025, față de 0% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 27,3 mil. lei în 2025, față de 12,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: +3,2% față de anul anterior. Marja netă: -15,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 17,9 mil. lei | 22,4 mil. lei | 23,1 mil. lei | +3,2% față de anul anterior |
| Rezultat net | 0 lei | 0 lei | -3,7 mil. lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | 2 mil. lei | 2,1 mil. lei | -1,5 mil. lei | -171,3% față de anul anterior |
| Datorii | 5,2 mil. lei | 12,8 mil. lei | 27,3 mil. lei | +113,5% față de anul anterior |
| Creanțe | 3,9 mil. lei | 4,6 mil. lei | 4,6 mil. lei | +0,4% față de anul anterior |
| Angajați | 9 | 16 | 17 | +6,3% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | -15,9% | 0%n=960 | 0% | 0%n=1.011 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | -5,9% | 45%n=925 | 14,4% | 50,5%n=978 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 105,9% | 52,4%n=925 | 85,7% | 46,1%n=978 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 37% | 17,1%n=925 | 14,7% | 16,3%n=978 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | -14,2% | 0%n=916 | 0% | 0%n=973 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | — | 0%n=942 | 0% | 0%n=982 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,6× | 1,43×n=1.058 | 1× | 1,5×n=1.121 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 72,51 zile | 127,42 zilen=936 | 74,51 zile | 118,83 zilen=973 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 175,27 zile | 9,69 zilen=636 | 126,24 zile | 10,44 zilen=645 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 1.357.262 lei | 365.506 lein=851 | 1.397.679 lei | 319.852 lein=888 |
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 23.073.456
- Rezultat net
- -3.666.328
- Angajați
- 17
- Datorii
- 27.257.138
- Active imobilizate
- 9.508.969
- Active circulante
- 16.221.567
- Capitaluri proprii
- -1.526.602
- Venituri totale
- 25.869.100
- Cheltuieli totale
- 29.535.428
- Stocuri
- 11.233.838
- Creanțe
- 4.647.308
- Casă și conturi la bănci
- 340.421
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 264.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 22.362.870
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 16
- Datorii
- 12.765.581
- Active imobilizate
- 2.185.205
- Active circulante
- 12.715.431
- Capitaluri proprii
- 2.139.726
- Venituri totale
- 29.655.469
- Cheltuieli totale
- 29.494.567
- Stocuri
- 7.842.045
- Creanțe
- 4.628.773
- Casă și conturi la bănci
- 244.613
- Cheltuieli în avans
- 4.671
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 264.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 17.880.406
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 9
- Datorii
- 5.172.991
- Active imobilizate
- 1.673.485
- Active circulante
- 5.576.738
- Capitaluri proprii
- 2.021.384
- Venituri totale
- 17.105.982
- Cheltuieli totale
- 16.043.495
- Stocuri
- 554.096
- Creanțe
- 3.946.675
- Casă și conturi la bănci
- 1.075.967
- Cheltuieli în avans
- 18.690
- Venituri în avans
- 74.538
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 264.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 19.455.827
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 5
- Datorii
- 6.374.982
- Active imobilizate
- 976.834
- Active circulante
- 7.082.414
- Capitaluri proprii
- 1.693.551
- Venituri totale
- 20.752.466
- Cheltuieli totale
- 19.074.451
- Stocuri
- 1.759.649
- Creanțe
- 4.840.056
- Casă și conturi la bănci
- 482.709
- Cheltuieli în avans
- 9.285
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 264.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.383.058
- Rezultat net
- 7.276
- Angajați
- 3
- Datorii
- 1.507.924
- Active imobilizate
- 220.834
- Active circulante
- 1.556.915
- Capitaluri proprii
- 271.276
- Venituri totale
- 2.449.243
- Cheltuieli totale
- 2.421.253
- Stocuri
- 532.473
- Creanțe
- 882.180
- Casă și conturi la bănci
- 142.262
- Cheltuieli în avans
- 1.451
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 264.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
11 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 44158623
- Număr de înregistrare
- J2021002575233
- Înmatriculare
- 21 aprilie 2021
- EUID
- ROONRC.J2021002575233
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Nordului 91A Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti Ilfov
- Adresă fiscală
- Bld Nordului 91A Dobroeşti ILFOV
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 21 aprilie 2021
- Înregistrare fiscală
- 4 aprilie 2025
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- JURGEN KARL GUTEKUNST
- administrator
- ŞCHIOPU ALIN COSMIN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- HOFSTETTER ENVIRONMENTAL S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 21.04.2021
- Înregistrare fiscală
- 21 aprilie 2021
- Număr registrul comerțului
- J2021002575233
- Cod CAEN
- 7112
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. ILFOV, SAT DOBROEŞTI COM. DOBROEŞTI, BLD. NORDULUI, NR.91A
- Strada sediului
- Bld. Nordului
- Numărul sediului
- 91A
- Localitatea sediului
- Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
- Județul sediului
- ILFOV
- Strada domiciliului fiscal
- Bld. Nordului
- Numărul domiciliului fiscal
- 91A
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
- Județul domiciliului fiscal
- ILFOV
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iunie 2021
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (11) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Apavital SA Iasi3 din 11 înregistrări (27,3%) · Vezi relația
JUDETUL HUNEDOARA3 din 11 înregistrări (27,3%) · Vezi relația
VITAL S.A. BAIA MARE2 din 11 înregistrări (18,2%) · Vezi relația
ECOAQUA SA1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația
SERVICIUL PUBLIC ECOSAL GALATI1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de analiza sau consultanta tehnica (Rev.2)3 din 11 înregistrări (27,3%) · Vezi selecția
Instalatii de siguranta (Rev.2)2 din 11 înregistrări (18,2%) · Vezi selecția
Diverse piese de schimb (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția
Senzori (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția
Cisterne, rezervoare, containere si cuve sub presiune (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Service si asistenta tehnica
Autoritate: Consiliul Judetean Calarasi
CPV 71356200-0 — Servicii de asistenta tehnica (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii mentenanta a instalaţiei de biogaz
Autoritate: ECOAQUA SA
CPV 71631000-0 — Servicii de inspectie tehnica (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Intrerupator presiune
Autoritate: VITAL S.A. BAIA MARE
CPV 34913000-0 — Diverse piese de schimb (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Echipamente siguranta
Autoritate: VITAL S.A. BAIA MARE
CPV 35113300-2 — Instalatii de siguranta (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Facla Biogas
Autoritate: Apavital SA Iasi
CPV 35113300-2 — Instalatii de siguranta (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Reparatie instalatie biogaz
Autoritate: Apavital SA Iasi
CPV 35125100-7 — Senzori (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Ilfov
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
28 activități autorizate
CAEN 2591 Rev. 3Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
CAEN 2651 Rev. 3Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
CAEN 2813 Rev. 3Fabricarea de pompe și compresoare
CAEN 2821 Rev. 3Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
CAEN 2829 Rev. 3Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
CAEN 2842 Rev. 3Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
CAEN 2899 Rev. 3Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente
CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 3600 Rev. 3Captarea, tratarea și distribuția apei
CAEN 3700 Rev. 3Colectarea și epurarea apelor uzate
CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile
CAEN 3823 Rev. 3Alte activități de tratare a deșeurilor
CAEN 3833 Rev. 3Alte activități de eliminare a deșeurilor
CAEN 3900 Rev. 3Activități și servicii de decontaminare
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management
CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice
CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat
CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2021–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | — | Neverificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.