Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HOLLAND IMPORT FLOWERS S.R.L.

HOLLAND IMPORT FLOWERS S.R.L.

CUI 43978420 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

HOLLAND IMPORT FLOWERS S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+88,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,8 mil. lei, față de 2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,5%

Marja netă calculată este 1,5% în 2025, față de 4,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+248,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,8 mil. lei+88,4% față de anul anterior2022: 412.7382023: 1.031.2432024: 2.036.0162025: 3.836.055
Rezultat net 202558,5 K lei-33,1% față de anul anterior2022: 41.1022023: 13.2042024: 87.4682025: 58.511
Angajați 20252+100% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025199,9 K lei+41,4% față de anul anterior2022: 40.7322023: 53.9362024: 141.4042025: 199.914
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2022: 412,7 K lei412,7 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 2 mil. lei2 mil.20242025: 3,8 mil. lei3,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5%10%Mediana sectorului (2025): 2,2% · n=3202022: 10%10%20222023: 1,3%1,3%20232024: 4,3%4,3%20242025: 1,5%1,5%2025

Cifra de afaceri: +88,4% față de anul anterior. Marja netă: 1,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii199,9 K lei+41,4% față de anul anterior
Datorii573,6 K lei-14,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei2 mil. lei3,8 mil. lei+88,4% față de anul anterior
Rezultat net13,2 K lei87,5 K lei58,5 K lei-33,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii53,9 K lei141,4 K lei199,9 K lei+41,4% față de anul anterior
Datorii324,5 K lei673,4 K lei573,6 K lei-14,8% față de anul anterior
Creanțe64,2 K lei98 K lei341,5 K lei+248,6% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,5%2,2%n=3204,3%1,7%n=356
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)27,1%20,1%n=26517,3%11,2%n=288
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)77,7%78,9%n=26582,6%85,9%n=288
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,7%15,3%n=2657,6%17,2%n=288
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,9%1,7%n=26510,7%0,5%n=288
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive29,3%21,4%n=26161,9%22,4%n=266
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,17×0,88×n=4131,12×0,77×n=473
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36032,05 zile31,25 zilen=29117,32 zile27,39 zilen=319
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36019,59 zile35,33 zilen=28084,8 zile53,12 zilen=303
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.918.028 lei292.036 lein=2302.036.016 lei269.464 lein=265

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.836.055
Rezultat net
58.511
Angajați
2
Datorii
573.646
Active imobilizate
64.599
Active circulante
673.730
Capitaluri proprii
199.914
Venituri totale
3.893.670
Cheltuieli totale
3.824.479
Stocuri
208.764
Creanțe
341.480
Casă și conturi la bănci
123.486
Cheltuieli în avans
38.787
Venituri în avans
3.556
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.036.016
Rezultat net
87.468
Angajați
1
Datorii
673.419
Active imobilizate
62.265
Active circulante
752.863
Capitaluri proprii
141.404
Venituri totale
2.103.584
Cheltuieli totale
2.002.780
Stocuri
479.569
Creanțe
97.955
Casă și conturi la bănci
175.339
Cheltuieli în avans
8.584
Venituri în avans
8.889
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.031.243
Rezultat net
13.204
Angajați
1
Datorii
324.506
Active imobilizate
75.017
Active circulante
317.647
Capitaluri proprii
53.936
Venituri totale
1.033.021
Cheltuieli totale
1.011.239
Stocuri
182.143
Creanțe
64.168
Casă și conturi la bănci
71.336
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
14.222
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
412.738
Rezultat net
41.102
Angajați
1
Datorii
45.482
Active imobilizate
182
Active circulante
56.532
Capitaluri proprii
40.732
Venituri totale
412.740
Cheltuieli totale
368.073
Stocuri
19.870
Creanțe
4.051
Casă și conturi la bănci
32.611
Cheltuieli în avans
29.500
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43978420
Număr de înregistrare
J2021000752036
Înmatriculare
24 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021000752036
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRAIAN 3 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Int TRAIAN 3 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 martie 2021
Înregistrare fiscală
17 iunie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CÎRSTEA NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HOLLAND IMPORT FLOWERS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.03.2021
Înregistrare fiscală
24 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000752036
Cod CAEN
4622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, INT. TRAIAN, NR.3
Strada sediului
Int. Traian
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Strada domiciliului fiscal
Int. Traian
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 988.616 lei · 23 februarie 2026

Schema de ajutor de minimis pentru sprijinirea dezvoltării microîntreprinderilor și întreprinderilor mici în cadrul Programului Regional Sud Muntenia 2021-202723 februarie 2026 · 988.616 lei

ajutoare de minimis acordate întreprinderilor unice

fonduri nerambursabile · Agentia pentru Dezvoltare Regionala Sud Muntenia

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 3811

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

Cresterea competitivitatii societatii HOLLAND IMPORT FLOWERS S.R.L. prin crearea unei noi unitati – spatiu colectare deseuri nepericuloase2021-2027 · Program Regional Sud Muntenia · MySMIS 330158 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 4622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI