Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HOMESTEAD HERITAGE S.R.L.

HOMESTEAD HERITAGE S.R.L.

CUI 48364839 · SRL· Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

HOMESTEAD HERITAGE S.R.L. are sediul în Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 9,1 K lei, față de 8,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât154,4%

Marja netă calculată este 154,4% în 2025, față de 296,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4,9%

Datoriile raportate sunt 4,8 K lei în 2025, față de 5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259,1 K lei+10,7% față de anul anterior2023: 02024: 8.1972025: 9.078
Rezultat net 202514 K lei-42,3% față de anul anterior2023: 13.9122024: 24.2862025: 14.018
Angajați 20250Fără an comparabil2023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202552,4 K lei+36,5% față de anul anterior2023: 14.1122024: 38.3982025: 52.416
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 K9 K2023: 0 lei020232024: 8,2 K lei8,2 K20242025: 9,1 K lei9,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%148,1%296,3%Mediana sectorului (2025): 4% · n=75320232024: 296,3%296,3%20242025: 154,4%154,4%2025

Cifra de afaceri: +10,7% față de anul anterior. Marja netă: 154,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii52,4 K lei+36,5% față de anul anterior
Datorii4,8 K lei-4,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei8,2 K lei9,1 K lei+10,7% față de anul anterior
Rezultat net13,9 K lei24,3 K lei14 K lei-42,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii14,1 K lei38,4 K lei52,4 K lei+36,5% față de anul anterior
Datorii3,5 K lei5 K lei4,8 K lei-4,9% față de anul anterior
Creanțe200 lei42,3 K lei9,5 K lei-77,6% față de anul anterior
Angajați000Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri154,4%4%n=753296,3%4,6%n=882
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)92%24,5%n=84789,8%26,6%n=970
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)8,4%67,1%n=84711,8%64,5%n=970
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)27,9%48,5%n=8470%48,9%n=970
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,6%0,3%n=84556,8%0,2%n=968
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive26,7%3,6%n=75063,2%3,9%n=870
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii8,57×0,8×n=1.0188,49×0,82×n=1.189
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360376,26 zile140,36 zilen=7101.856,3 zile144,66 zilen=813
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360184,52 zile179,82 zilen=5961,32 zile203,38 zilen=686

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.078
Rezultat net
14.018
Angajați
0
Datorii
4.788
Active imobilizate
15.916
Active circulante
41.051
Capitaluri proprii
52.416
Venituri totale
48.757
Cheltuieli totale
32.441
Stocuri
4.653
Creanțe
9.488
Casă și conturi la bănci
26.910
Cheltuieli în avans
237
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.197
Rezultat net
24.286
Angajați
0
Datorii
5.036
Active imobilizate
0
Active circulante
42.746
Capitaluri proprii
38.398
Venituri totale
46.025
Cheltuieli totale
17.759
Stocuri
30
Creanțe
42.267
Casă și conturi la bănci
449
Cheltuieli în avans
688
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
13.912
Angajați
0
Datorii
3.537
Active imobilizate
0
Active circulante
17.649
Capitaluri proprii
14.112
Venituri totale
17.484
Cheltuieli totale
985
Stocuri
0
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
17.449
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-06-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48364839
Număr de înregistrare
J33/1107/2023
Înmatriculare
21 iunie 2023
EUID
ROONRC.J33/1107/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
938 Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
938 Pojorâta SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 iunie 2023
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2024
Telefon
0748-369069 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLOCEA ŞTEFAN-MARCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HOMESTEAD HERITAGE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.06.2023
Înregistrare fiscală
21 iunie 2023
Număr registrul comerțului
J33/1107/2023
Cod CAEN
150
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc

Contact și adrese

Telefon
0748-369069 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT POJORÂTA COM. POJORÂTA, NR.938
Cod poștal fiscal
727440
Numărul sediului
938
Localitatea sediului
Sat Pojorâta Com. Pojorâta
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727440
Numărul domiciliului fiscal
938
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Pojorâta Com. Pojorâta
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727440

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

52 activități autorizate

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0119 Rev. 2Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0121 Rev. 2Cultivarea strugurilor

CAEN 0124 Rev. 2Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 0126 Rev. 2Cultivarea fructelor oleaginoase

CAEN 0127 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor

CAEN 0128 Rev. 2Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic

CAEN 0129 Rev. 2Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0130 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0143 Rev. 2Creșterea cailor și a altor cabaline

CAEN 0145 Rev. 2Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor

CAEN 0147 Rev. 2Creșterea păsărilor

CAEN 0149 Rev. 2Creșterea altor animale

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 0163 Rev. 2Activități după recoltare

CAEN 0230 Rev. 2Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 1011 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 2Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1051 Rev. 2Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Pojorâta, Comuna PojorâtaCAEN 0150
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI