Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HORVÁTH-CAR`S S.R.L.

HORVÁTH-CAR`S S.R.L.

CUI 41169857 · SRL· Sat Hăghig, Comuna Hăghig

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

HORVÁTH-CAR`S S.R.L. are sediul în Sat Hăghig, Comuna Hăghig. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+66%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 668,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-3,6%

Marja netă calculată este -3,6% în 2025, față de -11,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+22,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+66% față de anul anterior2020: 22.1772021: 218.1892022: 192.0892023: 476.7262024: 668.3542025: 1.109.468
Rezultat net 2025-40,1 K lei+47,3% față de anul anterior2020: -53.7172021: -59.8652022: -42.4552023: -15.5462024: -76.0662025: -40.060
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-304,9 K lei-15,1% față de anul anterior2020: -70.8822021: -130.7482022: -173.2032023: -188.7492024: -264.8152025: -304.875
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0555 K1 mil.2020: 22,2 K lei22,2 K20202021: 218,2 K lei218,2 K20212022: 192,1 K lei192,1 K20222023: 476,7 K lei476,7 K20232024: 668,4 K lei668,4 K20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-242,2%-120,6%1%Mediana sectorului (2025): 1% · n=19022020: -242,2%-242,2%20202021: -27,4%-27,4%20212022: -22,1%-22,1%20222023: -3,3%-3,3%20232024: -11,4%-11,4%20242025: -3,6%-3,6%2025

Cifra de afaceri: +66% față de anul anterior. Marja netă: -3,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-304,9 K lei-15,1% față de anul anterior
Datorii698,3 K lei+22,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri476,7 K lei668,4 K lei1,1 mil. lei+66% față de anul anterior
Rezultat net-15,5 K lei-76,1 K lei-40,1 K lei+47,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-188,7 K lei-264,8 K lei-304,9 K lei-15,1% față de anul anterior
Datorii425,9 K lei571,1 K lei698,3 K lei+22,3% față de anul anterior
Creanțe107,8 K lei22,1 K lei27 K lei+22,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-3,6%1%n=1.902-11,4%0,8%n=3.382
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-77,5%2,5%n=1.298-86,5%3,6%n=2.568
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)177,5%98,3%n=1.298186,5%96,5%n=2.568
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)21,1%12,4%n=1.29827,7%12%n=2.568
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-10,2%0%n=1.298-24,8%0,1%n=2.567
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,44×0,88×n=2.5100,39×0,9×n=4.350
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3608,77 zile12,22 zilen=1.54411,89 zile18,67 zilen=2.996
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36084,41 zile85,5 zilen=1.60385,69 zile98,8 zilen=2.723
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.109.468 lei274.341 lein=906668.354 lei396.235 lein=1.823

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.109.468
Rezultat net
-40.060
Angajați
1
Datorii
698.307
Active imobilizate
83.101
Active circulante
310.331
Capitaluri proprii
-304.875
Venituri totale
1.113.647
Cheltuieli totale
1.153.707
Stocuri
260.152
Creanțe
27.040
Casă și conturi la bănci
23.139
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
668.354
Rezultat net
-76.066
Angajați
1
Datorii
571.117
Active imobilizate
84.927
Active circulante
221.375
Capitaluri proprii
-264.815
Venituri totale
668.450
Cheltuieli totale
726.822
Stocuri
159.082
Creanțe
22.078
Casă și conturi la bănci
40.215
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
476.726
Rezultat net
-15.546
Angajați
1
Datorii
425.864
Active imobilizate
82.815
Active circulante
154.300
Capitaluri proprii
-188.749
Venituri totale
476.852
Cheltuieli totale
487.631
Stocuri
36.192
Creanțe
107.786
Casă și conturi la bănci
10.322
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.089
Rezultat net
-42.455
Angajați
1
Datorii
304.946
Active imobilizate
74.759
Active circulante
56.984
Capitaluri proprii
-173.203
Venituri totale
192.089
Cheltuieli totale
232.059
Stocuri
30.348
Creanțe
25.226
Casă și conturi la bănci
1.410
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.189
Rezultat net
-59.865
Angajați
1
Datorii
237.068
Active imobilizate
51.274
Active circulante
55.046
Capitaluri proprii
-130.748
Venituri totale
218.192
Cheltuieli totale
271.511
Stocuri
23.255
Creanțe
29.467
Casă și conturi la bănci
2.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.177
Rezultat net
-53.717
Angajați
1
Datorii
103.987
Active imobilizate
10.753
Active circulante
22.352
Capitaluri proprii
-70.882
Venituri totale
22.177
Cheltuieli totale
75.229
Stocuri
16.569
Creanțe
2.195
Casă și conturi la bănci
3.588
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41169857
Număr de înregistrare
J2019000317142
Înmatriculare
24 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019000317142
Formă juridică
SRL
Sediu social
Nr.1 2 Sat Hăghig, Comuna Hăghig Covasna
Adresă fiscală
Str Nr.1 2 Hăghig COVASNA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 mai 2019
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HORVÁTH RÉKA-RENÁTA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HORVÁTH-CAR`S S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.05.2019
Înregistrare fiscală
24 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019000317142
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, SAT HĂGHIG COM. HĂGHIG, STR. NR.1, NR.2
Strada sediului
Str. Nr.1
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sat Hăghig Com. Hăghig
Județul sediului
COVASNA
Strada domiciliului fiscal
Str. Nr.1
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Hăghig Com. Hăghig
Județul domiciliului fiscal
COVASNA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
11 iunie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaSat Hăghig, Comuna HăghigCAEN 4781
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI