Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HOT FORMAR TAXI S.R.L.

HOT FORMAR TAXI S.R.L.

CUI 41623251 · SRL· Municipiul Reghin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

HOT FORMAR TAXI S.R.L. are sediul în Municipiul Reghin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+122,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 145,8 K lei, față de 65,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut30%

Marja netă calculată este 30% în 2025, față de 25,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.131,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025145,8 K lei+122,4% față de anul anterior2023: 43.1422024: 65.5522025: 145.779
Rezultat net 202543,7 K lei+161,8% față de anul anterior2023: 9912024: 16.7012025: 43.722
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202512,7 K lei-64,4% față de anul anterior2023: 66.3572024: 35.6222025: 12.677
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate073 K146 K2023: 43,1 K lei43,1 K20232024: 65,6 K lei65,6 K20242025: 145,8 K lei145,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,1%14,4%30%Mediana sectorului (2025): -1,1% · n=97312023: 2,3%2,3%20232024: 25,5%25,5%20242025: 30%30%2025

Cifra de afaceri: +122,4% față de anul anterior. Marja netă: 30%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii12,7 K lei-64,4% față de anul anterior
Datorii70,5 K lei+302,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri43,1 K lei65,6 K lei145,8 K lei+122,4% față de anul anterior
Rezultat net991 lei16,7 K lei43,7 K lei+161,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii66,4 K lei35,6 K lei12,7 K lei-64,4% față de anul anterior
Datorii31,2 K lei17,5 K lei70,5 K lei+302,5% față de anul anterior
Creanțe929 lei406 lei5 K lei+1.131,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30%-1,1%n=9.73125,5%-0,7%n=12.948
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)15,2%20,8%n=6.93867%35,3%n=9.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)84,8%79,4%n=6.93833%64,8%n=9.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)5,1%48,6%n=6.93813,9%51%n=9.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)52,5%-4,9%n=6.93731,4%-3,5%n=9.457
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive344,9%6,6%n=6.54446,9%7,4%n=9.158
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,12×0,66×n=10.1522,61×0,8×n=13.197
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,35 zile11,33 zilen=6.4152,23 zile11,92 zilen=7.988

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.779
Rezultat net
43.722
Angajați
—
Datorii
70.541
Active imobilizate
4.250
Active circulante
78.968
Capitaluri proprii
12.677
Venituri totale
150.779
Cheltuieli totale
92.439
Stocuri
—
Creanțe
5.000
Casă și conturi la bănci
73.968
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.552
Rezultat net
16.701
Angajați
—
Datorii
17.526
Active imobilizate
7.395
Active circulante
45.753
Capitaluri proprii
35.622
Venituri totale
65.552
Cheltuieli totale
45.555
Stocuri
—
Creanțe
406
Casă și conturi la bănci
45.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.142
Rezultat net
991
Angajați
—
Datorii
31.212
Active imobilizate
16.468
Active circulante
63.351
Capitaluri proprii
66.357
Venituri totale
43.142
Cheltuieli totale
41.958
Stocuri
—
Creanțe
929
Casă și conturi la bănci
62.422
Cheltuieli în avans
17.750
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-09-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41623251
Număr de înregistrare
J26/1786/2019
Înmatriculare
10 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J26/1786/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
POMILOR 20/A Municipiul Reghin Mureş
Adresă fiscală
Str. POMILOR Reghin MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 septembrie 2019
Înregistrare fiscală
12 mai 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FORGACI MARCEL DĂNUȚ
administrator
SABOU REMUS TRAIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HOT FORMAR TAXI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.09.2019
Înregistrare fiscală
10 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J26/1786/2019
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Reghin

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. POMILOR, BL.20/A, SC.1, ET.1, AP.25
Cod poștal fiscal
545300
Strada sediului
Str. Pomilor
Localitatea sediului
Mun. Reghin
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545300
Strada domiciliului fiscal
Str. Pomilor
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reghin
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul ReghinCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI