Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HS TIMBER PRODUCTIONS BUCURESTI S.R.L.

HS TIMBER PRODUCTIONS BUCURESTI S.R.L.

CUI 45419166 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

HS TIMBER PRODUCTIONS BUCURESTI S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 19,6 mil. lei, față de 17,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-43,9%

Datoriile raportate sunt 80,8 mil. lei în 2025, față de 144,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202519,6 mil. lei+10,8% față de anul anterior2023: 20.336.6482024: 17.647.7882025: 19.555.787
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2022: -63.0982023: 1.490.8302024: 02025: 0
Angajați 202532+3,2% față de anul anterior2022: 22023: 432024: 312025: 32
Capitaluri proprii 20259,1 mil. lei+24,5% față de anul anterior2022: -13.0982023: 5.945.3912024: 7.339.3092025: 9.137.266
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate010 mil.20 mil.—20222023: 20,3 mil. lei20,3 mil.20232024: 17,6 mil. lei17,6 mil.20242025: 19,6 mil. lei19,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,7%7,3%Mediana sectorului (2025): 0% · n=37620222023: 7,3%7,3%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +10,8% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii9,1 mil. lei+24,5% față de anul anterior
Datorii80,8 mil. lei-43,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri20,3 mil. lei17,6 mil. lei19,6 mil. lei+10,8% față de anul anterior
Rezultat net1,5 mil. lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii5,9 mil. lei7,3 mil. lei9,1 mil. lei+24,5% față de anul anterior
Datorii10,1 mil. lei144,1 mil. lei80,8 mil. lei-43,9% față de anul anterior
Creanțe6,8 mil. lei121,2 mil. lei65,4 mil. lei-46,1% față de anul anterior
Angajați433132+3,2% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3760%0%n=871
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)10%42,7%n=3704,8%49,2%n=926
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)88,5%50,5%n=37094,7%47,9%n=926
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,3%13,1%n=3701,6%13,8%n=926
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=3690%0%n=921
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3840%0%n=978
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,12×1,22×n=4631,04×1,38×n=1.193
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.203,72 zile110,01 zilen=3562.472,76 zile113 zilen=823
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile0,7 zilen=1840 zile5,54 zilen=439
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați611.118 lei466.916 lein=294569.283 lei390.185 lein=652

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
19.555.787
Rezultat net
0
Angajați
32
Datorii
80.777.801
Active imobilizate
1.177.978
Active circulante
90.098.695
Capitaluri proprii
9.137.266
Venituri totale
20.259.968
Cheltuieli totale
18.291.407
Stocuri
0
Creanțe
65.388.213
Casă și conturi la bănci
24.710.482
Cheltuieli în avans
16.353
Venituri în avans
0
Provizioane
1.377.959
Capital subscris vărsat
1.055.130
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
17.647.788
Rezultat net
0
Angajați
31
Datorii
144.103.039
Active imobilizate
2.483.032
Active circulante
149.683.827
Capitaluri proprii
7.339.309
Venituri totale
19.304.707
Cheltuieli totale
17.717.866
Stocuri
0
Creanțe
121.218.898
Casă și conturi la bănci
28.464.929
Cheltuieli în avans
215.979
Venituri în avans
-16.769
Provizioane
957.259
Capital subscris vărsat
1.055.130
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.336.648
Rezultat net
1.490.830
Angajați
43
Datorii
10.063.505
Active imobilizate
3.356.447
Active circulante
13.436.880
Capitaluri proprii
5.945.391
Venituri totale
20.756.940
Cheltuieli totale
19.065.896
Stocuri
—
Creanțe
6.772.739
Casă și conturi la bănci
6.664.141
Cheltuieli în avans
-32.075
Venituri în avans
—
Provizioane
752.356
Capital subscris vărsat
1.055.130
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-63.098
Angajați
2
Datorii
32.543
Active imobilizate
—
Active circulante
19.436
Capitaluri proprii
-13.098
Venituri totale
24
Cheltuieli totale
63.122
Stocuri
—
Creanțe
22
Casă și conturi la bănci
19.414
Cheltuieli în avans
9
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-12-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45419166
Număr de înregistrare
J2021022795408
Înmatriculare
31 decembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021022795408
Formă juridică
SRL
Sediu social
GRIGORE ALEXANDRESCU 59 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GRIGORE ALEXANDRESCU 59 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 decembrie 2021
Înregistrare fiscală
19 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KOC-DIACONU GABRIELA-CRISTINA
administrator
WOOD SPHERE SRL
reprezentant al persoanei juridice
BĂNACU DAN-MIHAIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HS TIMBER PRODUCTIONS BUCURESTI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.12.2021
Înregistrare fiscală
31 decembrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021022795408
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR GRIGORE ALEXANDRESCU, NR.59, CLADIREA HQ VICTORIEI, ET.4
Cod poștal fiscal
10623
Strada sediului
Str. Grigore Alexandrescu
Numărul sediului
59
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
10623
Detalii sediu
CLADIREA HQ VICTORIEI
Strada domiciliului fiscal
Str. Grigore Alexandrescu
Numărul domiciliului fiscal
59
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
10623
Detalii domiciliu fiscal
CLADIREA HQ VICTORIEI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
mare contribuabil
Administrație teritorială
Municipiul București
Criteriu de selecție publicat
Apartenență la un grup fiscal

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

39 activități autorizate

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 5330 Rev. 3Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6422 Rev. 3Activități ale canalelor de finanțare

CAEN 6492 Rev. 3Alte activități de creditare

CAEN 6499 Rev. 3Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7010 Rev. 3Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7740 Rev. 3Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 7752 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8291 Rev. 3Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 8697 Rev. 3Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană

CAEN 8791 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

CAEN 9640 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii personale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI