Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HUMIMOB EXCLUSIVESTATE S.R.L.

HUMIMOB EXCLUSIVESTATE S.R.L.

CUI 40435624 · SRL· Municipiul Focşani· Alte transporturi terestre de călători n.c.a

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

HUMIMOB EXCLUSIVESTATE S.R.L. are sediul în Municipiul Focşani și raportează activitatea alte transporturi terestre de călători n.c.a. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+970,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2,8 mil. lei, față de 260,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-4,3%

Marja netă calculată este -4,3% în 2024, față de 14,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242,8 mil. lei+970,5% față de anul anterior2020: 26.9462021: 3.8002023: 260.9462024: 2.793.356
Rezultat net 2024-120,7 K lei-428% față de anul anterior2020: -33.3602021: 2.2752022: -4.2222023: 36.7882024: -120.653
Angajați 202411+450% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 11
Capitaluri proprii 2024-117,8 K lei-4.290,6% față de anul anterior2020: -32.0292021: -29.7542022: -33.9762023: 2.8122024: -117.841
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 26,9 K lei26,9 K20202021: 3,8 K lei3,8 K2021—20222023: 260,9 K lei260,9 K20232024: 2,8 mil. lei2,8 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-123,8%-32%59,9%Mediana sectorului (2024): 4,8% · n=79712020: -123,8%-123,8%20202021: 59,9%59,9%202120222023: 14,1%14,1%20232024: -4,3%-4,3%2024

Cifra de afaceri: +970,5% față de anul anterior. Marja netă: -4,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-117,8 K lei-4.290,6% față de anul anterior
Datorii239,3 K lei+107,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri—260,9 K lei2,8 mil. lei+970,5% față de anul anterior
Rezultat net-4,2 K lei36,8 K lei-120,7 K lei-428% față de anul anterior
Capitaluri proprii-34 K lei2,8 K lei-117,8 K lei-4.290,6% față de anul anterior
Datorii52,2 K lei115,5 K lei239,3 K lei+107,2% față de anul anterior
Creanțe18 K lei82,7 K lei4,7 K lei-94,3% față de anul anterior
Angajați1211+450% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-4,3%4,8%n=7.97114,1%22,7%n=5.893
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-97%22,5%n=5.451—54,1%n=4.618
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)197%76,9%n=5.451—44,9%n=4.618
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)25,5%45,5%n=5.451—23,4%n=4.618
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-99,3%1,3%n=5.451—2,3%n=4.617
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—46,6%n=6.0801.308,3%31,8%n=5.769
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,38×0,78×n=9.4421,02×1,46×n=7.844
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,6 zile28,98 zilen=6.167114,14 zile67,94 zilen=4.946
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,53 zile4,2 zilen=2.5169,06 zile4,31 zilen=1.900
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați253.941 lei125.973 lein=5.771130.473 lei125.955 lein=3.451

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.793.356
Rezultat net
-120.653
Angajați
11
Datorii
239.286
Active imobilizate
31.021
Active circulante
90.424
Capitaluri proprii
-117.841
Venituri totale
2.799.913
Cheltuieli totale
2.920.566
Stocuri
11.901
Creanțe
4.686
Casă și conturi la bănci
73.837
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.946
Rezultat net
36.788
Angajați
2
Datorii
115.463
Active imobilizate
—
Active circulante
118.275
Capitaluri proprii
2.812
Venituri totale
260.946
Cheltuieli totale
221.548
Stocuri
6.570
Creanțe
82.733
Casă și conturi la bănci
28.972
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.222
Angajați
1
Datorii
52.163
Active imobilizate
—
Active circulante
18.187
Capitaluri proprii
-33.976
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.222
Stocuri
—
Creanțe
18.037
Casă și conturi la bănci
150
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.800
Rezultat net
2.275
Angajați
1
Datorii
47.915
Active imobilizate
—
Active circulante
18.161
Capitaluri proprii
-29.754
Venituri totale
3.800
Cheltuieli totale
1.411
Stocuri
—
Creanțe
18.037
Casă și conturi la bănci
124
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.946
Rezultat net
-33.360
Angajați
1
Datorii
48.608
Active imobilizate
—
Active circulante
16.579
Capitaluri proprii
-32.029
Venituri totale
29.456
Cheltuieli totale
62.546
Stocuri
—
Creanțe
14.237
Casă și conturi la bănci
2.342
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

319.414 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

319.414 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat263.197 lei3.246 lei266.443 lei266.443 lei0 lei
Asigurări sociale36.381 lei868 lei37.249 lei37.249 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate15.357 lei365 lei15.722 lei15.722 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Procedura falimentului137/91/2026 · Tribunalul Vrancea Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschisă la 09/02/2026

1 dosar de insolvență

137/91/2026 Tribunalul Vrancea Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschidere: 09.02.2026

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ CONIAC MIHAI-VICTOR · cmihai83@yahoo.com

13 publicări în BPI

Other procedural documents - courts/practitioners VNG_JRD 304

22/07/2026 · BPI 22 625 din 16/09/2026

Subpoena

16/09/2026 · BPI 22 625 din 16/09/2026

Other procedural documents - courts/practitioners

Dată act indisponibilă · BPI 22 625 din 16/09/2026

Judgement 173

15/07/2026 · BPI 18 826 din 21/07/2026

Communication

15/07/2026 · BPI 18 826 din 21/07/2026

Subpoena

28/05/2026 · BPI 14 207 din 28/05/2026

Other procedural documents - courts/practitioners

04/05/2026 · BPI 13 011 din 18/05/2026

Subpoena

06/05/2026 · BPI 12 001 din 07/05/2026

Debt record

27/04/2026 · BPI 11 039 din 28/04/2026

Summons

27/04/2026 · BPI 11 002 din 28/04/2026

Notification 1/137

12/03/2026 · BPI 6 828 din 13/03/2026

Conclusion 8/2026

09/02/2026 · BPI 3 937 din 12/02/2026

Communication

Dată act indisponibilă · BPI 3 937 din 12/02/2026

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40435624
Număr de înregistrare
J2019000103392
Înmatriculare
16 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000103392
Formă juridică
SRL
Sediu social
MĂRĂŞEŞTI 75 75 Municipiul Focşani Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MĂRĂŞEŞTI 75 Focşani VRANCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
3 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
CONIAC MIHAI-VICTOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HUMIMOB EXCLUSIVESTATE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.01.2019
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000103392
Cod CAEN
4933
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. MĂRĂŞEŞTI, NR.75, BL.75, ET.2, AP.8
Cod poștal fiscal
620057
Strada sediului
Str. Mărăşeşti
Numărul sediului
75
Localitatea sediului
Mun. Focşani
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
620057
Strada domiciliului fiscal
Str. Mărăşeşti
Numărul domiciliului fiscal
75
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Focşani
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
620057

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaMunicipiul FocşaniCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI