Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HUSNI FOOD S.R.L.

HUSNI FOOD S.R.L.

CUI 43872771 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

HUSNI FOOD S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+27,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 944,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,3%

Marja netă calculată este 4,3% în 2025, față de 6,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+27,4% față de anul anterior2021: 154.4212022: 745.1282023: 824.6832024: 944.6062025: 1.203.519
Rezultat net 202552,3 K lei-9,9% față de anul anterior2021: 4.4782022: 25.4942023: 185.5172024: 58.0232025: 52.256
Angajați 20254+0% față de anul anterior2021: 12022: 42023: 32024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025326 K lei+19,1% față de anul anterior2021: 4.6782022: 30.1722023: 215.6882024: 273.7112025: 325.967
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0602 K1 mil.2021: 154,4 K lei154,4 K20212022: 745,1 K lei745,1 K20222023: 824,7 K lei824,7 K20232024: 944,6 K lei944,6 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,2%22,5%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432021: 2,9%2,9%20212022: 3,4%3,4%20222023: 22,5%22,5%20232024: 6,1%6,1%20242025: 4,3%4,3%2025

Cifra de afaceri: +27,4% față de anul anterior. Marja netă: 4,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii326 K lei+19,1% față de anul anterior
Datorii160,6 K lei+54,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri824,7 K lei944,6 K lei1,2 mil. lei+27,4% față de anul anterior
Rezultat net185,5 K lei58 K lei52,3 K lei-9,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii215,7 K lei273,7 K lei326 K lei+19,1% față de anul anterior
Datorii70,7 K lei103,9 K lei160,6 K lei+54,6% față de anul anterior
Creanțe85,9 K lei173,2 K lei355,3 K lei+105,1% față de anul anterior
Angajați344+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,3%1,2%n=7.5436,1%1,6%n=12.449
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive16%16,6%n=5.34621,2%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,03×0,48×n=10.1193,63×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360106,27 zile19,85 zilen=7.01766,01 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36022,96 zile17,17 zilen=6.45558,68 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați300.880 lei172.895 lein=6.066236.152 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.203.519
Rezultat net
52.256
Angajați
4
Datorii
160.639
Active imobilizate
—
Active circulante
486.606
Capitaluri proprii
325.967
Venituri totale
1.214.566
Cheltuieli totale
1.131.621
Stocuri
76.764
Creanțe
355.265
Casă și conturi la bănci
54.577
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
944.606
Rezultat net
58.023
Angajați
4
Datorii
103.934
Active imobilizate
—
Active circulante
377.645
Capitaluri proprii
273.711
Venituri totale
945.657
Cheltuieli totale
863.655
Stocuri
153.982
Creanțe
173.200
Casă și conturi la bănci
50.463
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
824.683
Rezultat net
185.517
Angajați
3
Datorii
70.656
Active imobilizate
—
Active circulante
286.344
Capitaluri proprii
215.688
Venituri totale
826.205
Cheltuieli totale
633.679
Stocuri
165.976
Creanțe
85.908
Casă și conturi la bănci
34.460
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
745.128
Rezultat net
25.494
Angajați
4
Datorii
89.947
Active imobilizate
—
Active circulante
120.119
Capitaluri proprii
30.172
Venituri totale
744.398
Cheltuieli totale
712.347
Stocuri
80.488
Creanțe
4.077
Casă și conturi la bănci
35.554
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
154.421
Rezultat net
4.478
Angajați
1
Datorii
57.063
Active imobilizate
—
Active circulante
61.741
Capitaluri proprii
4.678
Venituri totale
210.691
Cheltuieli totale
204.709
Stocuri
57.616
Creanțe
493
Casă și conturi la bănci
3.632
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-04-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43872771
Număr de înregistrare
J40/4164/2021
Înmatriculare
9 martie 2021
EUID
ROONRC.J40/4164/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
GORGAN SPĂTARUL 27 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 1918 2-6 Urziceni IALOMIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
18 aprilie 2022
Înregistrare fiscală
26 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JELO HUSNI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HUSNI FOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.04.2022
Înregistrare fiscală
9 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2022000234212
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Urziceni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, MUN. URZICENI, STR. EROILOR, NR.18, LOT 2, BL.100, ET.PARTER
Strada sediului
Str. Eroilor
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Urziceni
Județul sediului
IALOMIŢA
Detalii sediu
LOT 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Eroilor
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Urziceni
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Detalii domiciliu fiscal
LOT 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
18 iunie 2024
Perioada 1: TVA până la
22 mai 2026
Perioada 1: Anulare operată la
26 mai 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 august 2022
Perioada 2: TVA până la
15 mai 2024
Perioada 2: Anulare operată la
17 mai 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
22 mai 2026
Publicarea deciziei
22 mai 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI