Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/HYPER SRL

HYPER SRL

CUI 14277452 · SRL· Loc. Băicoi, Oraş Băicoi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

HYPER SRL are sediul în Loc. Băicoi, Oraş Băicoi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+49,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,6%

Marja netă calculată este 0,6% în 2025, față de 0,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+119,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei+49,7% față de anul anterior2020: 993.1512021: 1.002.8372022: 873.3422023: 1.061.6612024: 1.004.0912025: 1.503.074
Rezultat net 20258,4 K lei+93,4% față de anul anterior2020: 10.6222021: 12.3702022: 4.4682023: 36.9912024: 4.3652025: 8.442
Angajați 20254+100% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 22025: 4
Capitaluri proprii 2025489,3 K lei-5,1% față de anul anterior2020: 445.1292021: 457.5002022: 416.9672023: 453.9582024: 515.8552025: 489.336
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0752 K2 mil.2020: 993,2 K lei993,2 K20202021: 1 mil. lei1 mil.20212022: 873,3 K lei873,3 K20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,6%5,1%2020: 1,1%1,1%20202021: 1,2%1,2%20212022: 0,5%0,5%20222023: 3,5%3,5%20232024: 0,4%0,4%20242025: 0,6%0,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691

Cifra de afaceri: +49,7% față de anul anterior.Marjă netă 0,6% · +0,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024515,9 K lei
2025489,3 K lei

Datorii raportate

2024708,9 K lei
2025773,4 K lei

Disponibilități bănești

202466 K lei
202552,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1 mil. lei1,5 mil. lei+49,7% față de anul anterior
Rezultat net37 K lei4,4 K lei8,4 K lei+93,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii454 K lei515,9 K lei489,3 K lei-5,1% față de anul anterior
Datorii619,7 K lei708,9 K lei773,4 K lei+9,1% față de anul anterior
Creanțe299,7 K lei215,3 K lei472,1 K lei+119,2% față de anul anterior
Angajați124+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,6%0,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 5,7% (n=4.985)

Rezultat / active (A+B)0,7%0,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 4,6% (n=4.303)

Rezultat / capitaluri proprii1,7%0,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=4.279) · 2024: 21,1% (n=4.534)

Vânzări per angajat375.769 lei502.046 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 443.847 lei (n=3.356) · 2024: 414.316 lei (n=3.672)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)39,6%42,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 36,2% (n=4.303)

Datorii / active (A+B)62,5%58,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 63,3% (n=4.303)

Ponderea activelor imobilizate41,9%41%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 11% (n=4.303)

Active circulante / datorii totale0,93×1,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 1,15× (n=6.413)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări113,1 zile77,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 64,9 zile (n=4.770)

Stocuri în zile de vânzări46,5 zile156 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=4.074) · 2024: 70 zile (n=4.254)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.503.074
Rezultat net
8.442
Angajați
4
Datorii
773.350
Active imobilizate
517.910
Active circulante
718.627
Capitaluri proprii
489.336
Venituri totale
1.586.911
Cheltuieli totale
1.570.666
Stocuri
194.024
Creanțe
472.115
Casă și conturi la bănci
52.488
Cheltuieli în avans
26.149
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.004.091
Rezultat net
4.365
Angajați
2
Datorii
708.876
Active imobilizate
497.343
Active circulante
716.539
Capitaluri proprii
515.855
Venituri totale
1.170.781
Cheltuieli totale
1.159.059
Stocuri
435.177
Creanțe
215.343
Casă și conturi la bănci
66.019
Cheltuieli în avans
10.849
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.061.661
Rezultat net
36.991
Angajați
1
Datorii
619.730
Active imobilizate
481.484
Active circulante
589.211
Capitaluri proprii
453.958
Venituri totale
1.100.893
Cheltuieli totale
1.053.664
Stocuri
230.986
Creanțe
299.736
Casă și conturi la bănci
58.489
Cheltuieli în avans
2.993
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
873.342
Rezultat net
4.468
Angajați
1
Datorii
517.683
Active imobilizate
462.778
Active circulante
470.439
Capitaluri proprii
416.967
Venituri totale
896.677
Cheltuieli totale
883.421
Stocuri
264.627
Creanțe
162.229
Casă și conturi la bănci
43.583
Cheltuieli în avans
1.433
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.002.837
Rezultat net
12.370
Angajați
1
Datorii
551.182
Active imobilizate
455.815
Active circulante
551.434
Capitaluri proprii
457.500
Venituri totale
1.029.535
Cheltuieli totale
1.006.963
Stocuri
315.071
Creanțe
233.566
Casă și conturi la bănci
2.797
Cheltuieli în avans
1.433
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
993.151
Rezultat net
10.622
Angajați
2
Datorii
609.733
Active imobilizate
376.829
Active circulante
676.593
Capitaluri proprii
445.129
Venituri totale
1.042.025
Cheltuieli totale
1.021.982
Stocuri
444.188
Creanțe
183.082
Casă și conturi la bănci
49.323
Cheltuieli în avans
1.440
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
120.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-16Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-11-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14277452
Număr de înregistrare
J29/964/2001
Înmatriculare
7 noiembrie 2001
EUID
ROONRC.J29/964/2001
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. OLTULUI 132 Loc. Băicoi, Oraş Băicoi Prahova
Adresă fiscală
Str. OLTULUI 132 Băicoi PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 noiembrie 2001
Înregistrare fiscală
12 aprilie 2024
Telefon
0244306062 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STAN CLAUDIU STEFAN
administrator
ŞTIR ROBERT GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
HYPER SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.11.2001
Înregistrare fiscală
7 noiembrie 2001
Număr registrul comerțului
J29/964/2001
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi

Contact și adrese

Telefon
0723332592 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORŞ. BĂICOI, STR. OLTULUI, NR.132
Cod poștal fiscal
105200
Strada sediului
Str. Oltului
Numărul sediului
132
Localitatea sediului
Orş. Băicoi
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
105200
Strada domiciliului fiscal
Str. OLTULUI
Numărul domiciliului fiscal
132
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Băicoi
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
105200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2001
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

MUNICIPIUL CAMPINA3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi relația

COMISARIATUL REGIONAL PENTRU PROTECTIA CONSUMATORILOR- REGIUNEA SUD MUNTENIA PLOIESTI PRAHOVA1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)2 din 4 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Lucrari de hidroizolare (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

16 iunie 2026Achiziție directă

Achiziție lucrări de reparații ale acoperișului la imobilul Cămin Petrol, din municipiul Câmpina.

Autoritate: MUNICIPIUL CAMPINA

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
314.050 leiValoare publicată
16 iunie 2026Achiziție directă

Achiziție lucrări de reparații la acoperișul imobilului A.S.A.T. din Municipiul Câmpina

Autoritate: MUNICIPIUL CAMPINA

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
43.306 leiValoare publicată
15 septembrie 2025Achiziție directă

Achizitie - Lucrări de reparații acoperis corp C1 Piata Centrala din Municipiul Câmpina.

Autoritate: MUNICIPIUL CAMPINA

CPV 45000000-7 — Lucrari de constructii (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45000000-7

Vezi detaliile atribuirii →
495.000 leiValoare publicată
20 martie 2024Achiziție directă

Lucrari reabilitare terasa necirculabila CJPC Arges

Autoritate: COMISARIATUL REGIONAL PENTRU PROTECTIA CONSUMATORILOR- REGIUNEA SUD MUNTENIA PLOIESTI PRAHOVA

CPV 45261310-0 — Lucrari de hidroizolare (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45261310-0

Vezi detaliile atribuirii →
140.214 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaLoc. Băicoi, Oraş BăicoiStrada OltuluiCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI