Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/I&C MOBEVOLUTION SRL

I&C MOBEVOLUTION SRL

CUI 20439648 · SRL· Municipiul Turda

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

I&C MOBEVOLUTION SRL are sediul în Municipiul Turda. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut13,5%

Marja netă calculată este 13,5% în 2025, față de 8,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+92,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei+29,3% față de anul anterior2020: 451.5372021: 794.3702022: 1.222.9262023: 919.4732024: 1.368.0722025: 1.769.128
Rezultat net 2025238,7 K lei+105,5% față de anul anterior2020: 13.3932021: 31.8292022: 220.7962023: 28.8492024: 116.1262025: 238.671
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 62022: 22023: 22024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025673,8 K lei+54,8% față de anul anterior2020: 37.5612021: 69.3902022: 290.1862023: 319.0362024: 435.1612025: 673.832
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0885 K2 mil.2020: 451,5 K lei451,5 K20202021: 794,4 K lei794,4 K20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 919,5 K lei919,5 K20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9%18,1%2020: 3%3%20202021: 4%4%20212022: 18,1%18,1%20222023: 3,1%3,1%20232024: 8,5%8,5%20242025: 13,5%13,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,8% · n=1.224

Cifra de afaceri: +29,3% față de anul anterior.Marjă netă 13,5% · +5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024435,2 K lei
2025673,8 K lei

Datorii raportate

20241,6 mil. lei
20251,5 mil. lei

Disponibilități bănești

2024223,6 K lei
202510,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri919,5 K lei1,4 mil. lei1,8 mil. lei+29,3% față de anul anterior
Rezultat net28,8 K lei116,1 K lei238,7 K lei+105,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii319 K lei435,2 K lei673,8 K lei+54,8% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei1,6 mil. lei1,5 mil. lei-11,4% față de anul anterior
Creanțe29,4 K lei36,8 K lei70,7 K lei+92,2% față de anul anterior
Angajați244Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă13,5%8,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,8% (n=1.224) · 2024: 1,9% (n=849)

Rezultat / active (A+B)11,6%5,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,9% (n=1.049) · 2024: 0,4% (n=760)

Rezultat / capitaluri proprii35,4%26,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=904) · 2024: 10,7% (n=644)

Vânzări per angajat442.282 lei342.018 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.575 lei (n=1.009) · 2024: 146.938 lei (n=665)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)32,8%22,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,2% (n=1.049) · 2024: 18,4% (n=760)

Datorii / active (A+B)70,9%84,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,4% (n=1.049) · 2024: 73% (n=760)

Ponderea activelor imobilizate69,6%52,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,5% (n=1.049) · 2024: 31,9% (n=760)

Active circulante / datorii totale0,43×0,56×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,84× (n=1.456) · 2024: 0,77× (n=1.071)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări14,4 zile9,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 30,3 zile (n=1.060) · 2024: 38,2 zile (n=769)

Stocuri în zile de vânzări110,6 zile175,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 56,2 zile (n=976) · 2024: 59,6 zile (n=661)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.769.128
Rezultat net
238.671
Angajați
4
Datorii
1.456.836
Active imobilizate
1.429.623
Active circulante
624.241
Capitaluri proprii
673.832
Venituri totale
1.728.005
Cheltuieli totale
1.446.400
Stocuri
543.405
Creanțe
70.672
Casă și conturi la bănci
10.164
Cheltuieli în avans
76.804
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.368.072
Rezultat net
116.126
Angajați
4
Datorii
1.643.836
Active imobilizate
1.026.386
Active circulante
926.111
Capitaluri proprii
435.161
Venituri totale
1.396.898
Cheltuieli totale
1.257.338
Stocuri
665.694
Creanțe
36.774
Casă și conturi la bănci
223.643
Cheltuieli în avans
126.500
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
919.473
Rezultat net
28.849
Angajați
2
Datorii
1.618.605
Active imobilizate
1.035.405
Active circulante
738.356
Capitaluri proprii
319.036
Venituri totale
983.242
Cheltuieli totale
947.075
Stocuri
678.698
Creanțe
29.393
Casă și conturi la bănci
30.265
Cheltuieli în avans
163.880
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.222.926
Rezultat net
220.796
Angajați
2
Datorii
1.571.570
Active imobilizate
1.098.253
Active circulante
562.226
Capitaluri proprii
290.186
Venituri totale
1.249.600
Cheltuieli totale
1.016.586
Stocuri
424.833
Creanțe
54.081
Casă și conturi la bănci
83.312
Cheltuieli în avans
201.277
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
794.370
Rezultat net
31.829
Angajați
6
Datorii
1.744.874
Active imobilizate
1.172.366
Active circulante
414.192
Capitaluri proprii
69.390
Venituri totale
779.376
Cheltuieli totale
740.455
Stocuri
366.127
Creanțe
45.536
Casă și conturi la bănci
2.529
Cheltuieli în avans
227.706
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
451.537
Rezultat net
13.393
Angajați
4
Datorii
1.957.130
Active imobilizate
1.246.165
Active circulante
498.385
Capitaluri proprii
37.561
Venituri totale
453.666
Cheltuieli totale
435.657
Stocuri
405.933
Creanțe
79.732
Casă și conturi la bănci
12.720
Cheltuieli în avans
250.141
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-11-23 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Dosar 117/211/20252025-01-08 · Judecătoria CLUJNAPOCA · Debitor

somaţie de plată · Fond

3 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2026-04-08 · 08:30

Respinge cererea

Respinge ca inadmisibilă cererea de emitere a ordonan?ei de plată formulată de creditoarea GA HCS INVEST SRL în contradictoriu cu debitoarea I & C MOBEVOLUTION S.R.L. Respinge, ca neîntemeiată, cererea debitoarei de obligare a creditoarei la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la data comunicării. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei azi, 08.04.2026.

Document: _Hotarare 2361/2026 · 2026-04-08

2026-03-25 · 11:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 08.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.03.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-03-25

2025-10-08 · 10:00

Amână cauza

Având în vedere forma de protest adoptată prin Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor nr. 5/26.08.2025, constând în amânarea judecării cauzelor pe perioadă nedeterminată şi, faţă de împrejurarea că prezenta cauză nu se regăseşte pe lista cauzelor urgente care se judecă pe durata formei de protest adoptate, instanţa va acorda un nou termen de judecată.

Document: incheieredesedinta · 2025-10-08

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
20439648
Număr de înregistrare
J2007000067129
Înmatriculare
8 ianuarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000067129
Formă juridică
SRL
Sediu social
VICTORIEI 15A Municipiul Turda Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal VICTORIEI 15A Turda CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
23 noiembrie 2010
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2026
Telefon
0746926404 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEGRU ANDREEA BIANCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
I&C MOBEVOLUTION SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 23.11.2010
Înregistrare fiscală
8 ianuarie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000067129
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Telefon
0746926404 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, CAL. VICTORIEI, NR.15A
Strada sediului
Cal. Victoriei
Numărul sediului
15A
Localitatea sediului
Mun. Turda
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Cal. Victoriei
Numărul domiciliului fiscal
15A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Turda
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 februarie 2011
Perioada 2: TVA de la
27 februarie 2007
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2017
Actualizare TVA la încasare
16 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
17 ianuarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul TurdaCAEN 3100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI