Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/I-MAG PORTAL S.R.L.

I-MAG PORTAL S.R.L.

CUI 46736243 · SRL· Sat Suharu, Comuna Căzăneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

I-MAG PORTAL S.R.L. are sediul în Sat Suharu, Comuna Căzăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Creanțe în creștere+364,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025
Datoriile au scăzut-29,5%

Datoriile raportate sunt 178,9 K lei în 2025, față de 253,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025106,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net 202518,4 K lei+218,3% față de anul anterior2024: -15.5562025: 18.396
Angajați 20252+0% față de anul anterior2024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20253 K lei+119,8% față de anul anterior2024: -15.3562025: 3.040
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate053 K107 K—20242025: 106,9 K lei106,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,9%41,7%Mediana sectorului (2025): 41,7% · n=267320242025: 17,2%17,2%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 17,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3 K lei+119,8% față de anul anterior
Datorii178,9 K lei-29,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri—106,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net-15,6 K lei18,4 K lei+218,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-15,4 K lei3 K lei+119,8% față de anul anterior
Datorii253,9 K lei178,9 K lei-29,5% față de anul anterior
Creanțe23,4 K lei108,8 K lei+364,3% față de anul anterior
Angajați22+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,2%41,7%n=2.673—44%n=4.086
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)1%65,9%n=2.352-6,4%71,1%n=3.469
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60,4%32,8%n=2.352106,4%28,2%n=3.469
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)60,8%12,4%n=2.35289,8%10,8%n=3.469
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,2%34%n=2.352-6,5%32,1%n=3.469
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive605,1%88,5%n=2.849—83,4%n=4.328
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,65×2,13×n=3.4460,1×2,66×n=5.155
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360366,38 zile151,09 zilen=2.543—124,74 zilen=3.802
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați53.459 lei297.444 lein=1.739—278.627 lein=2.777

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.918
Rezultat net
18.396
Angajați
2
Datorii
178.865
Active imobilizate
179.998
Active circulante
115.936
Capitaluri proprii
3.040
Venituri totale
141.171
Cheltuieli totale
121.867
Stocuri
—
Creanțe
108.812
Casă și conturi la bănci
7.124
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
114.029
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-15.556
Angajați
2
Datorii
253.860
Active imobilizate
214.251
Active circulante
24.253
Capitaluri proprii
-15.356
Venituri totale
23.438
Cheltuieli totale
38.994
Stocuri
—
Creanțe
23.438
Casă și conturi la bănci
815
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-11Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46736243
Număr de înregistrare
J2022000584254
Înmatriculare
29 august 2022
EUID
ROONRC.J2022000584254
Formă juridică
SRL
Sediu social
SUHARU 2504 Sat Suharu, Comuna Căzăneşti Mehedinţi
Adresă fiscală
SUHARU 2504 Suharu MEHEDINŢI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 august 2022
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURCĂ COSMIN-PETRIȘOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
I-MAG PORTAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.08.2022
Înregistrare fiscală
29 august 2022
Număr registrul comerțului
J25/584/2022
Cod CAEN
6202
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, SAT SUHARU COM. CĂZĂNEŞTI, SUHARU, NR.2504, STR. PRINCIPALĂ
Cod poștal fiscal
227112
Strada sediului
SUHARU
Numărul sediului
2504
Localitatea sediului
Sat Suharu Com. Căzăneşti
Județul sediului
MEHEDINŢI
Codul poștal al sediului
227112
Detalii sediu
Str. Principală
Strada domiciliului fiscal
SUHARU
Numărul domiciliului fiscal
2504
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Suharu Com. Căzăneşti
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
227112
Detalii domiciliu fiscal
Str. Principală

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA FLUVIALA A DUNARII DE JOS" GALATI1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare si de intretinere si servicii conexe pentru computere personale, pentru echipament de birotica, pentru echipament de telecomunicatii si pentru echipament audiovizual (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

11 decembrie 2025Achiziție directă

Servicii de intretinere si reparatii echipamente IT - A.C.N.Dr.Tr.Severin

Autoritate: REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA FLUVIALA A DUNARII DE JOS" GALATI

CPV 50300000-8 — Servicii de reparare si de intretinere si servicii conexe pentru computere personale, pentru echipament de birotica, pentru echipament de telecomunicatii si pentru echipament audiovizual (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50300000-8

Vezi detaliile atribuirii →
11.400 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiSat Suharu, Comuna CăzăneştiCAEN 6202
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI