Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/I PARTS S.R.L.

I PARTS S.R.L.

CUI 52357619 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

I PARTS S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025220,6 K leiFără an comparabil
Rezultat net 202554,6 K leiFără an comparabil
Angajați 20251Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202554,8 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0110 K221 K2025: 220,6 K lei220,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,4%24,8%Mediana sectorului (2025): 3,8% · n=38542025: 24,8%24,8%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii54,8 K leiFără an comparabil
Datorii48,6 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2025Ultima variație
Cifră de afaceri220,6 K leiFără an comparabil
Rezultat net54,6 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii54,8 K leiFără an comparabil
Datorii48,6 K leiFără an comparabil
Creanțe67,3 K leiFără an comparabil
Angajați1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri24,8%3,8%n=3.854
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,6%38,8%n=2.884
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,13×0,78×n=4.546
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360109,88 zile25,19 zilen=3.292
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36017,23 zile26,25 zilen=2.823
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați220.552 lei164.227 lein=3.110

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.552
Rezultat net
54.590
Angajați
1
Datorii
48.596
Active imobilizate
—
Active circulante
103.386
Capitaluri proprii
54.790
Venituri totale
220.552
Cheltuieli totale
163.756
Stocuri
10.557
Creanțe
67.315
Casă și conturi la bănci
25.514
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-07-01Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-08-20 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

37 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
52357619
Număr de înregistrare
J2025062510007
Înmatriculare
20/08/2025 15:15:09
EUID
ROONRC.J2025062510007
Formă juridică
SRL
Sediu social
FĂGET 3A Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Col FĂGET 3A Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 august 2025
Înregistrare fiscală
27 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PASCALAU IOANA ANDREEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
I PARTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.08.2025
Înregistrare fiscală
21 august 2025
Număr registrul comerțului
J2025062510007
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, COL. FĂGET, NR.3A
Strada sediului
Col. Făget
Numărul sediului
3A
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Col. Făget
Numărul domiciliului fiscal
3A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 august 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (37) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Compania de Apa Somes S.A.25 din 37 înregistrări (67,6%) · Vezi relația

DOMENIUL PUBLIC NAPOCA SA10 din 37 înregistrări (27%) · Vezi relația

COMUNA CIZER (PRIMARIA)2 din 37 înregistrări (5,4%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese pentru utilaje de sapare pe verticala (Rev.2)11 din 37 înregistrări (29,7%) · Vezi selecția

Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)10 din 37 înregistrări (27%) · Vezi selecția

Diverse piese de schimb (Rev.2)7 din 37 înregistrări (18,9%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)2 din 37 înregistrări (5,4%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a pieselor speciale pentru vehicule (Rev.2)2 din 37 înregistrări (5,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

1 iulie 2026Achiziție directă

PIESE SCHIMB AUTOSPECIALA

Autoritate: Compania de Apa Somes S.A.

CPV 43630000-8 — Piese pentru utilaje de sapare pe verticala (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 43630000-8

Vezi detaliile atribuirii →
8.482 leiValoare publicată
16 iunie 2026Achiziție directă

REPARATIE BULDOEXCAVATOR CJ-N 2193+INCARCATOR FRONTAL LOCUST CJ-N 2147

Autoritate: DOMENIUL PUBLIC NAPOCA SA

CPV 50116000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a pieselor speciale pentru vehicule (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50116000-1

Vezi detaliile atribuirii →
9.860 leiValoare publicată
12 iunie 2026Achiziție directă

REPARATIE INCARCATOR FRONTAL CASE 321F

Autoritate: DOMENIUL PUBLIC NAPOCA SA

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
7.250 leiValoare publicată
12 iunie 2026Achiziție directă

REPARATIE INCARCATOR FRONTAL CASE 321F

Autoritate: DOMENIUL PUBLIC NAPOCA SA

CPV 50116000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a pieselor speciale pentru vehicule (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50116000-1

Vezi detaliile atribuirii →
7.250 leiValoare publicată
5 iunie 2026Achiziție directă

PIESE DE SCHIMB URACA-CJ13WKO

Autoritate: Compania de Apa Somes S.A.

CPV 34913000-0 — Diverse piese de schimb (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34913000-0

Vezi detaliile atribuirii →
12.834 leiValoare publicată
13 mai 2026Achiziție directă

PACHET PIESE POMPA DESFUNDARE IVECO

Autoritate: Compania de Apa Somes S.A.

CPV 34320000-6 — Piese de schimb mecanice, altele decat motoare si piese de motoare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34320000-6

Vezi detaliile atribuirii →
8.576 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4663 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4730 Rev. 3Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2025–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 9531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI