Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/I.R.I. GREEN RECYCLING SRL

I.R.I. GREEN RECYCLING SRL

CUI 32782991 · SRL· Sat Fântânele, Comuna Fântânele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

I.R.I. GREEN RECYCLING SRL are sediul în Sat Fântânele, Comuna Fântânele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,9 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,5%

Marja netă calculată este 10,5% în 2025, față de 17,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,9%

Datoriile raportate sunt 713,7 K lei în 2025, față de 879,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,9 mil. lei+24,7% față de anul anterior2020: 1.130.0722021: 1.575.6882022: 2.453.1892023: 1.895.7392024: 2.336.9402025: 2.913.670
Rezultat net 2025305,4 K lei-23,7% față de anul anterior2020: 143.4572021: 151.1132022: 848.8592023: 351.3272024: 400.4832025: 305.415
Angajați 202512+9,1% față de anul anterior2020: 112021: 122022: 122023: 102024: 112025: 12
Capitaluri proprii 2025957,7 K lei+4,9% față de anul anterior2020: 495.4102021: 646.5242022: 849.8192023: 530.0032024: 913.0952025: 957.735
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202021: 1,6 mil. lei1,6 mil.20212022: 2,5 mil. lei2,5 mil.20222023: 1,9 mil. lei1,9 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 2,9 mil. lei2,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,3%34,6%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=5642020: 12,7%12,7%20202021: 9,6%9,6%20212022: 34,6%34,6%20222023: 18,5%18,5%20232024: 17,1%17,1%20242025: 10,5%10,5%2025

Cifra de afaceri: +24,7% față de anul anterior. Marja netă: 10,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii957,7 K lei+4,9% față de anul anterior
Datorii713,7 K lei-18,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,9 mil. lei2,3 mil. lei2,9 mil. lei+24,7% față de anul anterior
Rezultat net351,3 K lei400,5 K lei305,4 K lei-23,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii530 K lei913,1 K lei957,7 K lei+4,9% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei879,9 K lei713,7 K lei-18,9% față de anul anterior
Creanțe173,5 K lei252,7 K lei224,3 K lei-11,3% față de anul anterior
Angajați101112+9,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,5%4,6%n=56417,1%6,5%n=616
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)57,3%33,5%n=50550,9%41,5%n=562
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)42,7%63,5%n=50549,1%55,6%n=562
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)39,5%26,4%n=50552%25,1%n=562
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)18,3%2%n=50422,3%3,1%n=560
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive31,9%24,6%n=51743,9%21%n=581
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,42×1×n=7470,98×1,14×n=819
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36027,71 zile77,26 zilen=53638,93 zile71,1 zilen=588
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36096,25 zile23,49 zilen=43981,99 zile25,1 zilen=467
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați242.806 lei253.013 lein=422212.449 lei239.495 lein=491

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.913.670
Rezultat net
305.415
Angajați
12
Datorii
713.655
Active imobilizate
659.925
Active circulante
1.011.465
Capitaluri proprii
957.735
Venituri totale
3.038.214
Cheltuieli totale
2.660.435
Stocuri
778.967
Creanțe
224.272
Casă și conturi la bănci
8.226
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.336.940
Rezultat net
400.483
Angajați
11
Datorii
879.935
Active imobilizate
932.894
Active circulante
860.136
Capitaluri proprii
913.095
Venituri totale
2.353.192
Cheltuieli totale
1.892.698
Stocuri
532.250
Creanțe
252.709
Casă și conturi la bănci
75.177
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.895.739
Rezultat net
351.327
Angajați
10
Datorii
1.218.654
Active imobilizate
895.430
Active circulante
853.227
Capitaluri proprii
530.003
Venituri totale
1.898.347
Cheltuieli totale
1.530.319
Stocuri
356.290
Creanțe
173.505
Casă și conturi la bănci
323.432
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.453.189
Rezultat net
848.859
Angajați
12
Datorii
1.291.585
Active imobilizate
798.540
Active circulante
1.342.864
Capitaluri proprii
849.819
Venituri totale
2.460.750
Cheltuieli totale
1.587.794
Stocuri
267.333
Creanțe
786.800
Casă și conturi la bănci
288.731
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.575.688
Rezultat net
151.113
Angajați
12
Datorii
721.189
Active imobilizate
808.746
Active circulante
558.439
Capitaluri proprii
646.524
Venituri totale
1.620.859
Cheltuieli totale
1.455.497
Stocuri
296.503
Creanțe
205.262
Casă și conturi la bănci
56.674
Cheltuieli în avans
528
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.130.072
Rezultat net
143.457
Angajați
11
Datorii
878.471
Active imobilizate
884.329
Active circulante
489.552
Capitaluri proprii
495.410
Venituri totale
1.158.657
Cheltuieli totale
1.005.309
Stocuri
287.879
Creanțe
147.414
Casă și conturi la bănci
54.259
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-12; reactivare la 2024-03-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-03-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-12; reactivare la 2024-03-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-03-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-01-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32782991
Număr de înregistrare
J2017000040020
Înmatriculare
18 ianuarie 2017
EUID
ROONRC.J2017000040020
Formă juridică
SRL
Sediu social
566B Sat Fântânele, Comuna Fântânele Arad
Adresă fiscală
566B Fântânele ARAD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
17 ianuarie 2017
Înregistrare fiscală
17 martie 2026
Telefon
0757677405 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGAN ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
I.R.I. GREEN RECYCLING SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 17.01.2017
Înregistrare fiscală
13 februarie 2014
Număr registrul comerțului
J2017000040020
Cod CAEN
3811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0757677405 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT FÂNTÂNELE COM. FÂNTÂNELE, , NR.566B
Numărul sediului
566B
Localitatea sediului
Sat Fântânele Com. Fântânele
Județul sediului
ARAD
Numărul domiciliului fiscal
566B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Fântânele Com. Fântânele
Județul domiciliului fiscal
ARAD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
2 aprilie 2024
Perioada 2: TVA de la
26 martie 2014
Perioada 2: TVA până la
12 martie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
13 martie 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
12 martie 2024
Reactivare
29 martie 2024
Publicarea deciziei
12 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 2016 Rev. 3Fabricarea materialelor plastice în forme primare

CAEN 2225 Rev. 3Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3832 Rev. 3Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Fântânele, Comuna FântâneleCAEN 3811
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI