Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IANCU APARTMENTS S.R.L.

IANCU APARTMENTS S.R.L.

CUI 45648356 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

IANCU APARTMENTS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+57,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 644,2 K lei, față de 408,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât17,4%

Marja netă calculată este 17,4% în 2025, față de 24,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+401,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025644,2 K lei+57,6% față de anul anterior2022: 341.9312023: 447.3002024: 408.7292025: 644.161
Rezultat net 2025112,4 K lei+12,7% față de anul anterior2022: 36.3502023: 182.0782024: 99.6922025: 112.400
Angajați 20252+100% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025112,6 K lei+12,7% față de anul anterior2022: 36.5502023: 182.2782024: 99.9322025: 112.640
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0322 K644 K2022: 341,9 K lei341,9 K20222023: 447,3 K lei447,3 K20232024: 408,7 K lei408,7 K20242025: 644,2 K lei644,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,4%40,7%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342022: 10,6%10,6%20222023: 40,7%40,7%20232024: 24,4%24,4%20242025: 17,4%17,4%2025

Cifra de afaceri: +57,6% față de anul anterior. Marja netă: 17,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii112,6 K lei+12,7% față de anul anterior
Datorii68,8 K lei-55,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri447,3 K lei408,7 K lei644,2 K lei+57,6% față de anul anterior
Rezultat net182,1 K lei99,7 K lei112,4 K lei+12,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii182,3 K lei99,9 K lei112,6 K lei+12,7% față de anul anterior
Datorii16,7 K lei154 K lei68,8 K lei-55,3% față de anul anterior
Creanțe71 K lei8,7 K lei43,7 K lei+401,4% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,4%22,8%n=12.33424,4%64%n=21.759
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)62,1%53,7%n=12.90639,3%78,8%n=17.180
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)37,9%44,7%n=12.90660,7%20,7%n=17.180
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)69,5%75,1%n=12.9064,7%6,7%n=17.180
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)61,9%3%n=12.90339,3%63%n=17.178
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%11,9%n=11.73099,8%99,7%n=22.123
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,8×0,71×n=14.8061,57×4,16×n=25.029
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36024,42 zile101,48 zilen=11.6647,68 zile179,46 zilen=20.525
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603,49 zile7,73 zilen=5.066—0,16 zilen=6.609
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați322.081 lei238.022 lein=8.120408.729 lei297.249 lein=17.795

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
644.161
Rezultat net
112.400
Angajați
2
Datorii
68.823
Active imobilizate
126.104
Active circulante
55.359
Capitaluri proprii
112.640
Venituri totale
644.161
Cheltuieli totale
516.302
Stocuri
6.240
Creanțe
43.696
Casă și conturi la bănci
5.423
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
408.729
Rezultat net
99.692
Angajați
1
Datorii
154.045
Active imobilizate
11.949
Active circulante
242.028
Capitaluri proprii
99.932
Venituri totale
408.729
Cheltuieli totale
301.485
Stocuri
—
Creanțe
8.715
Casă și conturi la bănci
233.313
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
447.300
Rezultat net
182.078
Angajați
1
Datorii
16.694
Active imobilizate
—
Active circulante
198.972
Capitaluri proprii
182.278
Venituri totale
447.300
Cheltuieli totale
260.749
Stocuri
—
Creanțe
71.041
Casă și conturi la bănci
127.931
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
341.931
Rezultat net
36.350
Angajați
1
Datorii
12.549
Active imobilizate
—
Active circulante
49.099
Capitaluri proprii
36.550
Venituri totale
341.931
Cheltuieli totale
297.606
Stocuri
—
Creanțe
21.647
Casă și conturi la bănci
27.452
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45648356
Număr de înregistrare
J40/2811/2022
Înmatriculare
16 februarie 2022
EUID
ROONRC.J40/2811/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
VICTORIEI 122 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea VICTORIEI 122 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 februarie 2022
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IANCU ADRIAN FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IANCU APARTMENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.02.2022
Înregistrare fiscală
16 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022002811406
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL VICTORIEI, NR.122, ET.1, AP.2A
Cod poștal fiscal
10093
Strada sediului
Cal. Victoriei
Numărul sediului
122
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
10093
Strada domiciliului fiscal
Cal. Victoriei
Numărul domiciliului fiscal
122
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
10093

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI