Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IANIS INTERTRANSPORT S.R.L.

IANIS INTERTRANSPORT S.R.L.

CUI 46647081 · SRL· Sat Jebel, Comuna Jebel

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

IANIS INTERTRANSPORT S.R.L. are sediul în Sat Jebel, Comuna Jebel. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+60%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,9 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,6%

Marja netă calculată este 14,6% în 2025, față de 7,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.858,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,9 mil. lei+60% față de anul anterior2022: 58.4712023: 485.7612024: 1.179.8882025: 1.887.392
Rezultat net 2025275,7 K lei+228,7% față de anul anterior2022: 1.4532023: 63.6762024: 83.8752025: 275.689
Angajați 20253+50% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 22025: 3
Capitaluri proprii 2025275,9 K lei+153,6% față de anul anterior2022: 1.6532023: 65.3292024: 108.8072025: 275.929
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0944 K2 mil.2022: 58,5 K lei58,5 K20222023: 485,8 K lei485,8 K20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,9 mil. lei1,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,3%14,6%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902022: 2,5%2,5%20222023: 13,1%13,1%20232024: 7,1%7,1%20242025: 14,6%14,6%2025

Cifra de afaceri: +60% față de anul anterior. Marja netă: 14,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii275,9 K lei+153,6% față de anul anterior
Datorii272,4 K lei+407,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri485,8 K lei1,2 mil. lei1,9 mil. lei+60% față de anul anterior
Rezultat net63,7 K lei83,9 K lei275,7 K lei+228,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii65,3 K lei108,8 K lei275,9 K lei+153,6% față de anul anterior
Datorii59,7 K lei53,7 K lei272,4 K lei+407,4% față de anul anterior
Creanțe31,8 K lei17,8 K lei348,8 K lei+1.858,7% față de anul anterior
Angajați123+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,6%3,7%n=30.4907,1%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)52,8%24,6%n=27.27271,2%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)52,2%76,6%n=27.27235,1%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)18,8%32,1%n=27.27220,6%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)52,8%3,5%n=27.26354,9%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%26,7%n=25.15577,1%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,56×0,8×n=37.8802,26×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36066,53 zile61,23 zilen=29.1625,43 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați629.131 lei278.223 lein=25.896589.944 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.887.392
Rezultat net
275.689
Angajați
3
Datorii
272.405
Active imobilizate
98.025
Active circulante
424.081
Capitaluri proprii
275.929
Venituri totale
1.906.725
Cheltuieli totale
1.579.102
Stocuri
—
Creanțe
348.824
Casă și conturi la bănci
75.257
Cheltuieli în avans
26.228
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.179.888
Rezultat net
83.875
Angajați
2
Datorii
53.684
Active imobilizate
31.508
Active circulante
121.373
Capitaluri proprii
108.807
Venituri totale
1.180.091
Cheltuieli totale
1.070.068
Stocuri
—
Creanțe
17.809
Casă și conturi la bănci
103.564
Cheltuieli în avans
9.610
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
485.761
Rezultat net
63.676
Angajați
1
Datorii
59.705
Active imobilizate
44.662
Active circulante
70.905
Capitaluri proprii
65.329
Venituri totale
486.261
Cheltuieli totale
418.290
Stocuri
—
Creanțe
31.834
Casă și conturi la bănci
39.071
Cheltuieli în avans
9.467
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.471
Rezultat net
1.453
Angajați
1
Datorii
29.055
Active imobilizate
—
Active circulante
30.189
Capitaluri proprii
1.653
Venituri totale
58.471
Cheltuieli totale
56.445
Stocuri
—
Creanțe
28.233
Casă și conturi la bănci
1.956
Cheltuieli în avans
519
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-08-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46647081
Număr de înregistrare
J2022003779354
Înmatriculare
12 august 2022
EUID
ROONRC.J2022003779354
Formă juridică
SRL
Sediu social
217A Sat Jebel, Comuna Jebel Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
217A Jebel TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 august 2022
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2025
Telefon
0732638733 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPOVICI VASILICĂ-MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IANIS INTERTRANSPORT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.08.2022
Înregistrare fiscală
12 august 2022
Număr registrul comerțului
J2022003779354
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Deta

Contact și adrese

Telefon
0732638733 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT JEBEL COM. JEBEL, , NR.217A, CAMERA 3
Cod poștal fiscal
307235
Numărul sediului
217A
Localitatea sediului
Sat Jebel Com. Jebel
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307235
Detalii sediu
CAMERA 3
Numărul domiciliului fiscal
217A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Jebel Com. Jebel
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307235
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Jebel, Comuna JebelCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI