Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IAZ RIVER BUSINESS S.R.L.

IAZ RIVER BUSINESS S.R.L.

CUI 43946828 · SRL· Sat Iaz, Comuna Plopiş· Transporturi rutiere de mărfuri

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

IAZ RIVER BUSINESS S.R.L. are sediul în Sat Iaz, Comuna Plopiş și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Fără an comparabil2021: 11.4002022: 14.300
Rezultat net 20240 leiFără an comparabil2021: 11.0652022: 13.8802023: 02024: 0
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202425 K lei+0% față de anul anterior2021: 11.1252022: 25.0052023: 25.0052024: 25.005
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 K14 K2021: 11,4 K lei11,4 K20212022: 14,3 K lei14,3 K2022—2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,5%97,1%Mediana sectorului (2024): 3,5% · n=326292021: 97,1%97,1%20212022: 97,1%97,1%202220232024

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii25 K lei+0% față de anul anterior
Datorii0 leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri14,3 K lei——Fără an comparabil
Rezultat net13,9 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii25 K lei25 K lei25 K lei+0% față de anul anterior
Datorii0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Creanțe9 lei9 lei9 lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%21,3%n=26.8500%29,9%n=27.468

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
25.005
Capitaluri proprii
25.005
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
9
Casă și conturi la bănci
24.996
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
25.005
Capitaluri proprii
25.005
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
9
Casă și conturi la bănci
24.996
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.300
Rezultat net
13.880
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
25.005
Capitaluri proprii
25.005
Venituri totale
14.300
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
9
Casă și conturi la bănci
24.996
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.400
Rezultat net
11.065
Angajați
—
Datorii
158
Active imobilizate
—
Active circulante
11.283
Capitaluri proprii
11.125
Venituri totale
11.400
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.283
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-02-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-02-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43946828
Număr de înregistrare
J31/165/2021
Înmatriculare
19 martie 2021
EUID
ROONRC.J31/165/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
IAZ 291 Sat Iaz, Comuna Plopiş Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIORDAȘ MĂDĂLINA-ADELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IAZ RIVER BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 07.11.2025
Înregistrare fiscală
19 martie 2021
Număr registrul comerțului
J31/165/2021
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Şimleu-Silvaniei

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, SAT IAZ COM. PLOPIŞ, IAZ, NR.291
Cod poștal fiscal
457272
Strada sediului
IAZ
Numărul sediului
291
Localitatea sediului
Sat Iaz Com. Plopiş
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
457272
Strada domiciliului fiscal
IAZ
Numărul domiciliului fiscal
291
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Iaz Com. Plopiş
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
457272

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
27 februarie 2023
Publicarea deciziei
27 februarie 2023
Radiere
7 noiembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajSat Iaz, Comuna PlopişCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI