Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IBB IMOBILIARE ROMANIA S.R.L.

IBB IMOBILIARE ROMANIA S.R.L.

CUI 31019844 · SRL· Sat Şcheia, Comuna Şcheia

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

IBB IMOBILIARE ROMANIA S.R.L. are sediul în Sat Şcheia, Comuna Şcheia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-81,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 71,3 K lei, față de 377,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-6,7 K%

Marja netă calculată este -6,7 K% în 2025, față de 5,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202571,3 K lei-81,1% față de anul anterior2020: 180.0002021: 2.846.4762022: 1.498.8832023: 43.4402024: 377.1502025: 71.298
Rezultat net 2025-4,8 mil. lei-22.271,4% față de anul anterior2020: 136.9562021: 1.036.6152022: 311.5682023: 31.3322024: 21.5212025: -4.771.516
Angajați 20251-80% față de anul anterior2020: 12021: 102022: 192023: 112024: 52025: 1
Capitaluri proprii 2025-2,5 mil. lei-946,9% față de anul anterior2020: 658.0552021: 1.694.6702022: 2.006.2382023: 2.043.5202024: 292.6962025: -2.478.821
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 180 K lei180 K20202021: 2,8 mil. lei2,8 mil.20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 43,4 K lei43,4 K20232024: 377,2 K lei377,2 K20242025: 71,3 K lei71,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6.692,4%-3.308,1%76,1%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=10922020: 76,1%76,1%20202021: 36,4%36,4%20212022: 20,8%20,8%20222023: 72,1%72,1%20232024: 5,7%5,7%20242025: -6.692,4%-6.692,4%2025

Cifra de afaceri: -81,1% față de anul anterior. Marja netă: -6.692,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-2,5 mil. lei-946,9% față de anul anterior
Datorii176,2 mil. lei+13,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri43,4 K lei377,2 K lei71,3 K lei-81,1% față de anul anterior
Rezultat net31,3 K lei21,5 K lei-4,8 mil. lei-22.271,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii2 mil. lei292,7 K lei-2,5 mil. lei-946,9% față de anul anterior
Datorii123,5 mil. lei155,6 mil. lei176,2 mil. lei+13,3% față de anul anterior
Creanțe4,3 mil. lei249,4 K lei2,4 mil. lei+852,8% față de anul anterior
Angajați1151-80% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-6.692,4%10,6%n=1.0925,7%10,3%n=3.401
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-1,4%0,9%n=1.9140,2%1,7%n=5.784
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)101,5%99%n=1.914100%97,9%n=5.784
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)98,1%76%n=1.91498,7%72,2%n=5.784
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,7%-0,6%n=1.9140%-0,2%n=5.784
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—1,4%n=1.3217,4%2,3%n=3.820
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,02×0,39×n=2.3740,01×0,42×n=7.199
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011.998,9 zile193,01 zilen=1.069238,08 zile160,96 zilen=3.293
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603.446,18 zile196,06 zilen=692744,96 zile163,17 zilen=2.148
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați71.298 lei336.393 lein=71375.430 lei331.651 lein=2.523

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.298
Rezultat net
-4.771.516
Angajați
1
Datorii
176.223.595
Active imobilizate
170.257.649
Active circulante
3.286.587
Capitaluri proprii
-2.478.821
Venituri totale
20.498.870
Cheltuieli totale
25.270.386
Stocuri
682.515
Creanțe
2.376.382
Casă și conturi la bănci
227.690
Cheltuieli în avans
200.538
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.500.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
377.150
Rezultat net
21.521
Angajați
5
Datorii
155.553.430
Active imobilizate
153.552.580
Active circulante
2.067.181
Capitaluri proprii
292.696
Venituri totale
34.240.135
Cheltuieli totale
34.210.959
Stocuri
780.453
Creanțe
249.417
Casă și conturi la bănci
1.037.311
Cheltuieli în avans
226.365
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.440
Rezultat net
31.332
Angajați
11
Datorii
123.484.384
Active imobilizate
117.858.567
Active circulante
5.628.262
Capitaluri proprii
2.043.520
Venituri totale
34.994.633
Cheltuieli totale
34.958.526
Stocuri
318.262
Creanțe
4.329.994
Casă și conturi la bănci
980.006
Cheltuieli în avans
2.041.075
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.498.883
Rezultat net
311.568
Angajați
19
Datorii
85.048.151
Active imobilizate
83.425.765
Active circulante
3.504.770
Capitaluri proprii
2.006.238
Venituri totale
40.080.031
Cheltuieli totale
39.709.217
Stocuri
17
Creanțe
3.393.971
Casă și conturi la bănci
110.782
Cheltuieli în avans
123.854
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
494.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.846.476
Rezultat net
1.036.615
Angajați
10
Datorii
66.681.585
Active imobilizate
64.358.741
Active circulante
3.972.990
Capitaluri proprii
1.694.670
Venituri totale
15.169.289
Cheltuieli totale
13.969.962
Stocuri
6.111
Creanțe
3.911.231
Casă și conturi la bănci
55.648
Cheltuieli în avans
44.524
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
494.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.000
Rezultat net
136.956
Angajați
1
Datorii
19.080.143
Active imobilizate
19.102.702
Active circulante
607.093
Capitaluri proprii
658.055
Venituri totale
4.585.161
Cheltuieli totale
4.383.794
Stocuri
40.672
Creanțe
59.461
Casă și conturi la bănci
506.960
Cheltuieli în avans
42.403
Venituri în avans
14.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
494.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 81% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 81% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31019844
Număr de înregistrare
J33/1093/2012
Înmatriculare
17 decembrie 2012
EUID
ROONRC.J33/1093/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
Cascadei 4 Sat Şcheia, Comuna Şcheia Suceava
Adresă fiscală
Şos ŞOSEAUA DE CENTURĂ 48 A Oraş Pantelimon ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
12 august 2021
Înregistrare fiscală
22 august 2025
Telefon
0748010227 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRĂCIUNESCU DAN TEODOR
administrator
CRĂCIUNESCU ION
administrator
CRĂCIUNESCU VASILE-IULIAN
administrator
MANDIUC IONELA-RAMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
WEST IRESIDENCE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.08.2021
Înregistrare fiscală
17 decembrie 2012
Număr registrul comerțului
J2021004950232
Cod CAEN
6812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0748010227 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, ŞOS. ŞOSEAUA DE CENTURĂ, NR.48 A
Cod poștal fiscal
77145
Strada sediului
Şos. Şoseaua de Centură
Numărul sediului
48 A
Localitatea sediului
Orş. Pantelimon
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77145
Strada domiciliului fiscal
Şos. Şoseaua de Centură
Numărul domiciliului fiscal
48 A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Pantelimon
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77145

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
9 mai 2013
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
9 mai 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2021
Actualizare TVA la încasare
24 noiembrie 2020
Publicare TVA la încasare
25 noiembrie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
mare contribuabil
Administrație teritorială
Ilfov
Criteriu de selecție publicat
Apartenență la un grup fiscal

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7810 Rev. 2Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 7820 Rev. 2Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Şcheia, Comuna ŞcheiaCAEN 6812
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI