Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ICABRONT IMPEX SRL

ICABRONT IMPEX SRL

CUI 7108868 · SRL· Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ICABRONT IMPEX SRL are sediul în Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+23,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 188,1 K lei, față de 152,4 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-6,8%

Marja netă calculată este -6,8% în 2024, față de 13% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+111,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024188,1 K lei+23,5% față de anul anterior2021: 178.0402022: 173.5322023: 152.3672024: 188.133
Rezultat net 2024-12,7 K leiTrecere pe pierdere2021: 1.4382022: 4502023: 19.8302024: -12.731
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2024-1,3 K leiCapitaluri devenite negative2021: -8.8742022: -8.4242023: 11.4062024: -1.324
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate094 K188 K2021: 178 K lei178 K20212022: 173,5 K lei173,5 K20222023: 152,4 K lei152,4 K20232024: 188,1 K lei188,1 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,8%3,1%13%2021: 0,8%0,8%20212022: 0,3%0,3%20222023: 13%13%20232024: -6,8%-6,8%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,9% · n=32.263

Cifra de afaceri: +23,5% față de anul anterior.Marjă netă -6,8% · -19,8 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202311,4 K lei
2024-1,3 K lei

Datorii raportate

202344,3 K lei
202490,2 K lei

Disponibilități bănești

20237,3 K lei
202429,8 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri173,5 K lei152,4 K lei188,1 K lei+23,5% față de anul anterior
Rezultat net450 lei19,8 K lei-12,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-8,4 K lei11,4 K lei-1,3 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii25 K lei44,3 K lei90,2 K lei+103,7% față de anul anterior
Creanțe—5,7 K lei12 K lei+111,8% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-6,8%13%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=32.263) · 2023: 2,7% (n=32.917)

Rezultat / capitaluri proprii—173,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 16% (n=23.418) · 2023: 20,4% (n=24.103)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,99×1,26×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,95× (n=38.825) · 2023: 0,98× (n=39.917)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări23,1 zile13,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 6,9 zile (n=28.302) · 2023: 6,9 zile (n=25.500)

Stocuri în zile de vânzări90 zile101 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 65,5 zile (n=29.567) · 2023: 69,7 zile (n=30.370)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.133
Rezultat net
-12.731
Angajați
—
Datorii
90.199
Active imobilizate
—
Active circulante
88.875
Capitaluri proprii
-1.324
Venituri totale
189.868
Cheltuieli totale
202.599
Stocuri
47.041
Creanțe
12.046
Casă și conturi la bănci
29.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
152.367
Rezultat net
19.830
Angajați
—
Datorii
44.287
Active imobilizate
—
Active circulante
55.693
Capitaluri proprii
11.406
Venituri totale
152.367
Cheltuieli totale
128.849
Stocuri
42.742
Creanțe
5.688
Casă și conturi la bănci
7.263
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.532
Rezultat net
450
Angajați
1
Datorii
24.973
Active imobilizate
—
Active circulante
16.549
Capitaluri proprii
-8.424
Venituri totale
181.863
Cheltuieli totale
179.594
Stocuri
10.927
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.622
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
178.040
Rezultat net
1.438
Angajați
1
Datorii
20.670
Active imobilizate
—
Active circulante
11.796
Capitaluri proprii
-8.874
Venituri totale
183.970
Cheltuieli totale
180.693
Stocuri
84
Creanțe
7.562
Casă și conturi la bănci
4.150
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-03-23 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7108868
Număr de înregistrare
J05/180/1995
Înmatriculare
23 februarie 1995
EUID
ROONRC.J05/180/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
129 Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus Bihor
Adresă fiscală
129 Şumugiu BIHOR
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 martie 1995
Înregistrare fiscală
26 iunie 2023
Telefon
0259335986 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BRONȚ FLORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ICABRONT IMPEX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.1995
Înregistrare fiscală
23 martie 1995
Număr registrul comerțului
J05/180/1995
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0259335986 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT ŞUMUGIU COM. HIDIŞELU DE SUS, NR.129
Cod poștal fiscal
417279
Numărul sediului
129
Localitatea sediului
Sat Şumugiu Com. Hidişelu de Sus
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417279
Numărul domiciliului fiscal
129
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şumugiu Com. Hidişelu de Sus
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417279

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 1998
TVA până la
31 august 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Şumugiu, Comuna Hidişelu de SusCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI