Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ICCO CONSTRUCT SRL

ICCO CONSTRUCT SRL

CUI 13870507 · SRL· Municipiul Braşov· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

ICCO CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Braşov și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-0%

Datoriile raportate sunt 36,3 mil. lei în 2021, față de 36,3 mil. lei în 2020. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20210 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 0
Rezultat net 2021-55,7 K leiPierdere redusă cu 89,4%2020: -525.8042021: -55.700
Angajați 20210Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2021-31,9 mil. leiDeficit de capital majorat cu 0,2%2020: -31.813.5182021: -31.869.217
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei02021

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020-31,8 mil. lei
2021-31,9 mil. lei

Datorii raportate

202036,3 mil. lei
202136,3 mil. lei

Disponibilități bănești

2020107,4 K lei
202151 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-525,8 K lei-55,7 K leiPierdere redusă cu 89,4%
Capitaluri proprii-31,8 mil. lei-31,9 mil. leiDeficit de capital majorat cu 0,2%
Datorii36,3 mil. lei36,3 mil. lei-0% față de anul anterior
Creanțe3,9 mil. lei3,9 mil. lei+0% față de anul anterior
Angajați—0Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Rezultat / active (A+B)-1,2%-11,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 5,4% (n=3.226) · 2020: 5,7% (n=3.207)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)-715,2%-704%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 35,1% (n=3.226) · 2020: 35,4% (n=3.208)

Datorii / active (A+B)815,5%804,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 61,3% (n=3.226) · 2020: 61,2% (n=3.208)

Ponderea activelor imobilizate8,1%8,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 25,9% (n=3.226) · 2020: 24,8% (n=3.208)

Active circulante / datorii totale0,11×0,11×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,13× (n=3.869) · 2020: 1,13× (n=3.825)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-55.700
Angajați
0
Datorii
36.342.017
Active imobilizate
361.042
Active circulante
4.095.208
Capitaluri proprii
-31.869.217
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
55.700
Stocuri
126.689
Creanțe
3.917.549
Casă și conturi la bănci
50.970
Cheltuieli în avans
16.550
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
152.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-525.804
Angajați
—
Datorii
36.349.149
Active imobilizate
368.432
Active circulante
4.150.649
Capitaluri proprii
-31.813.518
Venituri totale
636.922
Cheltuieli totale
1.162.726
Stocuri
126.689
Creanțe
3.916.537
Casă și conturi la bănci
107.423
Cheltuieli în avans
16.550
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
152.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3117.642.249 lei6.649.797 lei8.479.105 lei298.830 lei2.214.517 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13870507
Număr de înregistrare
J08/507/2001
Înmatriculare
2 mai 2001
EUID
ROONRC.J08/507/2001
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Scolii 8 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator special
RIZEA DIETMAR-DRAGOŞ
lichidator judiciar
EUROSMART FILIALA BRAȘOV
reprezentant al persoanei juridice
BOCEA MIHAELA
reprezentant al persoanei juridice
SEIDNER CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ICCO CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 23.06.2022
Înregistrare fiscală
9 mai 2001
Număr registrul comerțului
J08/507/2001
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0268401273 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. ŞCOLII, NR.8
Cod poștal fiscal
500059
Strada sediului
Str. Şcolii
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500059
Strada domiciliului fiscal
Str. Şcolii
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500059

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iunie 2001
TVA până la
23 iunie 2022
Anulare operată la
24 iunie 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4931 Rev. 2Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 9102 Rev. 2Activități ale muzeelor

CAEN 9103 Rev. 2Gestionarea monumentelor, clădirilor istorice și a altor obiective de interes turistic

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovStrada ScoliiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI