Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IDEAL LEGAL ACCOUNTING S.R.L.

IDEAL LEGAL ACCOUNTING S.R.L.

CUI 39711602 · SRL· Sat Cotu Ciorii, Comuna C.A. Rosetti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

IDEAL LEGAL ACCOUNTING S.R.L. are sediul în Sat Cotu Ciorii, Comuna C.A. Rosetti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+106,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 377,6 K lei, față de 183 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut65,2%

Marja netă calculată este 65,2% în 2025, față de 49,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.062,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025377,6 K lei+106,3% față de anul anterior2020: 86.4302021: 42.5002022: 96.8752023: 209.7022024: 182.9752025: 377.559
Rezultat net 2025246,3 K lei+170,5% față de anul anterior2020: 26.7722021: 16.4512022: 72.3122023: 149.4622024: 91.0592025: 246.323
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025608,8 K lei+68% față de anul anterior2020: 33.1652021: 49.6152022: 121.9282023: 271.3902024: 362.4482025: 608.772
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0189 K378 K2020: 86,4 K lei86,4 K20202021: 42,5 K lei42,5 K20212022: 96,9 K lei96,9 K20222023: 209,7 K lei209,7 K20232024: 183 K lei183 K20242025: 377,6 K lei377,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,3%74,6%2020: 31%31%20202021: 38,7%38,7%20212022: 74,6%74,6%20222023: 71,3%71,3%20232024: 49,8%49,8%20242025: 65,2%65,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,8% · n=12.035

Cifra de afaceri: +106,3% față de anul anterior.Marjă netă 65,2% · +15,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024362,4 K lei
2025608,8 K lei

Datorii raportate

202410,9 K lei
202531,7 K lei

Disponibilități bănești

202459,4 K lei
2025183,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri209,7 K lei183 K lei377,6 K lei+106,3% față de anul anterior
Rezultat net149,5 K lei91,1 K lei246,3 K lei+170,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii271,4 K lei362,4 K lei608,8 K lei+68% față de anul anterior
Datorii5,4 K lei10,9 K lei31,7 K lei+190,3% față de anul anterior
Creanțe78,2 K lei25,2 K lei293,4 K lei+1.062,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă65,2%49,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,8% (n=12.035) · 2024: 36,7% (n=12.209)

Rezultat / active (A+B)32,3%24,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 42,9% (n=9.435) · 2024: 41,3% (n=9.398)

Rezultat / capitaluri proprii40,5%25,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 97,2% (n=12.042) · 2024: 87,7% (n=12.212)

Vânzări per angajat377.559 lei182.975 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 185.727 lei (n=9.720) · 2024: 162.115 lei (n=9.887)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)79,9%97,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=9.435) · 2024: 72,6% (n=9.398)

Datorii / active (A+B)4,2%2,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,9% (n=9.435) · 2024: 27,7% (n=9.398)

Ponderea activelor imobilizate37,4%77,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,2% (n=9.435) · 2024: 11,4% (n=9.398)

Active circulante / datorii totale15,05×7,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,43× (n=12.483) · 2024: 3,08× (n=12.703)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări279,7 zile49,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 132,8 zile (n=11.611) · 2024: 108,4 zile (n=11.639)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
377.559
Rezultat net
246.323
Angajați
1
Datorii
31.687
Active imobilizate
284.992
Active circulante
476.967
Capitaluri proprii
608.772
Venituri totale
377.659
Cheltuieli totale
124.926
Stocuri
—
Creanțe
293.386
Casă și conturi la bănci
183.581
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
121.500
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.975
Rezultat net
91.059
Angajați
1
Datorii
10.914
Active imobilizate
288.762
Active circulante
84.600
Capitaluri proprii
362.448
Venituri totale
225.551
Cheltuieli totale
132.932
Stocuri
—
Creanțe
25.230
Casă și conturi la bănci
59.370
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.702
Rezultat net
149.462
Angajați
1
Datorii
5.412
Active imobilizate
7.228
Active circulante
269.574
Capitaluri proprii
271.390
Venituri totale
209.752
Cheltuieli totale
58.738
Stocuri
—
Creanțe
78.220
Casă și conturi la bănci
191.354
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.875
Rezultat net
72.312
Angajați
1
Datorii
3.259
Active imobilizate
4.905
Active circulante
120.282
Capitaluri proprii
121.928
Venituri totale
96.925
Cheltuieli totale
22.837
Stocuri
345
Creanțe
38.590
Casă și conturi la bănci
81.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.500
Rezultat net
16.451
Angajați
—
Datorii
449
Active imobilizate
2.199
Active circulante
47.865
Capitaluri proprii
49.615
Venituri totale
48.440
Cheltuieli totale
30.866
Stocuri
—
Creanțe
1.500
Casă și conturi la bănci
46.365
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.430
Rezultat net
26.772
Angajați
—
Datorii
2.848
Active imobilizate
3.299
Active circulante
38.403
Capitaluri proprii
33.165
Venituri totale
90.420
Cheltuieli totale
61.301
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
37.903
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.689
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39711602
Număr de înregistrare
J10/795/2018
Înmatriculare
3 august 2018
EUID
ROONRC.J10/795/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
ROMANIŢEI 6 Sat Cotu Ciorii, Comuna C.A. Rosetti Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea ROMANIŢEI 6 Cotu Ciorii BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 august 2018
Înregistrare fiscală
7 iulie 2023
Telefon
0762096266 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OANCEA MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IDEAL LEGAL ACCOUNTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.08.2018
Înregistrare fiscală
3 august 2018
Număr registrul comerțului
J10/795/2018
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pogoanele

Contact și adrese

Telefon
0762096266 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT COTU CIORII COM. C. A. ROSETTI, ALEEA ROMANIŢEI, NR.6
Cod poștal fiscal
127123
Strada sediului
Aleea ROMANIŢEI
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Cotu Ciorii Com. C. A. Rosetti
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127123
Strada domiciliului fiscal
Aleea ROMANIŢEI
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cotu Ciorii Com. C. A. Rosetti
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127123

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6420 Rev. 2Activități ale holdingurilor

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

CAEN 6621 Rev. 2Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7820 Rev. 2Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Cotu Ciorii, Comuna C.A. RosettiCAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI