Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IDP MEDICAL S.R.L.

IDP MEDICAL S.R.L.

CUI 42777127 · SRL· Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

IDP MEDICAL S.R.L. are sediul în Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 579,1 K lei, față de 619,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut40,5%

Marja netă calculată este 40,5% în 2025, față de 38,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-53,5%

Datoriile raportate sunt 47,3 K lei în 2025, față de 101,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025579,1 K lei-6,6% față de anul anterior2023: 66.2242024: 619.9402025: 579.140
Rezultat net 2025234,8 K lei-2% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 10.7752024: 239.6042025: 234.823
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025235,1 K lei-2% față de anul anterior2020: 2002021: 2002022: 2002023: 10.9752024: 239.8442025: 235.063
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0310 K620 K—2020—2021—20222023: 66,2 K lei66,2 K20232024: 619,9 K lei619,9 K20242025: 579,1 K lei579,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,3%40,6%Mediana sectorului (2025): 40,6% · n=23782020202120222023: 16,3%16,3%20232024: 38,6%38,6%20242025: 40,5%40,5%2025

Cifra de afaceri: -6,6% față de anul anterior. Marja netă: 40,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii235,1 K lei-2% față de anul anterior
Datorii47,3 K lei-53,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri66,2 K lei619,9 K lei579,1 K lei-6,6% față de anul anterior
Rezultat net10,8 K lei239,6 K lei234,8 K lei-2% față de anul anterior
Capitaluri proprii11 K lei239,8 K lei235,1 K lei-2% față de anul anterior
Datorii148 K lei101,7 K lei47,3 K lei-53,5% față de anul anterior
Creanțe50,4 K lei201,1 K lei163,7 K lei-18,6% față de anul anterior
Angajați033+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri40,5%40,6%n=2.37838,6%42,2%n=2.459
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)83,2%60,5%n=2.07970,2%74,7%n=2.140
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)16,8%29,4%n=2.07929,8%23,9%n=2.140
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36,5%32,8%n=2.07932,2%21,9%n=2.140
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)83,2%46,2%n=2.07970,2%49,9%n=2.140
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%99,3%n=2.29499,9%97,4%n=2.399
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,79×2,06×n=2.5572,28×2,82×n=2.654
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360101,78 zile99,6 zilen=2.230116,75 zile66,68 zilen=2.273
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați193.047 lei233.475 lein=2.053206.647 lei222.330 lein=2.133

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
579.140
Rezultat net
234.823
Angajați
3
Datorii
47.336
Active imobilizate
102.995
Active circulante
179.404
Capitaluri proprii
235.063
Venituri totale
579.147
Cheltuieli totale
303.480
Stocuri
—
Creanțe
163.733
Casă și conturi la bănci
15.671
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
619.940
Rezultat net
239.604
Angajați
3
Datorii
101.702
Active imobilizate
109.938
Active circulante
231.608
Capitaluri proprii
239.844
Venituri totale
619.947
Cheltuieli totale
339.825
Stocuri
—
Creanțe
201.051
Casă și conturi la bănci
30.557
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.224
Rezultat net
10.775
Angajați
0
Datorii
147.988
Active imobilizate
106.474
Active circulante
52.489
Capitaluri proprii
10.975
Venituri totale
66.224
Cheltuieli totale
53.469
Stocuri
—
Creanțe
50.403
Casă și conturi la bănci
2.086
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
250
Active imobilizate
122
Active circulante
328
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
328
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
250
Active imobilizate
122
Active circulante
328
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
328
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
250
Active imobilizate
122
Active circulante
328
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
328
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42777127
Număr de înregistrare
J2020000544180
Înmatriculare
15 iulie 2020
EUID
ROONRC.J2020000544180
Formă juridică
SRL
Sediu social
ZORILOR 2 Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu Gorj
Adresă fiscală
Str. ZORILOR Bumbeşti-Jiu GORJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 iulie 2020
Înregistrare fiscală
3 noiembrie 2023
Telefon
0740307324 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PLUTĂ ION-DORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IDP MEDICAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.07.2020
Înregistrare fiscală
15 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000544180
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Contact și adrese

Telefon
0740307324 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, ORŞ. BUMBEŞTI-JIU, STR. ZORILOR, BL.2, SC.1, ET.1, AP.9
Cod poștal fiscal
215100
Strada sediului
Str. Zorilor
Localitatea sediului
Orş. Bumbeşti-Jiu
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
215100
Strada domiciliului fiscal
Str. Zorilor
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Bumbeşti-Jiu
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
215100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjLoc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-JiuCAEN 8621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI