Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IGIENA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

IGIENA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

CUI 2742480 · SC· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

IGIENA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de -4,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+47,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,4 mil. lei+13,4% față de anul anterior2020: 1.336.3542021: 1.611.4202022: 1.715.0142023: 1.811.8802024: 2.154.3962025: 2.443.143
Rezultat net 20250 lei+100% față de anul anterior2020: 02021: 02022: -35.8082023: 02024: -89.0012025: 0
Angajați 202529-6,5% față de anul anterior2020: 542021: 502022: 492023: 472024: 312025: 29
Capitaluri proprii 20252,5 mil. lei+0% față de anul anterior2020: 2.484.5462021: 2.495.6632022: 2.474.5642023: 2.532.9032024: 2.502.6742025: 2.502.890
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 1,6 mil. lei1,6 mil.20212022: 1,7 mil. lei1,7 mil.20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 2,4 mil. lei2,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,1%-1,6%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=972020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: -2,1%-2,1%20222023: 0%0%20232024: -4,1%-4,1%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +13,4% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,5 mil. lei+0% față de anul anterior
Datorii294,6 K lei+9,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,8 mil. lei2,2 mil. lei2,4 mil. lei+13,4% față de anul anterior
Rezultat net0 lei-89 K lei0 lei+100% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,5 mil. lei2,5 mil. lei2,5 mil. lei+0% față de anul anterior
Datorii208,3 K lei268,8 K lei294,6 K lei+9,6% față de anul anterior
Creanțe15,9 K lei26,7 K lei39,3 K lei+47,1% față de anul anterior
Angajați473129-6,5% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=97-4,1%0%n=400
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,5%26,1%n=6092,3%15,5%n=277
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)10,6%66,1%n=609,9%85%n=277
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)61,1%41,1%n=6066,6%34,5%n=277
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=60-3,3%0%n=273
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=59-3,6%0%n=257
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,65×0,67×n=1153,37×0,61×n=490
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,79 zile13,04 zilen=604,46 zile12,46 zilen=236
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,26 zile41,56 zilen=767,57 zile26,43 zilen=274
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați84.246 lei68.897 lein=6069.497 lei57.860 lein=241

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.443.143
Rezultat net
0
Angajați
29
Datorii
294.591
Active imobilizate
1.691.644
Active circulante
1.074.923
Capitaluri proprii
2.502.890
Venituri totale
2.454.555
Cheltuieli totale
2.450.239
Stocuri
49.271
Creanțe
39.288
Casă și conturi la bănci
786.364
Cheltuieli în avans
30.914
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
341.820
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.154.396
Rezultat net
-89.001
Angajați
31
Datorii
268.783
Active imobilizate
1.804.538
Active circulante
905.517
Capitaluri proprii
2.502.674
Venituri totale
2.155.738
Cheltuieli totale
2.244.739
Stocuri
45.289
Creanțe
26.701
Casă și conturi la bănci
833.527
Cheltuieli în avans
61.402
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
345.330
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.811.880
Rezultat net
0
Angajați
47
Datorii
208.301
Active imobilizate
1.816.575
Active circulante
865.342
Capitaluri proprii
2.532.903
Venituri totale
1.812.025
Cheltuieli totale
1.747.531
Stocuri
68.241
Creanțe
15.940
Casă și conturi la bănci
781.161
Cheltuieli în avans
59.287
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
325.210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.715.014
Rezultat net
-35.808
Angajați
49
Datorii
237.363
Active imobilizate
1.672.429
Active circulante
990.820
Capitaluri proprii
2.474.564
Venituri totale
1.716.299
Cheltuieli totale
1.736.145
Stocuri
54.537
Creanțe
44.933
Casă și conturi la bănci
891.350
Cheltuieli în avans
48.678
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
313.600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.611.420
Rezultat net
0
Angajați
50
Datorii
196.046
Active imobilizate
1.713.031
Active circulante
962.598
Capitaluri proprii
2.495.663
Venituri totale
1.612.193
Cheltuieli totale
1.571.262
Stocuri
54.900
Creanțe
24.514
Casă și conturi la bănci
883.184
Cheltuieli în avans
16.080
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
283.300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.336.354
Rezultat net
0
Angajați
54
Datorii
179.343
Active imobilizate
1.813.076
Active circulante
808.577
Capitaluri proprii
2.484.546
Venituri totale
1.398.576
Cheltuieli totale
1.388.802
Stocuri
53.235
Creanțe
32.099
Casă și conturi la bănci
723.243
Cheltuieli în avans
42.236
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
286.850
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Dosar 150/271/20262026-01-12 · Judecătoria ORADEA · Pârât

Cerere în anulare (OUG 119/2007) · RevizuireFond

2 termene · ultima soluție: Anulează cererea

2026-06-16 · 13:00

Anulează cererea

Admite excep?ia netimbrării cererii, invocată din oficiu. Anulează, ca netimbrată, cererea de revizuire a Sentin?ei civile nr. 5972/19.12.2025 a Judecătoriei Oradea, formulată de reclamanta TIMOVLADIAN AQUA PARC S.R.L., în contradictoriu cu pârâta IGIENA SOCIETATE COOPERATIVĂ ME?TE?UGĂREASCĂ, Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 16.06.2026.

Document: _Hotarare 5101/2026 · 2026-06-16

2026-01-14 · 12:30

Încheiere

Admite declaraţia de abţinere formulată de domnul judecător CHICHINEJDI PAUL SEBASTIAN, constatând că este incompatibil să judece cererea care formează obiectul dosarului nr. 150/271/2026. Constată că domnul judecător nu a efectuat acte de procedură în dosar. Admite declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător COJOCARU MARIA, constatând că este incompatibilă să judece cererea care formează obiectul dosarului nr. 150/271/2026. Constată că doamna judecător nu a efectuat acte de procedură în dosar. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 14.01.2026.

Document: incheiereabtinere · 2026-01-14

Dosar 3871/271/20252025-03-12 · Judecătoria ORADEA · Reclamant

pretenţii · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite cererea

2025-07-07 · 08:30

Admite cererea

Respinge excepţiile prescripţiei şi inadmisibilităţii invocate de pârât prin întâmpinare. Admite cererea formulată de creditorul Igiena Societate Cooperativă Meşteşugărească în contradictoriu cu debitorul S.C. Timovladian Aqua Parc S.R.L. Obligă debitorul la plata către creditor a sumei de 13.703,87 lei, reprezentând debit restant conform facturilor emise. Obligă debitorul la plata către creditor a penalităţilor de întârziere de 0,1% pe zi, în cuantum de 10.884,53 lei, calculate până la data de 18.02.2024. Obligă debitorul la plata către creditor a sumei de 557 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru şi onorariu executor judecătoresc. Stabile?te un termen de 30 zile de la comunicare pentru executarea obliga?iilor decurgând din prezenta. Executorie de drept. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Oradea. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispoziţie, prin intermediul grefei, azi, 07.07.2025.

Document: _Hotarare 3163/2025 · 2025-07-07

2025-06-23 · 08:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 07.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.06.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-06-23

2025-06-16 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 23 iunie 2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică din 16 iunie 2025.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-06-16

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2742480
Număr de înregistrare
C2005000045137
Înmatriculare
13 septembrie 2005
EUID
ROONRC.C2005000045137
Formă juridică
SC
Sediu social
GRIVIŢEI 5 Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
Str GRIVIŢEI 5 Constanţa CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2025
Telefon
0744118194 · Firme cu același număr
Fax
0241618692

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COMAN LOREDANA
administrator
DARABĂ STELA
administrator
DRĂGHIEA LENUȚA
administrator
IBADULA FERHAN
administrator
LUPEA EMILIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IGIENA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.01.1993
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 1993
Număr registrul comerțului
C2005000045137
Cod CAEN
9621
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE MESTESUGARESTI
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0744118194 · Firme cu același număr
Fax
0241618692 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. GRIVIŢEI, NR.5, LOT.4
Cod poștal fiscal
900727
Strada sediului
Str. Griviţei
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900727
Detalii sediu
LOT.4
Strada domiciliului fiscal
Str. Griviţei
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900727
Detalii domiciliu fiscal
LOT.4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
25 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
26 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 9621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI