Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ILC SRL

ILC SRL

CUI 3333379 · SRL· Oraş Ştefăneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ILC SRL are sediul în Oraş Ştefăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-39,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 254,2 K lei, față de 419,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât52,4%

Marja netă calculată este 52,4% în 2025, față de 55,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-92,1%

Datoriile raportate sunt 5,9 K lei în 2025, față de 75,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025254,2 K lei-39,4% față de anul anterior2020: 145.7752021: 209.2772022: 347.5352023: 306.2712024: 419.7462025: 254.178
Rezultat net 2025133,1 K lei-42,5% față de anul anterior2020: 26.5952021: 41.0682022: 139.4012023: 97.4452024: 231.4402025: 133.095
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025388,1 K lei-3,9% față de anul anterior2020: 94.7092021: 135.7772022: 275.1782023: 278.0832024: 404.0882025: 388.137
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0210 K420 K2020: 145,8 K lei145,8 K20202021: 209,3 K lei209,3 K20212022: 347,5 K lei347,5 K20222023: 306,3 K lei306,3 K20232024: 419,7 K lei419,7 K20242025: 254,2 K lei254,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%27,6%55,1%2020: 18,2%18,2%20202021: 19,6%19,6%20212022: 40,1%40,1%20222023: 31,8%31,8%20232024: 55,1%55,1%20242025: 52,4%52,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=7.312

Cifra de afaceri: -39,4% față de anul anterior.Marjă netă 52,4% · -2,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024404,1 K lei
2025388,1 K lei

Datorii raportate

202475,5 K lei
20255,9 K lei

Disponibilități bănești

202496,1 K lei
202557,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri306,3 K lei419,7 K lei254,2 K lei-39,4% față de anul anterior
Rezultat net97,4 K lei231,4 K lei133,1 K lei-42,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii278,1 K lei404,1 K lei388,1 K lei-3,9% față de anul anterior
Datorii18,2 K lei75,5 K lei5,9 K lei-92,1% față de anul anterior
Creanțe29,2 K lei333,7 K lei217,4 K lei-34,8% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă52,4%55,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=7.312) · 2024: 1,6% (n=8.153)

Rezultat / active (A+B)33,8%48,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=5.938) · 2024: 0% (n=6.460)

Rezultat / capitaluri proprii34,3%57,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,4% (n=5.316) · 2024: 13,7% (n=5.972)

Vânzări per angajat254.178 lei209.873 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 156.684 lei (n=5.444) · 2024: 141.700 lei (n=6.190)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)98,7%84,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=5.944) · 2024: 16,2% (n=6.469)

Datorii / active (A+B)1,5%15,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=5.944) · 2024: 83,3% (n=6.469)

Ponderea activelor imobilizate6,8%5,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=5.944) · 2024: 24,4% (n=6.469)

Active circulante / datorii totale61,84×5,97×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=9.488) · 2024: 0,75× (n=10.446)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări308 zile286,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,2 zile (n=6.679) · 2024: 14,2 zile (n=7.268)

Stocuri în zile de vânzări129,8 zile18 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=6.528) · 2024: 37,1 zile (n=7.157)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.178
Rezultat net
133.095
Angajați
1
Datorii
5.928
Active imobilizate
26.874
Active circulante
366.571
Capitaluri proprii
388.137
Venituri totale
254.178
Cheltuieli totale
114.609
Stocuri
91.634
Creanțe
217.429
Casă și conturi la bănci
57.508
Cheltuieli în avans
620
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
419.746
Rezultat net
231.440
Angajați
2
Datorii
75.503
Active imobilizate
28.164
Active circulante
450.807
Capitaluri proprii
404.088
Venituri totale
419.746
Cheltuieli totale
177.693
Stocuri
21.004
Creanțe
333.731
Casă și conturi la bănci
96.072
Cheltuieli în avans
620
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
306.271
Rezultat net
97.445
Angajați
2
Datorii
18.229
Active imobilizate
29.454
Active circulante
266.220
Capitaluri proprii
278.083
Venituri totale
306.271
Cheltuieli totale
206.065
Stocuri
19.106
Creanțe
29.182
Casă și conturi la bănci
217.922
Cheltuieli în avans
638
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
347.535
Rezultat net
139.401
Angajați
3
Datorii
153.533
Active imobilizate
25.944
Active circulante
402.722
Capitaluri proprii
275.178
Venituri totale
347.693
Cheltuieli totale
204.887
Stocuri
42.698
Creanțe
243.050
Casă și conturi la bănci
116.974
Cheltuieli în avans
45
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.277
Rezultat net
41.068
Angajați
3
Datorii
10.811
Active imobilizate
27.234
Active circulante
119.354
Capitaluri proprii
135.777
Venituri totale
209.617
Cheltuieli totale
167.136
Stocuri
49.301
Creanțe
1.592
Casă și conturi la bănci
68.461
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.775
Rezultat net
26.595
Angajați
2
Datorii
4.598
Active imobilizate
28.524
Active circulante
70.783
Capitaluri proprii
94.709
Venituri totale
151.950
Cheltuieli totale
124.469
Stocuri
28.614
Creanțe
393
Casă și conturi la bănci
41.776
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3333379
Număr de înregistrare
J1992003401036
Înmatriculare
11 decembrie 1992
EUID
ROONRC.J1992003401036
Formă juridică
SRL
Sediu social
40 Oraş Ştefăneşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Oraş Ştefăneşti ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 februarie 1993
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2026
Telefon
266463

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STOIAN CĂTĂLIN MARIN
administrator
STOIAN ION LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ILC SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.02.1993
Înregistrare fiscală
22 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992003401036
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
266463
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, ORŞ. ŞTEFĂNEŞTI, , BL.40, SC.B, AP.9
Cod poștal fiscal
117715
Localitatea sediului
Orş. Ştefăneşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117715
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Ştefăneşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117715

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 septembrie 2023
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 2000
Perioada 2: TVA până la
30 septembrie 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9200 Rev. 3Activități de jocuri de noroc și pariuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşOraş ŞtefăneştiCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI