Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ILIAS EXPERT INSURANCE S.R.L.

ILIAS EXPERT INSURANCE S.R.L.

CUI 42899337 · SRL· Municipiul Caracal

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ILIAS EXPERT INSURANCE S.R.L. are sediul în Municipiul Caracal. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-14,1%

Datoriile raportate sunt 2,8 K lei în 2025, față de 3,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 15.4042021: 19.8782022: 22.8172023: 11.325
Rezultat net 2025-341 lei+3,4% față de anul anterior2020: 14.8612021: 17.5912022: 21.6012023: 4.0272024: -3532025: -341
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-454 lei-301,8% față de anul anterior2020: 15.0612021: 32.6532022: 21.8422023: 25.8692024: -1132025: -454
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate011 K23 K2020: 15,4 K lei15,4 K20202021: 19,9 K lei19,9 K20212022: 22,8 K lei22,8 K20222023: 11,3 K lei11,3 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,2%96,5%Mediana sectorului (2025): 32,7% · n=41842020: 96,5%96,5%20202021: 88,5%88,5%20212022: 94,7%94,7%20222023: 35,6%35,6%202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-454 lei-301,8% față de anul anterior
Datorii2,8 K lei-14,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri11,3 K lei——Fără an comparabil
Rezultat net4 K lei-353 lei-341 lei+3,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,9 K lei-113 lei-454 lei-301,8% față de anul anterior
Datorii30,8 K lei3,2 K lei2,8 K lei-14,1% față de anul anterior
Creanțe447 lei447 lei—Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-19,6%71,6%n=3.049-3,6%76,5%n=3.223
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)119,6%28,5%n=3.049103,6%23,4%n=3.223
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)91,7%17,8%n=3.04968,3%17,3%n=3.223
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-14,7%35%n=3.047-11,3%23,6%n=3.220
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,07×2,76×n=4.6750,31×3,53×n=5.055

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-341
Angajați
—
Datorii
2.772
Active imobilizate
2.125
Active circulante
193
Capitaluri proprii
-454
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
341
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
193
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-353
Angajați
—
Datorii
3.226
Active imobilizate
2.125
Active circulante
988
Capitaluri proprii
-113
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
353
Stocuri
—
Creanțe
447
Casă și conturi la bănci
541
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.325
Rezultat net
4.027
Angajați
—
Datorii
30.791
Active imobilizate
2.125
Active circulante
54.535
Capitaluri proprii
25.869
Venituri totale
11.325
Cheltuieli totale
6.663
Stocuri
—
Creanțe
447
Casă și conturi la bănci
54.088
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.817
Rezultat net
21.601
Angajați
—
Datorii
33.010
Active imobilizate
—
Active circulante
54.852
Capitaluri proprii
21.842
Venituri totale
22.817
Cheltuieli totale
566
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
54.852
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.878
Rezultat net
17.591
Angajați
—
Datorii
264
Active imobilizate
—
Active circulante
32.917
Capitaluri proprii
32.653
Venituri totale
19.878
Cheltuieli totale
1.762
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
32.917
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.404
Rezultat net
14.861
Angajați
—
Datorii
376
Active imobilizate
—
Active circulante
15.437
Capitaluri proprii
15.061
Venituri totale
15.404
Cheltuieli totale
122
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
15.437
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-08-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42899337
Număr de înregistrare
J28/519/2020
Înmatriculare
11 august 2020
EUID
ROONRC.J28/519/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 1918 102 Municipiul Caracal Olt · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 1918 102 Caracal OLT · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 august 2020
Înregistrare fiscală
26 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ILIESCU CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ILIAS EXPERT INSURANCE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.08.2020
Înregistrare fiscală
11 august 2020
Număr registrul comerțului
J28/519/2020
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caracal

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. CARACAL, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.102, BIROUL NR. 5
Cod poștal fiscal
235200
Strada sediului
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul sediului
102
Localitatea sediului
Mun. Caracal
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
235200
Detalii sediu
biroul nr. 5
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul domiciliului fiscal
102
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Caracal
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
235200
Detalii domiciliu fiscal
biroul nr. 5

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6621 Rev. 2Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul CaracalCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI