Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 434,8 K lei, față de 719,9 K lei în 2024.
Bilanț 2025ILTECH COM SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
ILTECH COM SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 43,4% în 2025, față de 15,3% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 14,2% · n=1.231Cifra de afaceri: -39,6% față de anul anterior.Marjă netă 43,4% · +28,1 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 792,6 K lei | 719,9 K lei | 434,8 K lei | -39,6% față de anul anterior |
| Rezultat net | 377,3 K lei | 110,3 K lei | 188,8 K lei | +71,2% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 496,8 K lei | 68,1 K lei | 132,9 K lei | +95,2% față de anul anterior |
| Datorii | 0 lei | 24,2 K lei | 45,1 K lei | +86,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 355,1 K lei | 14,2 K lei | 70,9 K lei | +399,8% față de anul anterior |
| Angajați | 2 | 2 | 0 | -100% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 14,2% (n=1.231) · 2024: 14,9% (n=1.817)
Mediana sectorului: 2025: 16% (n=915) · 2024: 16,1% (n=1.338)
Mediana sectorului: 2025: 36,6% (n=1.191) · 2024: 35,7% (n=1.739)
Mediana sectorului: 2025: 215.054 lei (n=816) · 2024: 205.953 lei (n=1.229)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 55,5% (n=916) · 2024: 61,2% (n=1.339)
Mediana sectorului: 2025: 44,2% (n=916) · 2024: 38,8% (n=1.339)
Mediana sectorului: 2025: 13% (n=916) · 2024: 12,4% (n=1.339)
Mediana sectorului: 2025: 1,81× (n=1.433) · 2024: 2,05× (n=2.086)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 57,8 zile (n=1.153) · 2024: 48,5 zile (n=1.679)
Mediana sectorului: 2025: 31,3 zile (n=904) · 2024: 30,5 zile (n=1.342)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 4 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 434.791
- Rezultat net
- 188.792
- Angajați
- 0
- Datorii
- 45.113
- Active imobilizate
- 10.060
- Active circulante
- 164.931
- Capitaluri proprii
- 132.854
- Venituri totale
- 434.844
- Cheltuieli totale
- 243.146
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 70.938
- Casă și conturi la bănci
- 93.993
- Cheltuieli în avans
- 2.976
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 719.898
- Rezultat net
- 110.250
- Angajați
- 2
- Datorii
- 24.204
- Active imobilizate
- 0
- Active circulante
- 89.290
- Capitaluri proprii
- 68.062
- Venituri totale
- 719.961
- Cheltuieli totale
- 593.127
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 14.193
- Casă și conturi la bănci
- 75.097
- Cheltuieli în avans
- 2.976
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 792.601
- Rezultat net
- 377.336
- Angajați
- 2
- Datorii
- 0
- Active imobilizate
- 98.340
- Active circulante
- 398.480
- Capitaluri proprii
- 496.820
- Venituri totale
- 792.624
- Cheltuieli totale
- 407.362
- Stocuri
- 6.167
- Creanțe
- 355.066
- Casă și conturi la bănci
- 37.247
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 343.282
- Rezultat net
- 128.091
- Angajați
- 2
- Datorii
- 0
- Active imobilizate
- 86.678
- Active circulante
- 147.983
- Capitaluri proprii
- 234.661
- Venituri totale
- 343.282
- Cheltuieli totale
- 211.758
- Stocuri
- 0
- Creanțe
- 138.213
- Casă și conturi la bănci
- 9.770
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Scădere de 40% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Scădere de 40% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-02-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
3 dosare cu nume identic · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.
cerere de valoare redusă · Apel
1 termen · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei
Declină soluţionarea cauzei
Admite exceptia necompetentei materiale functionale a Sectiei a III-a Civila a Tribunalului Bucuresti. Declina competenta de solutionare a cauzei in favoarea Sectiei a VI-a Civila litigii cu profesionisti a Tribunalului Bucuresti. Constata ivit conflictul de competenta si inatinteaza dosarul catre Sectiile Civile ale Curtii de Apel Bucuresti in vederea solutionarii lui. Fara cale de atac. Pronuntata prin grija grefei.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-09-10
pretenţii · Apel
1 termen · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei
Declină soluţionarea cauzei
Admite excepţia necompetenţei materiale procesuale. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Secţiilor III-V Civile ale Tribunalului Bucureşti. Fără nicio cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 08.12.2025.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2025-12-08
Căi de atac declarate: Apel · 2025-09-15; Apel · 2025-09-11
cerere de valoare redusă 5768,97 · Fond
6 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea
Admite in parte cererea
Respinge, ca neîntemeiată, excep?ia prescrip?iei dreptului material la ac?iune, invocată de pârât prin întâmpinare. Admite în parte cererea de chemare în judecată. Obligă pârâtul Tache Ilie la plata sumei de 5.768,97 lei, reprezentând 4.115,31 lei debit ?i 1.653,66 lei dobândă legală calculată până la data de 18.07.2024. Obligă pârâtul Tache Ilie la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare calculate la suma de 4.115,31 lei de la data de 15.04.2025 până la plata efectivă a debitului. Respinge, ca neîntemeiată, cererea de chemare în judecată formulată în contradictoriu cu pârâta Iltech Com SRL. Obligă pârâtul Tache Ilie la plata către reclamantă a sumei de 50 lei, cu titlul de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Executorie de drept. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare, ce se va dpeune la Judecătoria Sectorului 3 Bucure?ti. În temeiul art. 396 alin. (2) Cod proc. civ., pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 15.04.2025.
Document: Hotarare 4217/2025 · 2025-04-15
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 15.04.2025, cu aplicarea 396 alin. (2) Cod de proc. civ. În temeiul art. 396 alin. (2) Cod proc. civ., pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 01.04.2025.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-04-01
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 01.04.2025, pentru când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. (2) Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.03.2025.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-03-18
Amână cauza
Pentru îndeplinirea unor obligaţii.
Document: incheieredesedinta · 2025-02-18
Amână cauza
pentru citarea intervenientului
Document: incheieredesedinta · 2024-11-26
Amână cauza
Căi de atac declarate: Apel · 2025-09-15; Apel · 2025-09-11
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
2 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-09.
cerere de valoare redusă
Nume publicate de ONRC: TACHE ILIE
pretenţii
Nume publicate de ONRC: TACHE ILIE
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
20 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 21019065
- Număr de înregistrare
- J2007002485406
- Înmatriculare
- 8 februarie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007002485406
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. Pădurea Craiului 1 B2 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. Pădurea Craiului 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 8 februarie 2007
- Înregistrare fiscală
- 1 aprilie 2025
- Telefon
- 0723512009 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- TACHE ILIE
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- ILTECH COM SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 08.02.2007
- Înregistrare fiscală
- 8 februarie 2007
- Număr registrul comerțului
- J2007002485406
- Cod CAEN
- 9510
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Telefon
- 0723512009 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. PADUREA CRAIULUI, NR.1, BL.B2, SC.4, ET.10, AP.174
- Cod poștal fiscal
- 32718
- Strada sediului
- Str. Pădurea Craiului
- Numărul sediului
- 1
- Localitatea sediului
- Sector 3 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 32718
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Pădurea Craiului
- Numărul domiciliului fiscal
- 1
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 3 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 32718
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 12 februarie 2007
- TVA la încasare
- Da
- TVA la încasare de la
- 1 aprilie 2024
- Actualizare TVA la încasare
- 25 ianuarie 2024
- Publicare TVA la încasare
- 27 ianuarie 2024
- Tip act TVA la încasare
- Inregistrare
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (20) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
DIRECTIA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 513 din 20 înregistrări (65%) · Vezi relația
SCOALA GIMNAZIALA FERDINAND I2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi relația
Institutia Prefectului Municipiului Bucuresti2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi relația
Consiliul Judetean Dambovita2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi relația
SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI1 din 20 înregistrări (5%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de intretinere si reparatii de software (Rev.2)6 din 20 înregistrări (30%) · Vezi selecția
Sisteme de control al accesului (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția
Pachete software pentru retele, internet si intranet (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția
Servicii de retele locale (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția
Echipament informatic si accesorii de birou, cu exceptia mobilierului si a pachetelor software (Rev.2)1 din 20 înregistrări (5%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Servicii de mentenanta, suport tehnic si asistenta tehnica pentru software
Autoritate: DIRECTIA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 5
CPV 72267000-4 — Servicii de intretinere si reparatii de software (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii de modificare si implementare a functionalittilor serverelor
Autoritate: DIRECTIA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 5
CPV 72700000-7 — Servicii de retele informatice (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii configurare si optimizare a bazei de date
Autoritate: DIRECTIA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 5
CPV 72000000-5 — Servicii IT: consultanta, dezvoltare de software, internet si asistenta (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii de mentenanta, suport tehnic si asistenta tehnica pentru software
Autoritate: DIRECTIA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 5
CPV 72267000-4 — Servicii de intretinere si reparatii de software (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Componente HARDWARE
Autoritate: DIRECTIA IMPOZITE SI TAXE LOCALE SECTOR 5
CPV 34913000-0 — Diverse piese de schimb (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii de mentenanta resurse RIPE-numar 208 ASN-CJD-NET
Autoritate: Consiliul Judetean Dambovita
CPV 48200000-0 — Pachete software pentru retele, internet si intranet (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
14 activități autorizate
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi
CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației
CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web
CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a
CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.
CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2022–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-09 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.