Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ILTEX SRL

ILTEX SRL

CUI 1834489 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

ILTEX SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 2,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,8%

Marja netă calculată este 2,8% în 2025, față de 5,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+700%

Datoriile raportate sunt 1 mil. lei în 2025, față de 127,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,4 mil. lei+12,6% față de anul anterior2020: 1.326.5452021: 1.573.4092022: 1.822.0462023: 2.026.9252024: 2.113.1242025: 2.379.754
Rezultat net 202567 K lei-39,3% față de anul anterior2020: 176.0462021: 144.6702022: 121.1572023: 318.1822024: 110.3642025: 66.989
Angajați 202517+21,4% față de anul anterior2020: 142021: 142022: 142023: 142024: 142025: 17
Capitaluri proprii 2025168 K lei-82,5% față de anul anterior2020: 481.2102021: 625.8802022: 747.0372023: 1.065.2192024: 960.7592025: 168.006
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 1,6 mil. lei1,6 mil.20212022: 1,8 mil. lei1,8 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 2,1 mil. lei2,1 mil.20242025: 2,4 mil. lei2,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,8%15,7%2020: 13,3%13,3%20202021: 9,2%9,2%20212022: 6,6%6,6%20222023: 15,7%15,7%20232024: 5,2%5,2%20242025: 2,8%2,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,2% · n=2.058

Cifra de afaceri: +12,6% față de anul anterior.Marjă netă 2,8% · -2,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024960,8 K lei
2025168 K lei

Datorii raportate

2024127,2 K lei
20251 mil. lei

Disponibilități bănești

2024438,1 K lei
2025534,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei2,1 mil. lei2,4 mil. lei+12,6% față de anul anterior
Rezultat net318,2 K lei110,4 K lei67 K lei-39,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei960,8 K lei168 K lei-82,5% față de anul anterior
Datorii158,5 K lei127,2 K lei1 mil. lei+700% față de anul anterior
Creanțe8 K lei21,1 K lei8,5 K lei-59,6% față de anul anterior
Angajați141417+21,4% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,8%5,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,2% (n=2.058) · 2024: 2,8% (n=1.889)

Rezultat / active (A+B)5,7%10,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,4% (n=1.662) · 2024: 3,2% (n=1.531)

Rezultat / capitaluri proprii39,9%11,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15% (n=1.707) · 2024: 13,8% (n=1.552)

Vânzări per angajat139.986 lei150.937 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 369.267 lei (n=1.653) · 2024: 346.101 lei (n=1.550)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)14,2%88,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.662) · 2024: 34,9% (n=1.531)

Datorii / active (A+B)85,8%11,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 66,9% (n=1.662) · 2024: 64,9% (n=1.531)

Ponderea activelor imobilizate34,6%40%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,1% (n=1.662) · 2024: 11,7% (n=1.531)

Active circulante / datorii totale0,76×5,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,14× (n=2.362) · 2024: 1,16× (n=2.183)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1,3 zile3,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 21 zile (n=1.902) · 2024: 19,4 zile (n=1.736)

Stocuri în zile de vânzări35,2 zile33 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 136 zile (n=1.938) · 2024: 131,7 zile (n=1.795)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.379.754
Rezultat net
66.989
Angajați
17
Datorii
1.017.269
Active imobilizate
409.519
Active circulante
775.756
Capitaluri proprii
168.006
Venituri totale
2.379.754
Cheltuieli totale
2.300.307
Stocuri
232.765
Creanțe
8.526
Casă și conturi la bănci
534.465
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.113.124
Rezultat net
110.364
Angajați
14
Datorii
127.151
Active imobilizate
434.799
Active circulante
653.111
Capitaluri proprii
960.759
Venituri totale
2.113.128
Cheltuieli totale
1.946.705
Stocuri
193.953
Creanțe
21.083
Casă și conturi la bănci
438.075
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.026.925
Rezultat net
318.182
Angajați
14
Datorii
158.498
Active imobilizate
443.982
Active circulante
779.735
Capitaluri proprii
1.065.219
Venituri totale
2.027.109
Cheltuieli totale
1.689.877
Stocuri
207.501
Creanțe
8.037
Casă și conturi la bănci
564.197
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.822.046
Rezultat net
121.157
Angajați
14
Datorii
128.761
Active imobilizate
405.894
Active circulante
469.904
Capitaluri proprii
747.037
Venituri totale
1.822.064
Cheltuieli totale
1.684.305
Stocuri
105.590
Creanțe
6.658
Casă și conturi la bănci
357.656
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.573.409
Rezultat net
144.670
Angajați
14
Datorii
135.291
Active imobilizate
306.024
Active circulante
455.147
Capitaluri proprii
625.880
Venituri totale
1.573.410
Cheltuieli totale
1.414.578
Stocuri
202.032
Creanțe
14.746
Casă și conturi la bănci
238.369
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.326.545
Rezultat net
176.046
Angajați
14
Datorii
98.079
Active imobilizate
328.279
Active circulante
251.010
Capitaluri proprii
481.210
Venituri totale
1.392.856
Cheltuieli totale
1.203.324
Stocuri
140.717
Creanțe
16.696
Casă și conturi la bănci
93.597
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

11 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1834489
Număr de înregistrare
J1991002272355
Înmatriculare
16 august 1991
EUID
ROONRC.J1991002272355
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul GENERAL ION DRAGALINA 15 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul GENERAL ION DRAGALINA 15 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
24 martie 2025
Telefon
488570
Fax
0256294732

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ALEXANDRU DAN IULIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ILTEX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J35/2272/1991
Cod CAEN
4752
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0256294732 · Firme cu același număr
Fax
0256294732 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, B-DUL GENERAL ION DRAGALINA, NR.15
Strada sediului
Bld. G-ral Ion Dragalina
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300162
Strada domiciliului fiscal
B-dul GENERAL ION DRAGALINA
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (11) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Primaria Oras Ciacova11 din 11 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Carti postale, felicitari si alte imprimate (Rev.2)11 din 11 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

24 iunie 2026Achiziție directă

Plachete plușate gravate „Casă de piatră” -Primăria orașului Ciacova.

Autoritate: Primaria Oras Ciacova

CPV 22300000-3 — Carti postale, felicitari si alte imprimate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22300000-3

Vezi detaliile atribuirii →
454 leiValoare publicată
13 mai 2026Achiziție directă

Plachete plușate gravate „Casă de piatră”-Primăria Ciacova.

Autoritate: Primaria Oras Ciacova

CPV 22300000-3 — Carti postale, felicitari si alte imprimate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22300000-3

Vezi detaliile atribuirii →
302 leiValoare publicată
11 august 2025Achiziție directă

Plachete plușate gravate „Casă de piatră”-Primăria orașului Ciacova.

Autoritate: Primaria Oras Ciacova

CPV 22300000-3 — Carti postale, felicitari si alte imprimate (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22300000-3

Vezi detaliile atribuirii →
529 leiValoare publicată
13 iunie 2025Achiziție directă

Plachete plușate gravate pentru evenimentul cultural „Festivalul Păturatei pe crumpi”.

Autoritate: Primaria Oras Ciacova

CPV 22300000-3 — Carti postale, felicitari si alte imprimate (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22300000-3

Vezi detaliile atribuirii →
378 leiValoare publicată
8 mai 2025Achiziție directă

Plachete plușate gravate ”Casă de piatră”-Primăria orașului Ciacova

Autoritate: Primaria Oras Ciacova

CPV 22300000-3 — Carti postale, felicitari si alte imprimate (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22300000-3

Vezi detaliile atribuirii →
454 leiValoare publicată
18 februarie 2025Achiziție directă

Plachete plușate gravate „Casă de piatră"-Primăria orașului Ciacova.

Autoritate: Primaria Oras Ciacova

CPV 22300000-3 — Carti postale, felicitari si alte imprimate (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22300000-3

Vezi detaliile atribuirii →
151 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 9523 Rev. 3Repararea și întreținerea încălțămintei și a articolelor din piele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraBulevardul General Ion DragalinaCAEN 4752
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI