Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 48 mil. lei, față de 39,7 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025ILVAS SA
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
ILVAS SA are sediul în Municipiul Vaslui. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 9,8% în 2025, față de 5,1% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 3,6% · n=115Cifra de afaceri: +20,8% față de anul anterior.Marjă netă 9,8% · +4,7 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 23,8 mil. lei | 39,7 mil. lei | 48 mil. lei | +20,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | 325,5 K lei | 2 mil. lei | 4,7 mil. lei | +133,8% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 10,6 mil. lei | 11,2 mil. lei | 15,9 mil. lei | +41,9% față de anul anterior |
| Datorii | 8,6 mil. lei | 8,5 mil. lei | 7,4 mil. lei | -13,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 1,2 mil. lei | 2,1 mil. lei | 4,7 mil. lei | +127,7% față de anul anterior |
| Angajați | 80 | 86 | 98 | +14% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 3,6% (n=115) · 2024: 3,7% (n=125)
Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=118) · 2024: 6,2% (n=132)
Mediana sectorului: 2025: 17% (n=105) · 2024: 16,6% (n=112)
Mediana sectorului: 2025: 480.948 lei (n=112) · 2024: 443.171 lei (n=121)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 42,2% (n=118) · 2024: 43,6% (n=133)
Mediana sectorului: 2025: 47,4% (n=118) · 2024: 52,8% (n=133)
Mediana sectorului: 2025: 47,2% (n=118) · 2024: 47,2% (n=133)
Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=123) · 2024: 0,99× (n=137)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 42,4 zile (n=114) · 2024: 39,2 zile (n=125)
Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=112) · 2024: 31 zile (n=120)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 48.003.827
- Rezultat net
- 4.698.654
- Angajați
- 98
- Datorii
- 7.353.470
- Active imobilizate
- 12.472.771
- Active circulante
- 10.782.049
- Capitaluri proprii
- 15.909.803
- Venituri totale
- 50.622.548
- Cheltuieli totale
- 45.764.644
- Stocuri
- 5.161.083
- Creanțe
- 4.744.857
- Casă și conturi la bănci
- 876.109
- Cheltuieli în avans
- 8.453
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 7.532.121
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 39.734.154
- Rezultat net
- 2.009.421
- Angajați
- 86
- Datorii
- 8.493.301
- Active imobilizate
- 12.644.750
- Active circulante
- 7.059.700
- Capitaluri proprii
- 11.211.149
- Venituri totale
- 40.033.709
- Cheltuieli totale
- 37.978.163
- Stocuri
- 3.592.532
- Creanțe
- 2.084.028
- Casă și conturi la bănci
- 1.383.140
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 7.532.121
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 23.810.012
- Rezultat net
- 325.538
- Angajați
- 80
- Datorii
- 8.620.429
- Active imobilizate
- 13.054.047
- Active circulante
- 6.103.417
- Capitaluri proprii
- 10.570.922
- Venituri totale
- 27.658.702
- Cheltuieli totale
- 27.333.164
- Stocuri
- 4.848.111
- Creanțe
- 1.237.218
- Casă și conturi la bănci
- 18.088
- Cheltuieli în avans
- 33.887
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 7.532.121
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 27.523.481
- Rezultat net
- 751.744
- Angajați
- 91
- Datorii
- 8.348.896
- Active imobilizate
- 13.757.098
- Active circulante
- 4.907.997
- Capitaluri proprii
- 10.349.201
- Venituri totale
- 29.590.573
- Cheltuieli totale
- 28.838.829
- Stocuri
- 2.740.763
- Creanțe
- 1.897.330
- Casă și conturi la bănci
- 269.904
- Cheltuieli în avans
- 33.002
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 7.532.121
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 20.462.934
- Rezultat net
- 254.293
- Angajați
- 90
- Datorii
- 17.530.578
- Active imobilizate
- 10.892.713
- Active circulante
- 18.311.086
- Capitaluri proprii
- 11.754.637
- Venituri totale
- 22.564.173
- Cheltuieli totale
- 22.309.880
- Stocuri
- 1.552.761
- Creanțe
- 16.678.377
- Casă și conturi la bănci
- 79.948
- Cheltuieli în avans
- 81.416
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 7.532.121
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 22.220.234
- Rezultat net
- 327.121
- Angajați
- 129
- Datorii
- 18.669.143
- Active imobilizate
- 12.124.263
- Active circulante
- 19.142.660
- Capitaluri proprii
- 12.160.410
- Venituri totale
- 28.761.650
- Cheltuieli totale
- 28.434.529
- Stocuri
- 1.816.579
- Creanțe
- 17.266.108
- Casă și conturi la bănci
- 59.973
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 437.370
- Capital subscris vărsat
- 7.532.121
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-10-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 404.024 lei | 247.985 lei | 107.267 lei | 4.859 lei | 43.913 lei | 115.980 lei |
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
3 dosare cu nume identic · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.
validare poprire · Fond
2 termene · ultima soluție: Respinge cererea
Respinge cererea
Respinge ca rămasă fără obiect cererea de validare a popririi formulată de petentul SCPEJ TUFEANU ŞI BÎRCĂ, cu sediul în ........... pentru creditorul B SQUARED INVESTMENTS SARL, cu domiciliul în ........, METROPOLIS CENTER ....... în contradictoriu cu debitorul OCHEANA CIPRIAN, cu domiciliul în .......şi terţul poprit ILVAS SA, cu sediul în ....... Respinge solicitarea de amendare a terţului poprit. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Vaslui. Pronunţată azi, 13.11.2024 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarare 1957/2024 · 2024-11-13
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.11.2024, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 Cod de procedură civilă.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-11-01
cerere necontencioasă · Apel
3 termene · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge ca nefondat apelul formulat de FIRST BANK S.A. împotriva Sentin?ei civile nr.1341/28.07.2023 a Judecătoriei Vaslui, pe care o păstrează. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi, 27.03.2024.
Document: Hotarare 343/2024 · 2024-03-27
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.03.2024.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-03-13
Amână cauza
Pentru lipsă de procedură cu CBC AGRO INVEST SRL, amână judecarea cauzei la data de 13.03.2024.
Document: incheieredesedinta · 2024-01-17
Căi de atac declarate: Apel · 2023-09-18
cerere necontencioasă anulare bilet la ordin · Fond
11 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Dispune, din oficiu, îndreptarea erorii materiale strecurate în minuta şi sentinţa civilă nr. 1341/28.07.2023 pronunţată de Judecătoria Vaslui, cu privire la păr?i, în sensul că se va trece că cererea a fost formulată ”în contradictoriu cu pârâta FIRST BANK SA cu sediul în ?oseaua Nicolae Titulescu, nr. 29-31, sector 1, jud. Bucure?ti, cu datele de identificare 5592 ?i ter?ul interesat CBC Agro Invest SRL, ... şi nu ,, în contradictoriu cu pârâta FIRST BANK SA cu sediul în ?oseaua Nicolae Titulescu, nr. 29-31, sector 1, jud. Bucure?ti, cu datele de identificare ....” cum din eroare a fost trecut. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare ce se va depune la instanţa a cărei hotărâre se atacă. Pronunţată astăzi 29.08.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereindreptareeroaremateriala · 2023-08-29
Admite cererea
Admite cererea formulată de reclamanta ILVAS SA cu sediul în ........., având datele de identificare ........?i CUI ......., în contradictoriu cu pârâta FIRST BANK SA cu sediul în ........., cu datele de identificare ......., CUI ...... Dispune obligarea pârâtei FIRST BANK SA SUCURSALA VASLUI la efectuarea demersurilor pentru anularea incidentului de plată privind biletul la ordin seria PIRB3AE nr. 160152 emis la data de 21.11.2019, scadent la data de 31.12.2020, înregistrat la Centrala incidentelor de plă?i sub numărul 3776554/21.01.2021. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Vaslui. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 28.07.2023.
Document: Hotarare 1341/2023 · 2023-07-28
Amână pronunţarea
Amână pronuntarea la data de 28.07.2023.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-07-13
Amână pronunţarea
Amână pronun?area la data de 13.07.2023
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-06-29
Amână pronunţarea
Amână pronun?area la data de 29.06.2023
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-06-22
Amână pronunţarea
Amână pronun?area la data de 22.06.2023
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-06-08
Amână pronunţarea
Amână pronun?area la data de 08.06.2023
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-05-25
Amână pronunţarea
Amână pronun?area la data de 25.05.2023
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-05-10
Amână cauza
Pentru continuarea cercetării judecătoreşti, amână judecarea cauzei la data de 10.05.2023, ora 10:00
Document: incheieredesedinta · 2023-03-01
Amână cauza
Pentru continuarea cercetării judecătoreşti amână judecarea cauzei pentru data de 01.03.2023 ora 11.00.
Document: incheieredesedinta · 2023-01-18
Amână cauza
Acordă termen pentru a se depune precizări.
Document: incheieredesedinta · 2022-11-16
Căi de atac declarate: Apel · 2023-09-18
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
1.395 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 2433906
- Număr de înregistrare
- J1991000105370
- Înmatriculare
- 26 februarie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000105370
- Formă juridică
- SA
- Sediu social
- Str. STEFAN CEL MARE 9 Municipiul Vaslui Vaslui · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. STEFAN CEL MARE 9 Vaslui VASLUI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 30 octombrie 1992
- Înregistrare fiscală
- 30 ianuarie 2025
- Telefon
- 0235314414 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- PÎRGARU ANTONIA-ROXANA
- administrator
- PÎRGARU IONUȚ FLORIN
- administrator
- VLASĂ MARIUS-GABRIEL
- director general unic
- DONOSĂ VIOREL
- reprezentant al persoanei juridice
- VELCEA IULICĂ
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- ILVAS SA
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 30.10.1992
- Înregistrare fiscală
- 30 octombrie 1992
- Număr registrul comerțului
- J1991000105370
- Cod CAEN
- 1051
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vaslui
Contact și adrese
- Telefon
- 0235314414 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.9
- Cod poștal fiscal
- 730187
- Strada sediului
- Str. Ştefan cel Mare
- Numărul sediului
- 9
- Localitatea sediului
- Mun. Vaslui
- Județul sediului
- VASLUI
- Codul poștal al sediului
- 730187
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Ştefan cel Mare
- Numărul domiciliului fiscal
- 9
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Vaslui
- Județul domiciliului fiscal
- VASLUI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 730187
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iulie 1993
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 martie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (1.395) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Penitenciarul cu Regim de Maxima Siguranta Iasi170 din 1.395 înregistrări (12,2%) · Vezi relația
SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN MOTAS VASLUI140 din 1.395 înregistrări (10%) · Vezi relația
Spitalul Clinic de Urgenta "Prof. Dr. Nicolae Oblu" Iasi132 din 1.395 înregistrări (9,5%) · Vezi relația
SPITALUL MUNICIPAL DE URGENTA "ELENA BELDIMAN" BARLAD112 din 1.395 înregistrări (8%) · Vezi relația
LICEUL"STEFAN PROCOPIU"94 din 1.395 înregistrări (6,7%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Diverse produse alimentare (Rev.2)286 din 1.395 înregistrări (20,5%) · Vezi selecția
Diverse produse lactate (Rev.2)211 din 1.395 înregistrări (15,1%) · Vezi selecția
Branzeturi (Rev.2)120 din 1.395 înregistrări (8,6%) · Vezi selecția
Produse lactate (Rev.2)110 din 1.395 înregistrări (7,9%) · Vezi selecția
Lapte UHT (Rev.2)106 din 1.395 înregistrări (7,6%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Smantana 12% gr. Galetusa 900 g
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE"
CPV 15512100-1 — Smantana semigrasa (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →LACTATE CRESA
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN PARFENE
CPV 15500000-3 — Produse lactate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →LACTATE GRADINIȚĂ
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA CONSTANTIN PARFENE
CPV 15500000-3 — Produse lactate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Smantana grasa 20% Grasime Galeata 5kg
Autoritate: Spitalul Clinic de Urgenta "Prof. Dr. Nicolae Oblu" Iasi
CPV 15512200-2 — Smantana grasa (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →produse lactate
Autoritate: LICEUL"STEFAN PROCOPIU"
CPV 15542200-1 — Branza cu pasta moale (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Iaurt clasic 2.8%, (3%) gr. Pahar 150 g
Autoritate: Spitalul Clinic de Urgenta "Prof. Dr. Nicolae Oblu" Iasi
CPV 15551000-5 — Iaurt si alte produse lactate fermentate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Vaslui
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
5 înregistrări · valoare publicată 1.695.504 lei · 30 iunie 2021–7 august 2026
ajutoare de minimis acordate întreprinderilor unice
garanții subvenționate · Banca de Investiții și Dezvoltare
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 1051; 4633subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare
Intensitate publicată: 85% · Activități finanțate: 1051subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 1051subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 1051garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 1051Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
9 activități autorizate
CAEN 1051 Rev. 2Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 7211 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
CAEN 7220 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
CAEN 5211 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 6024 Rev. 1Transporturi rutiere de mărfuri
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-11 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.