Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IMOBILCAD DESIGN INVEST S.R.L.

IMOBILCAD DESIGN INVEST S.R.L.

CUI 40089814 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

IMOBILCAD DESIGN INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+38,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 166 K lei, față de 119,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât43,4%

Marja netă calculată este 43,4% în 2025, față de 99,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+6.035%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025166 K lei+38,4% față de anul anterior2020: 123.7842021: 149.2792022: 69.6012023: 74.2852024: 119.9352025: 165.975
Rezultat net 202572 K lei-39,9% față de anul anterior2020: 39.4102021: 37.4992022: 12.1972023: -85.2342024: 119.8712025: 72.049
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 62022: 42024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202572,5 K lei-28% față de anul anterior2020: 118.6542021: 156.1532022: 130.8512023: 45.6172024: 100.6872025: 72.529
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate083 K166 K2020: 123,8 K lei123,8 K20202021: 149,3 K lei149,3 K20212022: 69,6 K lei69,6 K20222023: 74,3 K lei74,3 K20232024: 119,9 K lei119,9 K20242025: 166 K lei166 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-114,7%-7,4%99,9%2020: 31,8%31,8%20202021: 25,1%25,1%20212022: 17,5%17,5%20222023: -114,7%-114,7%20232024: 99,9%99,9%20242025: 43,4%43,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,2% · n=1.897

Cifra de afaceri: +38,4% față de anul anterior.Marjă netă 43,4% · -56,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024100,7 K lei
202572,5 K lei

Datorii raportate

202447,5 K lei
2025105,7 K lei

Disponibilități bănești

2024147,9 K lei
2025158,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri74,3 K lei119,9 K lei166 K lei+38,4% față de anul anterior
Rezultat net-85,2 K lei119,9 K lei72 K lei-39,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii45,6 K lei100,7 K lei72,5 K lei-28% față de anul anterior
Datorii8,7 K lei47,5 K lei105,7 K lei+122,4% față de anul anterior
Creanțe0 lei326 lei20 K lei+6.035% față de anul anterior
Angajați—11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă43,4%99,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,2% (n=1.897) · 2024: 7,5% (n=1.933)

Rezultat / active (A+B)—80,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=1.792) · 2024: 3,1% (n=1.832)

Rezultat / capitaluri proprii99,3%119,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 25,5% (n=1.693) · 2024: 24,8% (n=1.660)

Vânzări per angajat165.975 lei119.935 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 173.760 lei (n=1.313) · 2024: 157.906 lei (n=1.363)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—67,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,5% (n=1.792) · 2024: 34,7% (n=1.833)

Datorii / active (A+B)—32,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,4% (n=1.792) · 2024: 54,5% (n=1.833)

Ponderea activelor imobilizate—0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,2% (n=1.792) · 2024: 35,2% (n=1.833)

Active circulante / datorii totale1,69×3,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,07× (n=2.399) · 2024: 1,02× (n=2.448)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări43,4 zile1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=1.735) · 2024: 60,6 zile (n=1.768)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 30,4 zile (n=1.342) · 2024: 30,4 zile (n=1.325)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.975
Rezultat net
72.049
Angajați
1
Datorii
105.738
Active imobilizate
—
Active circulante
178.267
Capitaluri proprii
72.529
Venituri totale
169.615
Cheltuieli totale
95.870
Stocuri
—
Creanțe
20.000
Casă și conturi la bănci
158.267
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.935
Rezultat net
119.871
Angajați
1
Datorii
47.534
Active imobilizate
0
Active circulante
148.221
Capitaluri proprii
100.687
Venituri totale
194.331
Cheltuieli totale
72.525
Stocuri
0
Creanțe
326
Casă și conturi la bănci
147.895
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.285
Rezultat net
-85.234
Angajați
—
Datorii
8.710
Active imobilizate
813
Active circulante
54.327
Capitaluri proprii
45.617
Venituri totale
97.114
Cheltuieli totale
181.605
Stocuri
—
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
54.327
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
813
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.601
Rezultat net
12.197
Angajați
4
Datorii
4.253
Active imobilizate
65.969
Active circulante
92.776
Capitaluri proprii
130.851
Venituri totale
113.794
Cheltuieli totale
100.900
Stocuri
—
Creanțe
50.376
Casă și conturi la bănci
42.400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
23.641
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.279
Rezultat net
37.499
Angajați
6
Datorii
5.461
Active imobilizate
83.622
Active circulante
139.414
Capitaluri proprii
156.153
Venituri totale
222.762
Cheltuieli totale
183.771
Stocuri
—
Creanțe
46.426
Casă și conturi la bănci
92.988
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
61.422
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.784
Rezultat net
39.410
Angajați
3
Datorii
8.584
Active imobilizate
136.871
Active circulante
91.718
Capitaluri proprii
118.654
Venituri totale
210.640
Cheltuieli totale
170.002
Stocuri
—
Creanțe
24.510
Casă și conturi la bănci
67.208
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
101.351
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40089814
Număr de înregistrare
J2018002214037
Înmatriculare
1 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018002214037
Formă juridică
SRL
Sediu social
TEILOR 32 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TEILOR 32 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
16 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUCUR CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IMOBILCAD DESIGN INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.11.2018
Înregistrare fiscală
1 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018002214037
Cod CAEN
1812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. TEILOR, NR.32, CAMERA 3
Strada sediului
Str. Teilor
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Detalii sediu
Camera 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Teilor
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Detalii domiciliu fiscal
Camera 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 1813 Rev. 2Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CAEN 1814 Rev. 2Legătorie și servicii conexe

CAEN 5812 Rev. 2Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5821 Rev. 2Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 1812
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI