Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IMOBILIARE BLAGA S.R.L.

IMOBILIARE BLAGA S.R.L.

CUI 44257104 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

IMOBILIARE BLAGA S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+135,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 738,3 K lei, față de 313,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât14,1%

Marja netă calculată este 14,1% în 2025, față de 18,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+39,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025738,3 K lei+135,4% față de anul anterior2021: 175.6752022: 765.8762023: 645.7812024: 313.6482025: 738.331
Rezultat net 2025104,3 K lei+82,8% față de anul anterior2021: 156.0372022: 378.2962023: 167.8822024: 57.0622025: 104.283
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025344,9 K lei-7,2% față de anul anterior2021: 156.2372022: 380.6542023: 314.7862024: 371.8482025: 344.908
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0383 K766 K2021: 175,7 K lei175,7 K20212022: 765,9 K lei765,9 K20222023: 645,8 K lei645,8 K20232024: 313,6 K lei313,6 K20242025: 738,3 K lei738,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%44,4%88,8%Mediana sectorului (2025): 9,3% · n=14642021: 88,8%88,8%20212022: 49,4%49,4%20222023: 26%26%20232024: 18,2%18,2%20242025: 14,1%14,1%2025

Cifra de afaceri: +135,4% față de anul anterior. Marja netă: 14,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii344,9 K lei-7,2% față de anul anterior
Datorii2,2 mil. lei-1,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri645,8 K lei313,6 K lei738,3 K lei+135,4% față de anul anterior
Rezultat net167,9 K lei57,1 K lei104,3 K lei+82,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii314,8 K lei371,8 K lei344,9 K lei-7,2% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei2,2 mil. lei2,2 mil. lei-1,9% față de anul anterior
Creanțe186,2 K lei442,7 K lei617,2 K lei+39,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,1%9,3%n=1.46418,2%15,6%n=2.103
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)13,7%-2,6%n=2.69814,4%-1,6%n=4.190
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)86,3%102,6%n=2.69885,6%101,6%n=4.190
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,4%92,4%n=2.6980,4%91,5%n=4.190
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4,1%-0,4%n=2.6972,2%-0,2%n=4.189
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive30,2%1,4%n=1.46515,3%0,5%n=2.283
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,15×0,11×n=3.2981,16×0,14×n=5.060
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360300,95 zile219,26 zilen=1.358508,14 zile191,48 zilen=1.985
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360908,27 zile71,44 zilen=6442.450,31 zile65,57 zilen=944
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați738.331 lei249.016 lein=638313.648 lei250.021 lein=1.143

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
738.331
Rezultat net
104.283
Angajați
1
Datorii
2.174.939
Active imobilizate
10.000
Active circulante
2.509.847
Capitaluri proprii
344.908
Venituri totale
739.082
Cheltuieli totale
608.474
Stocuri
1.862.795
Creanțe
617.222
Casă și conturi la bănci
29.830
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
313.648
Rezultat net
57.062
Angajați
1
Datorii
2.216.869
Active imobilizate
10.000
Active circulante
2.578.717
Capitaluri proprii
371.848
Venituri totale
313.652
Cheltuieli totale
252.148
Stocuri
2.134.817
Creanțe
442.717
Casă și conturi la bănci
1.183
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
645.781
Rezultat net
167.882
Angajați
1
Datorii
1.981.504
Active imobilizate
—
Active circulante
2.296.290
Capitaluri proprii
314.786
Venituri totale
645.814
Cheltuieli totale
472.249
Stocuri
2.107.951
Creanțe
186.249
Casă și conturi la bănci
2.090
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
765.876
Rezultat net
378.296
Angajați
1
Datorii
2.031.453
Active imobilizate
—
Active circulante
2.412.107
Capitaluri proprii
380.654
Venituri totale
766.256
Cheltuieli totale
380.302
Stocuri
2.294.064
Creanțe
117.437
Casă și conturi la bănci
606
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.675
Rezultat net
156.037
Angajați
1
Datorii
2.437.792
Active imobilizate
2.590.810
Active circulante
3.219
Capitaluri proprii
156.237
Venituri totale
175.692
Cheltuieli totale
17.898
Stocuri
—
Creanțe
2.337
Casă și conturi la bănci
882
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-05-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44257104
Număr de înregistrare
J2021001259051
Înmatriculare
12 mai 2021
EUID
ROONRC.J2021001259051
Formă juridică
SRL
Sediu social
EMANUIL GOJDU 37 A5 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Pţa CETĂŢII 26 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 mai 2021
Înregistrare fiscală
7 octombrie 2025
Telefon
0745048555 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BLAGA IONELA CORNELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IMOBILIARE BLAGA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.05.2021
Înregistrare fiscală
12 mai 2021
Număr registrul comerțului
J2021001259051
Cod CAEN
6811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0745048555 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, PȚA EMANUIL GOJDU, NR.37, BL.A5
Strada sediului
Pța EMANUIL GOJDU
Numărul sediului
37
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Pța EMANUIL GOJDU
Numărul domiciliului fiscal
37
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
25 noiembrie 2022
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2022
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
18 octombrie 2022
Publicare TVA la încasare
19 octombrie 2022
Tip act TVA la încasare
Indreptare eroare materiala
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

77 activități autorizate

CAEN 1621 Rev. 3Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

CAEN 1622 Rev. 3Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 2332 Rev. 3Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă

CAEN 2351 Rev. 3Fabricarea cimentului

CAEN 2352 Rev. 3Fabricarea varului și ipsosului

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2362 Rev. 3Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 3Fabricarea mortarului

CAEN 2365 Rev. 3Fabricarea produselor din azbociment

CAEN 2366 Rev. 3Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 2410 Rev. 3Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje

CAEN 2420 Rev. 3Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel

CAEN 2431 Rev. 3Tragere la rece a barelor

CAEN 2432 Rev. 3Laminare la rece a benzilor înguste

CAEN 2433 Rev. 3Producția de profile obținute la rece

CAEN 2434 Rev. 3Trefilarea firelor la rece

CAEN 2441 Rev. 3Producția metalelor prețioase

CAEN 2442 Rev. 3Metalurgia aluminiului

CAEN 2443 Rev. 3Producția plumbului, zincului și cositorului

CAEN 2444 Rev. 3Metalurgia cuprului

CAEN 2445 Rev. 3Producția altor metale neferoase

CAEN 2451 Rev. 3Turnarea fontei

CAEN 2452 Rev. 3Turnarea oțelului

CAEN 2453 Rev. 3Turnarea metalelor neferoase ușoare

CAEN 2454 Rev. 3Turnarea altor metale neferoase

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 2551 Rev. 3Acoperirea metalelor

CAEN 2552 Rev. 3Tratamente termice ale metalelor

CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală

CAEN 2561 Rev. 3Fabricarea produselor de tăiat

CAEN 2562 Rev. 3Fabricarea articolelor de feronerie

CAEN 2563 Rev. 3Fabricarea uneltelor

CAEN 2591 Rev. 3Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel

CAEN 2592 Rev. 3Fabricarea ambalajelor metalice ușoare

CAEN 2593 Rev. 3Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri

CAEN 2594 Rev. 3Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe

CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4663 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 6810
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI