Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IMOBLU REAL ESTATE S.R.L.

IMOBLU REAL ESTATE S.R.L.

CUI 42266220 · SRL· Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

IMOBLU REAL ESTATE S.R.L. are sediul în Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+78,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 257,3 K lei, față de 144,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut45,8%

Marja netă calculată este 45,8% în 2025, față de 12,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+56,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025257,3 K lei+78,3% față de anul anterior2020: 38.5732021: 159.8152022: 282.8682023: 90.7722024: 144.2722025: 257.294
Rezultat net 2025117,9 K lei+542,9% față de anul anterior2020: 15.7692021: 102.1172022: 223.5002023: -21.3842024: 18.3442025: 117.934
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025118,2 K lei-23,4% față de anul anterior2020: 15.9692021: 102.3572022: 223.7402023: 157.3562024: 154.2002025: 118.174
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0141 K283 K2020: 38,6 K lei38,6 K20202021: 159,8 K lei159,8 K20212022: 282,9 K lei282,9 K20222023: 90,8 K lei90,8 K20232024: 144,3 K lei144,3 K20242025: 257,3 K lei257,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,6%27,7%79%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292020: 40,9%40,9%20202021: 63,9%63,9%20212022: 79%79%20222023: -23,6%-23,6%20232024: 12,7%12,7%20242025: 45,8%45,8%2025

Cifra de afaceri: +78,3% față de anul anterior. Marja netă: 45,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii118,2 K lei-23,4% față de anul anterior
Datorii22,5 K lei+41,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri90,8 K lei144,3 K lei257,3 K lei+78,3% față de anul anterior
Rezultat net-21,4 K lei18,3 K lei117,9 K lei+542,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii157,4 K lei154,2 K lei118,2 K lei-23,4% față de anul anterior
Datorii3,6 K lei16 K lei22,5 K lei+41,3% față de anul anterior
Creanțe22,5 K lei27,4 K lei42,7 K lei+56,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri45,8%16,5%n=5.92912,7%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)84%38,7%n=4.75690,6%48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)16%61%n=4.7569,4%51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)55,8%31%n=4.75658,9%26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)83,8%3,6%n=4.75610,8%2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%44%n=5.57311,9%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,76×1,02×n=7.9344,39×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36059,75 zile70,84 zilen=5.13368,26 zile62,5 zilen=5.147
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați257.294 lei150.574 lein=3.313144.272 lei138.080 lein=3.479

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.294
Rezultat net
117.934
Angajați
1
Datorii
22.539
Active imobilizate
78.503
Active circulante
62.210
Capitaluri proprii
118.174
Venituri totale
257.294
Cheltuieli totale
136.838
Stocuri
—
Creanțe
42.707
Casă și conturi la bănci
19.503
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.272
Rezultat net
18.344
Angajați
1
Datorii
15.955
Active imobilizate
100.141
Active circulante
70.014
Capitaluri proprii
154.200
Venituri totale
144.272
Cheltuieli totale
124.484
Stocuri
—
Creanțe
27.355
Casă și conturi la bănci
42.659
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.772
Rezultat net
-21.384
Angajați
1
Datorii
3.598
Active imobilizate
76.846
Active circulante
84.108
Capitaluri proprii
157.356
Venituri totale
90.772
Cheltuieli totale
111.249
Stocuri
—
Creanțe
22.517
Casă și conturi la bănci
61.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
282.868
Rezultat net
223.500
Angajați
1
Datorii
4.770
Active imobilizate
4.821
Active circulante
223.689
Capitaluri proprii
223.740
Venituri totale
282.868
Cheltuieli totale
54.715
Stocuri
—
Creanțe
146.941
Casă și conturi la bănci
76.748
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.815
Rezultat net
102.117
Angajați
1
Datorii
3.496
Active imobilizate
7.046
Active circulante
98.807
Capitaluri proprii
102.357
Venituri totale
159.815
Cheltuieli totale
52.903
Stocuri
—
Creanțe
10.000
Casă și conturi la bănci
88.807
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.573
Rezultat net
15.769
Angajați
1
Datorii
3.490
Active imobilizate
100
Active circulante
19.359
Capitaluri proprii
15.969
Venituri totale
38.573
Cheltuieli totale
21.695
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
19.359
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-02-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42266220
Număr de înregistrare
J35/425/2020
Înmatriculare
14 februarie 2020
EUID
ROONRC.J35/425/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ORHIDEELOR 8B Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz Timiş
Adresă fiscală
Str. ORHIDEELOR 8B Săcălaz TIMIŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 februarie 2020
Înregistrare fiscală
4 ianuarie 2024
Telefon
0765226670 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONAŞCU VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IMOBLU REAL ESTATE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.02.2020
Înregistrare fiscală
14 februarie 2020
Număr registrul comerțului
J35/425/2020
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0765226670 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT SĂCĂLAZ COM. SĂCĂLAZ, STR. ORHIDEELOR, NR.8B
Cod poștal fiscal
307370
Strada sediului
Str. Orhideelor
Numărul sediului
8B
Localitatea sediului
Sat Săcălaz Com. Săcălaz
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307370
Strada domiciliului fiscal
Str. Orhideelor
Numărul domiciliului fiscal
8B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săcălaz Com. Săcălaz
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307370

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Săcălaz, Comuna SăcălazCAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI