Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IMPEMIR CONSTRUCT SRL

IMPEMIR CONSTRUCT SRL

CUI 26150052 · SRL· Municipiul Craiova

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

IMPEMIR CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 34,2 K lei în 2025, față de 34,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 7562021: 1.8002023: 4.5002024: 5.500
Rezultat net 2025-23,8 K leiTrecere pe pierdere2020: 7332021: 1.7462022: 02023: -2362024: 1262025: -23.817
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-28,3 K leiDeficit de capital majorat cu 528,1%2020: -6.1462021: -4.4002022: -4.4002023: -4.6362024: -4.5102025: -28.328
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 K6 K2020: 756 lei75620202021: 1,8 K lei1,8 K2021—20222023: 4,5 K lei4,5 K20232024: 5,5 K lei5,5 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,2%45,9%97%2020: 97%97%20202021: 97%97%202120222023: -5,2%-5,2%20232024: 2,3%2,3%20242025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-4,5 K lei
2025-28,3 K lei

Datorii raportate

202434,2 K lei
202534,2 K lei

Disponibilități bănești

20244 K lei
20253,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,5 K lei5,5 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-236 lei126 lei-23,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-4,6 K lei-4,5 K lei-28,3 K leiDeficit de capital majorat cu 528,1%
Datorii31 K lei34,2 K lei34,2 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe2,5 K lei2,5 K lei2,5 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—2,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)—0,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—-15,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)—115,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate—78,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,17×0,19×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—166,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-23.817
Angajați
—
Datorii
34.249
Active imobilizate
—
Active circulante
5.921
Capitaluri proprii
-28.328
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
23.817
Stocuri
—
Creanțe
2.546
Casă și conturi la bănci
3.375
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.500
Rezultat net
126
Angajați
—
Datorii
34.248
Active imobilizate
23.217
Active circulante
6.521
Capitaluri proprii
-4.510
Venituri totale
5.500
Cheltuieli totale
5.374
Stocuri
—
Creanțe
2.546
Casă și conturi la bănci
3.975
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.500
Rezultat net
-236
Angajați
—
Datorii
31.001
Active imobilizate
23.217
Active circulante
3.148
Capitaluri proprii
-4.636
Venituri totale
4.500
Cheltuieli totale
4.736
Stocuri
—
Creanțe
2.518
Casă și conturi la bănci
630
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
55.367
Active imobilizate
16.720
Active circulante
34.247
Capitaluri proprii
-4.400
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
8.263
Creanțe
21.952
Casă și conturi la bănci
4.032
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.800
Rezultat net
1.746
Angajați
—
Datorii
55.385
Active imobilizate
16.720
Active circulante
34.265
Capitaluri proprii
-4.400
Venituri totale
1.800
Cheltuieli totale
—
Stocuri
8.263
Creanțe
22.252
Casă și conturi la bănci
3.750
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
756
Rezultat net
733
Angajați
—
Datorii
55.331
Active imobilizate
16.720
Active circulante
32.465
Capitaluri proprii
-6.146
Venituri totale
756
Cheltuieli totale
—
Stocuri
8.263
Creanțe
21.952
Casă și conturi la bănci
2.250
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-02-10; reactivare la 2020-02-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-02-28
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-02-10; reactivare la 2020-02-28. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-02-28
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26150052
Număr de înregistrare
J16/1361/2009
Înmatriculare
27 octombrie 2009
EUID
ROONRC.J16/1361/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. OLĂNEŞTI 2 Municipiul Craiova Dolj
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIREA NICOLAE-DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IMPEMIR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 23.04.2026
Înregistrare fiscală
27 octombrie 2009
Număr registrul comerțului
J16/1361/2009
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0744623998 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. OLĂNEŞTI, NR.2
Cod poștal fiscal
200363
Strada sediului
Str. Olăneşti
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200363
Strada domiciliului fiscal
Str. Olăneşti
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200363

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
28 octombrie 2009
TVA până la
31 octombrie 2020
Anulare operată la
2 decembrie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
6 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
7 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
10 februarie 2020
Reactivare
28 februarie 2020
Publicarea deciziei
19 februarie 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaStrada OlăneştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI