Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IMPERIAL DRESS S.R.L.

IMPERIAL DRESS S.R.L.

CUI 41640511 · SRL· Oraş Târgu Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

IMPERIAL DRESS S.R.L. are sediul în Oraş Târgu Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4 mil. lei, față de 4,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât37,1%

Marja netă calculată este 37,1% în 2025, față de 44,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-28,6%

Datoriile raportate sunt 445 K lei în 2025, față de 623,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254 mil. lei-3,8% față de anul anterior2020: 6.7502021: 2.177.7662022: 4.896.6462023: 2.408.0772024: 4.118.3452025: 3.959.941
Rezultat net 20251,5 mil. lei-19% față de anul anterior2020: -16.7892021: 1.920.3762022: 4.054.1932023: -46.1302024: 1.816.2082025: 1.471.099
Angajați 202515+25% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 62023: 62024: 122025: 15
Capitaluri proprii 20256,4 mil. lei+20,4% față de anul anterior2020: -16.5892021: 1.903.7872022: 4.057.9792023: 4.011.8492024: 5.328.0582025: 6.416.201
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 6,8 K lei6,8 K20202021: 2,2 mil. lei2,2 mil.20212022: 4,9 mil. lei4,9 mil.20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 4,1 mil. lei4,1 mil.20242025: 4 mil. lei4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-248,7%-80,3%88,2%Mediana sectorului (2025): 2,3% · n=5792020: -248,7%-248,7%20202021: 88,2%88,2%20212022: 82,8%82,8%20222023: -1,9%-1,9%20232024: 44,1%44,1%20242025: 37,1%37,1%2025

Cifra de afaceri: -3,8% față de anul anterior. Marja netă: 37,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii6,4 mil. lei+20,4% față de anul anterior
Datorii445 K lei-28,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,4 mil. lei4,1 mil. lei4 mil. lei-3,8% față de anul anterior
Rezultat net-46,1 K lei1,8 mil. lei1,5 mil. lei-19% față de anul anterior
Capitaluri proprii4 mil. lei5,3 mil. lei6,4 mil. lei+20,4% față de anul anterior
Datorii554,8 K lei623,1 K lei445 K lei-28,6% față de anul anterior
Creanțe1,1 mil. lei5 mil. lei5,8 mil. lei+16,8% față de anul anterior
Angajați61215+25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri37,1%2,3%n=57944,1%1,9%n=2.710
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)93,5%20,5%n=45389,5%17,8%n=2.282
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)6,5%66,1%n=45310,5%69,5%n=2.282
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)5%23,1%n=4536,2%24,9%n=2.282
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)21,4%0,3%n=45330,5%0%n=2.280
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,9%21,2%n=42434,1%10,5%n=2.043
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii14,64×0,98×n=6868,96×0,8×n=3.592
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360529,7 zile47,88 zilen=491435,99 zile50,75 zilen=2.349
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,06 zile60,79 zilen=4050,61 zile59,9 zilen=1.822
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați263.996 lei81.435 lein=435343.195 lei71.531 lein=1.948

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.959.941
Rezultat net
1.471.099
Angajați
15
Datorii
444.972
Active imobilizate
346.166
Active circulante
6.515.007
Capitaluri proprii
6.416.201
Venituri totale
4.187.373
Cheltuieli totale
2.497.591
Stocuri
651
Creanțe
5.826.640
Casă și conturi la bănci
687.716
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.118.345
Rezultat net
1.816.208
Angajați
12
Datorii
623.067
Active imobilizate
371.400
Active circulante
5.579.725
Capitaluri proprii
5.328.058
Venituri totale
4.338.866
Cheltuieli totale
2.190.871
Stocuri
7.002
Creanțe
4.987.703
Casă și conturi la bănci
585.020
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.408.077
Rezultat net
-46.130
Angajați
6
Datorii
554.770
Active imobilizate
396.262
Active circulante
4.170.357
Capitaluri proprii
4.011.849
Venituri totale
2.445.111
Cheltuieli totale
2.467.160
Stocuri
7.735
Creanțe
1.116.188
Casă și conturi la bănci
3.046.434
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.896.646
Rezultat net
4.054.193
Angajați
6
Datorii
1.159.522
Active imobilizate
24.230
Active circulante
5.193.271
Capitaluri proprii
4.057.979
Venituri totale
4.998.110
Cheltuieli totale
898.870
Stocuri
15.835
Creanțe
513.353
Casă și conturi la bănci
4.664.083
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.177.766
Rezultat net
1.920.376
Angajați
2
Datorii
344.631
Active imobilizate
20.229
Active circulante
2.228.189
Capitaluri proprii
1.903.787
Venituri totale
2.182.846
Cheltuieli totale
243.305
Stocuri
22.048
Creanțe
79.899
Casă și conturi la bănci
2.126.242
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.750
Rezultat net
-16.789
Angajați
2
Datorii
92.739
Active imobilizate
12.739
Active circulante
63.411
Capitaluri proprii
-16.589
Venituri totale
13.442
Cheltuieli totale
30.097
Stocuri
37.234
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
26.177
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-09-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41640511
Număr de înregistrare
J2019001068270
Înmatriculare
13 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019001068270
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTEFAN CEL MARE 330F Oraş Târgu Neamţ Neamţ
Adresă fiscală
Bld ŞTEFAN CEL MARE 330F Oraş Târgu Neamţ NEAMŢ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 septembrie 2019
Înregistrare fiscală
3 martie 2025
Telefon
0754327346 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PRICOPIE DIANA
administrator
PRICOPIE IULIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IMPERIAL DRESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.09.2019
Înregistrare fiscală
13 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001068270
Cod CAEN
1421
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ

Contact și adrese

Telefon
0754327346 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, ORŞ. TÂRGU NEAMŢ, BLD ŞTEFAN CEL MARE, NR.330F, CONSTRUCȚIE ADMINISTRATIVĂ - C2, ET.1
Cod poștal fiscal
615200
Strada sediului
Bld ŞTEFAN CEL MARE
Numărul sediului
330F
Localitatea sediului
Orş. Târgu Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
615200
Detalii sediu
CONSTRUCȚIE ADMINISTRATIVĂ - C2
Strada domiciliului fiscal
Bld ŞTEFAN CEL MARE
Numărul domiciliului fiscal
330F
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Târgu Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
615200
Detalii domiciliu fiscal
CONSTRUCȚIE ADMINISTRATIVĂ - C2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

37 activități autorizate

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0210 Rev. 3Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 3Exploatarea forestieră

CAEN 0240 Rev. 3Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 1310 Rev. 3Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile

CAEN 1320 Rev. 3Producția de țesături

CAEN 1330 Rev. 3Finisarea materialelor textile

CAEN 1391 Rev. 3Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare

CAEN 1392 Rev. 3Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)

CAEN 1410 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

CAEN 1421 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CAEN 1422 Rev. 3Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 1423 Rev. 3Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1424 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană

CAEN 1429 Rev. 3Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţOraş Târgu NeamţCAEN 1421
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI