Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IMPREBILD SRL

IMPREBILD SRL

CUI 29862845 · SRL· Municipiul Constanţa· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

IMPREBILD SRL are sediul în Municipiul Constanţa și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-22,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 3 mil. lei, față de 3,9 mil. lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut9%

Marja netă calculată este 9% în 2021, față de 6,9% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20213 mil. lei-22,1% față de anul anterior2020: 3.860.1332021: 3.008.062
Rezultat net 2021269,6 K lei+1,5% față de anul anterior2020: 265.5342021: 269.555
Angajați 202118-25% față de anul anterior2020: 242021: 18
Capitaluri proprii 20212 mil. lei+12,1% față de anul anterior2020: 1.743.0722021: 1.953.227
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 3,9 mil. lei3,9 mil.20202021: 3 mil. lei3 mil.2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,5%9%2020: 6,9%6,9%20202021: 9%9%2021Reper 2021: mediana sectorului 7,1% · n=3.259

Cifra de afaceri: -22,1% față de anul anterior.Marjă netă 9% · +2,1 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20201,7 mil. lei
20212 mil. lei

Datorii raportate

2020686,8 K lei
2021443,5 K lei

Disponibilități bănești

202059,6 K lei
2021297,5 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri3,9 mil. lei3 mil. lei-22,1% față de anul anterior
Rezultat net265,5 K lei269,6 K lei+1,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,7 mil. lei2 mil. lei+12,1% față de anul anterior
Datorii686,8 K lei443,5 K lei-35,4% față de anul anterior
Creanțe1,6 mil. lei1,4 mil. lei-11,9% față de anul anterior
Angajați2418-25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă9%6,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 7,1% (n=3.259) · 2020: 7,4% (n=3.144)

Rezultat / active (A+B)11,2%10,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 5,4% (n=3.226) · 2020: 5,7% (n=3.207)

Rezultat / capitaluri proprii13,8%15,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 24,2% (n=3.136) · 2020: 25,5% (n=3.045)

Vânzări per angajat167.115 lei160.839 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 217.783 lei (n=3.051) · 2020: 210.957 lei (n=2.884)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)81,5%71,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 35,1% (n=3.226) · 2020: 35,4% (n=3.208)

Datorii / active (A+B)18,5%28,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 61,3% (n=3.226) · 2020: 61,2% (n=3.208)

Ponderea activelor imobilizate27,9%30,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 25,9% (n=3.226) · 2020: 24,8% (n=3.208)

Active circulante / datorii totale3,9×2,44×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,13× (n=3.869) · 2020: 1,13× (n=3.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări163,7 zile144,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 88,1 zile (n=3.106) · 2020: 90,9 zile (n=2.974)

Stocuri în zile de vânzări7,6 zile6,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 42,9 zile (n=2.602) · 2020: 33,9 zile (n=2.497)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.008.062
Rezultat net
269.555
Angajați
18
Datorii
443.491
Active imobilizate
667.612
Active circulante
1.729.106
Capitaluri proprii
1.953.227
Venituri totale
3.025.249
Cheltuieli totale
2.725.569
Stocuri
63.597
Creanțe
1.368.007
Casă și conturi la bănci
297.502
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.860.133
Rezultat net
265.534
Angajați
24
Datorii
686.776
Active imobilizate
751.464
Active circulante
1.678.384
Capitaluri proprii
1.743.072
Venituri totale
3.883.073
Cheltuieli totale
3.578.911
Stocuri
65.843
Creanțe
1.552.952
Casă și conturi la bănci
59.589
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29862845
Număr de înregistrare
J13/440/2012
Înmatriculare
5 martie 2012
EUID
ROONRC.J13/440/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU LĂPUŞNEANU 107 LV40 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GEORGESCU GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IMPREBILD SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 24.04.2023
Înregistrare fiscală
6 martie 2012
Număr registrul comerțului
J13/440/2012
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0742086652 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. ALEXANDRU LĂPUŞNEANU, NR.107, BL.LV40, SC.C, ET.PARTER, AP.44
Cod poștal fiscal
900396
Strada sediului
Bld. Alexandru Lăpuşneanu
Numărul sediului
107
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900396
Strada domiciliului fiscal
Bld. Alexandru Lăpuşneanu
Numărul domiciliului fiscal
107
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900396

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
29 martie 2012
TVA până la
24 aprilie 2023
Anulare operată la
25 aprilie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 octombrie 2013
Actualizare TVA la încasare
25 septembrie 2013
Publicare TVA la încasare
26 septembrie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI