Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IMPRESA NITU EDIL S.R.L.

IMPRESA NITU EDIL S.R.L.

CUI 40552780 · SRL· Loc. Borsa, Oraş Borşa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

IMPRESA NITU EDIL S.R.L. are sediul în Loc. Borsa, Oraş Borşa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-42,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,2%

Marja netă calculată este 2,2% în 2025, față de 34% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-40,3%

Datoriile raportate sunt 124 K lei în 2025, față de 207,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei-42,6% față de anul anterior2021: 1.895.9542022: 1.296.2032023: 1.721.7022024: 2.240.4642025: 1.286.538
Rezultat net 202528 K lei-96,3% față de anul anterior2021: 508.8642022: 349.1002023: 381.3792024: 762.6352025: 27.957
Angajați 20254+0% față de anul anterior2021: 62022: 42023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025520,2 K lei-32,6% față de anul anterior2021: 511.1382022: 350.2372023: 483.6162024: 771.2522025: 520.162
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2021: 1,9 mil. lei1,9 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17%34%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732021: 26,8%26,8%20212022: 26,9%26,9%20222023: 22,2%22,2%20232024: 34%34%20242025: 2,2%2,2%2025

Cifra de afaceri: -42,6% față de anul anterior. Marja netă: 2,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii520,2 K lei-32,6% față de anul anterior
Datorii124 K lei-40,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 mil. lei2,2 mil. lei1,3 mil. lei-42,6% față de anul anterior
Rezultat net381,4 K lei762,6 K lei28 K lei-96,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii483,6 K lei771,3 K lei520,2 K lei-32,6% față de anul anterior
Datorii239,9 K lei207,8 K lei124 K lei-40,3% față de anul anterior
Creanțe385,1 K lei597,6 K lei168,4 K lei-71,8% față de anul anterior
Angajați444+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,2%9,1%n=21.87334%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)80,8%34,2%n=18.78678,8%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)19,2%64,5%n=18.78621,2%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)43%20,4%n=18.78628,1%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4,3%2,2%n=18.77577,9%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5,4%19,6%n=21.04998,9%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,96×1,04×n=30.3833,39×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36047,11 zile95,63 zilen=19.90396,02 zile92,22 zilen=29.935
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați321.635 lei146.488 lein=18.342560.116 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.286.538
Rezultat net
27.957
Angajați
4
Datorii
123.981
Active imobilizate
276.662
Active circulante
367.481
Capitaluri proprii
520.162
Venituri totale
1.293.923
Cheltuieli totale
1.255.872
Stocuri
—
Creanțe
168.363
Casă și conturi la bănci
199.118
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.240.464
Rezultat net
762.635
Angajați
4
Datorii
207.773
Active imobilizate
274.930
Active circulante
704.095
Capitaluri proprii
771.252
Venituri totale
2.240.867
Cheltuieli totale
1.412.323
Stocuri
—
Creanțe
597.598
Casă și conturi la bănci
106.497
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.721.702
Rezultat net
381.379
Angajați
4
Datorii
239.865
Active imobilizate
294.440
Active circulante
429.041
Capitaluri proprii
483.616
Venituri totale
1.764.904
Cheltuieli totale
1.368.528
Stocuri
—
Creanțe
385.144
Casă și conturi la bănci
43.897
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.296.203
Rezultat net
349.100
Angajați
4
Datorii
297.206
Active imobilizate
448.658
Active circulante
198.785
Capitaluri proprii
350.237
Venituri totale
1.297.109
Cheltuieli totale
939.581
Stocuri
—
Creanțe
127.796
Casă și conturi la bănci
70.989
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.895.954
Rezultat net
508.864
Angajați
6
Datorii
36.446
Active imobilizate
138.818
Active circulante
408.766
Capitaluri proprii
511.138
Venituri totale
1.896.663
Cheltuieli totale
1.373.004
Stocuri
—
Creanțe
322.886
Casă și conturi la bănci
85.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40552780
Număr de înregistrare
J2019000386249
Înmatriculare
1 februarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000386249
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE ALECSANDRI 150B Loc. Borsa, Oraş Borşa Maramureş
Adresă fiscală
Str VASILE ALECSANDRI 150B Borsa MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 februarie 2019
Înregistrare fiscală
29 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TIMIŞ FILIP

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IMPRESA NITU EDIL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.02.2019
Înregistrare fiscală
4 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000386249
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BORŞA, STR. VASILE ALECSANDRI, NR.150B
Strada sediului
Str. Vasile Alecsandri
Numărul sediului
150B
Localitatea sediului
Orş. Borşa
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Alecsandri
Numărul domiciliului fiscal
150B
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Borşa
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşLoc. Borsa, Oraş BorşaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI