Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/IMSAT CONSTRUCT SRL

IMSAT CONSTRUCT SRL

CUI 2422362 · SRL· Municipiul Mangalia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

IMSAT CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Mangalia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 92 K lei, față de 90,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,8%

Marja netă calculată este 9,8% în 2025, față de 131,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+3,2%

Datoriile raportate sunt 4,5 K lei în 2025, față de 4,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202592 K lei+1,9% față de anul anterior2020: 38.5912021: 44.4702022: 55.3622023: 66.2542024: 90.2372025: 91.950
Rezultat net 20259 K lei-92,4% față de anul anterior2020: 102.8742021: 209.9742022: 46.4762023: -1.3612024: 118.5092025: 9.036
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025177,2 K lei+5,4% față de anul anterior2020: 117.4462021: 214.4922022: 50.9942023: 49.6332024: 168.1422025: 177.179
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate046 K92 K2020: 38,6 K lei38,6 K20202021: 44,5 K lei44,5 K20212022: 55,4 K lei55,4 K20222023: 66,3 K lei66,3 K20232024: 90,2 K lei90,2 K20242025: 92 K lei92 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,1%235,1%472,2%2020: 266,6%266,6%20202021: 472,2%472,2%20212022: 83,9%83,9%20222023: -2,1%-2,1%20232024: 131,3%131,3%20242025: 9,8%9,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +1,9% față de anul anterior.Marjă netă 9,8% · -121,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024168,1 K lei
2025177,2 K lei

Datorii raportate

20244,3 K lei
20254,5 K lei

Disponibilități bănești

2024133,1 K lei
2025140,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri66,3 K lei90,2 K lei92 K lei+1,9% față de anul anterior
Rezultat net-1,4 K lei118,5 K lei9 K lei-92,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii49,6 K lei168,1 K lei177,2 K lei+5,4% față de anul anterior
Datorii3,9 K lei4,3 K lei4,5 K lei+3,2% față de anul anterior
Creanțe33,9 K lei34,3 K lei33,9 K lei-0,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă9,8%131,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)5%68,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii5,1%70,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat91.950 lei90.237 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)97,5%97,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)2,5%2,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate3,5%2,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale39,29×38,97×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări132,9 zile136,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări4,3 zile4,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.950
Rezultat net
9.036
Angajați
1
Datorii
4.459
Active imobilizate
6.436
Active circulante
175.202
Capitaluri proprii
177.179
Venituri totale
96.135
Cheltuieli totale
86.138
Stocuri
1.088
Creanțe
33.936
Casă și conturi la bănci
140.178
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.237
Rezultat net
118.509
Angajați
1
Datorii
4.322
Active imobilizate
4.030
Active circulante
168.434
Capitaluri proprii
168.142
Venituri totale
210.345
Cheltuieli totale
89.733
Stocuri
1.088
Creanțe
34.257
Casă și conturi la bănci
133.089
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.254
Rezultat net
-1.361
Angajați
1
Datorii
3.852
Active imobilizate
5.012
Active circulante
48.473
Capitaluri proprii
49.633
Venituri totale
67.254
Cheltuieli totale
67.942
Stocuri
1.088
Creanțe
33.908
Casă și conturi la bănci
13.477
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.362
Rezultat net
46.476
Angajați
1
Datorii
1.711
Active imobilizate
5.946
Active circulante
46.759
Capitaluri proprii
50.994
Venituri totale
106.947
Cheltuieli totale
57.327
Stocuri
1.088
Creanțe
33.908
Casă și conturi la bănci
11.763
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.470
Rezultat net
209.974
Angajați
0
Datorii
13.335
Active imobilizate
2.642
Active circulante
225.185
Capitaluri proprii
214.492
Venituri totale
272.961
Cheltuieli totale
54.798
Stocuri
1.088
Creanțe
33.908
Casă și conturi la bănci
190.189
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.591
Rezultat net
102.874
Angajați
0
Datorii
2.928
Active imobilizate
2.787
Active circulante
117.587
Capitaluri proprii
117.446
Venituri totale
128.209
Cheltuieli totale
21.557
Stocuri
1.088
Creanțe
33.908
Casă și conturi la bănci
82.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.650
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2422362
Număr de înregistrare
J13/1064/1991
Înmatriculare
22 aprilie 1991
EUID
ROONRC.J13/1064/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PORTULUI 3 P2 Municipiul Mangalia Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Portului 3 Mangalia CONSTANŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
20 decembrie 2022
Telefon
041755508
Fax
041755508

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUREȘAN LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
IMSAT CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Înregistrare fiscală
9 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991001064139
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mangalia

Contact și adrese

Telefon
0241753871 · Firme cu același număr
Fax
041755508
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. MANGALIA, STR. PORTULUI, NR.3, BL.P2, SC.A, ET.P, AP.3
Cod poștal fiscal
905500
Strada sediului
Str. PORTULUI
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Mangalia
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905500
Strada domiciliului fiscal
Str. PORTULUI
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Mangalia
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
31 ianuarie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul MangaliaStrada PortuluiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI