Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INCOMMUNICA SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

INCOMMUNICA SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ

CUI 30114562 · SRL· Municipiul Râmnicu Vâlcea

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-02-21. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

INCOMMUNICA SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-02-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-97,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,8 K lei, față de 127,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-356,6%

Marja netă calculată este -356,6% în 2025, față de -23,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,8 K lei-97,8% față de anul anterior2020: 47.8952021: 30.5802022: 63.5122023: 8.8242024: 127.3462025: 2.804
Rezultat net 2025-10 K leiPierdere redusă cu 67,1%2020: 32.8062021: 4682022: 31.1862023: -11.4872024: -30.4272025: -9.998
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20251,1 K lei-90,2% față de anul anterior2020: 66.6462021: 67.1142022: 57.7742023: 46.2872024: 11.0852025: 1.086
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate064 K127 K2020: 47,9 K lei47,9 K20202021: 30,6 K lei30,6 K20212022: 63,5 K lei63,5 K20222023: 8,8 K lei8,8 K20232024: 127,3 K lei127,3 K20242025: 2,8 K lei2,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-356,6%-144%68,5%2020: 68,5%68,5%20202021: 1,5%1,5%20212022: 49,1%49,1%20222023: -130,2%-130,2%20232024: -23,9%-23,9%20242025: -356,6%-356,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,3% · n=621

Cifra de afaceri: -97,8% față de anul anterior.Marjă netă -356,6% · -332,7 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202411,1 K lei
20251,1 K lei

Datorii raportate

202465,3 K lei
202561,4 K lei

Disponibilități bănești

20243,7 K lei
2025-1,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8,8 K lei127,3 K lei2,8 K lei-97,8% față de anul anterior
Rezultat net-11,5 K lei-30,4 K lei-10 K leiPierdere redusă cu 67,1%
Capitaluri proprii46,3 K lei11,1 K lei1,1 K lei-90,2% față de anul anterior
Datorii20,9 K lei65,3 K lei61,4 K lei-5,9% față de anul anterior
Creanțe53,4 K lei21 K lei19,2 K lei-8,2% față de anul anterior
Angajați—11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-356,6%-23,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,3% (n=621) · 2024: 7,9% (n=649)

Rezultat / active (A+B)-16%-39,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,6% (n=449) · 2024: 2,4% (n=462)

Rezultat / capitaluri proprii-920,6%-274,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,5% (n=576) · 2024: 10,1% (n=595)

Vânzări per angajat2.804 lei127.346 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 196.817 lei (n=343) · 2024: 180.322 lei (n=377)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)1,7%14,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,2% (n=449) · 2024: 51,8% (n=462)

Datorii / active (A+B)98,3%85,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,7% (n=449) · 2024: 47% (n=462)

Ponderea activelor imobilizate60%51,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 5,9% (n=449) · 2024: 5,3% (n=462)

Active circulante / datorii totale0,41×0,57×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,29× (n=795) · 2024: 1,41× (n=814)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2.470,6 zile59,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 128,7 zile (n=589) · 2024: 127,3 zile (n=606)

Stocuri în zile de vânzări962,7 zile34,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 133,1 zile (n=480) · 2024: 136,5 zile (n=502)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.804
Rezultat net
-9.998
Angajați
1
Datorii
61.426
Active imobilizate
37.500
Active circulante
25.012
Capitaluri proprii
1.086
Venituri totale
2.804
Cheltuieli totale
12.802
Stocuri
7.498
Creanțe
19.243
Casă și conturi la bănci
-1.729
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.346
Rezultat net
-30.427
Angajați
1
Datorii
65.265
Active imobilizate
39.375
Active circulante
36.975
Capitaluri proprii
11.085
Venituri totale
131.265
Cheltuieli totale
156.808
Stocuri
12.308
Creanțe
20.972
Casă și conturi la bănci
3.695
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.824
Rezultat net
-11.487
Angajați
—
Datorii
20.865
Active imobilizate
5.633
Active circulante
56.744
Capitaluri proprii
46.287
Venituri totale
8.824
Cheltuieli totale
20.311
Stocuri
—
Creanțe
53.389
Casă și conturi la bănci
3.355
Cheltuieli în avans
4.775
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.512
Rezultat net
31.186
Angajați
—
Datorii
20.184
Active imobilizate
19.138
Active circulante
54.045
Capitaluri proprii
57.774
Venituri totale
63.512
Cheltuieli totale
30.422
Stocuri
—
Creanțe
53.390
Casă și conturi la bănci
655
Cheltuieli în avans
4.775
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.580
Rezultat net
468
Angajați
1
Datorii
22.760
Active imobilizate
32.644
Active circulante
52.455
Capitaluri proprii
67.114
Venituri totale
30.580
Cheltuieli totale
29.305
Stocuri
—
Creanțe
50.824
Casă și conturi la bănci
1.631
Cheltuieli în avans
4.775
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.895
Rezultat net
32.806
Angajați
1
Datorii
9.559
Active imobilizate
—
Active circulante
76.205
Capitaluri proprii
66.646
Venituri totale
69.168
Cheltuieli totale
35.890
Stocuri
—
Creanțe
51.026
Casă și conturi la bănci
25.179
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-02-12
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 98% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-21. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-02-12
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 98% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-02-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30114562
Număr de înregistrare
J2012000215388
Înmatriculare
24 aprilie 2012
EUID
ROONRC.J2012000215388
Formă juridică
SRL
Sediu social
GIB MIHĂESCU 13 S7 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GIB MIHĂESCU 13 Râmnicu Vâlcea VÂLCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
12 februarie 2025
Înregistrare fiscală
25 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HALICHIAS ANDREEA-ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INCOMMUNICA SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 12.02.2025
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000215388
Cod CAEN
5811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. GIB MIHĂESCU, NR.13, BL.S7, SC.C, ET.2, AP.7
Cod poștal fiscal
240141
Strada sediului
Str. Gib Mihăescu
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
240141
Strada domiciliului fiscal
Str. Gib Mihăescu
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
240141

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
13 noiembrie 2017
Perioada 1: TVA până la
21 februarie 2025
Perioada 1: Anulare operată la
27 februarie 2025
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 2015
Perioada 2: TVA până la
27 iunie 2016
Perioada 2: Anulare operată la
1 iulie 2016
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.b) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
21 februarie 2025
Publicarea deciziei
21 februarie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaCAEN 5811
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI