Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INDENTIFY SOFTWARE SRL

INDENTIFY SOFTWARE SRL

CUI 35160365 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

INDENTIFY SOFTWARE SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+9,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 457,2 K lei, față de 417,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut84,9%

Marja netă calculată este 84,9% în 2025, față de 84,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025457,2 K lei+9,5% față de anul anterior2020: 301.3602021: 389.9212022: 411.0362023: 352.3782024: 417.5572025: 457.153
Rezultat net 2025388,3 K lei+10,6% față de anul anterior2020: 280.7952021: 362.6202022: 381.0112023: 295.8832024: 351.0952025: 388.349
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 02022: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025388,7 K lei+10,6% față de anul anterior2020: 281.0352021: 362.8612022: 381.2512023: 296.1232024: 351.3352025: 388.699
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0229 K457 K2020: 301,4 K lei301,4 K20202021: 389,9 K lei389,9 K20212022: 411 K lei411 K20222023: 352,4 K lei352,4 K20232024: 417,6 K lei417,6 K20242025: 457,2 K lei457,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%46,6%93,2%2020: 93,2%93,2%20202021: 93%93%20212022: 92,7%92,7%20222023: 84%84%20232024: 84,1%84,1%20242025: 84,9%84,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: +9,5% față de anul anterior.Marjă netă 84,9% · +0,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024351,3 K lei
2025388,7 K lei

Datorii raportate

2024273,8 K lei
2025311,5 K lei

Disponibilități bănești

2024359,8 K lei
2025399,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri352,4 K lei417,6 K lei457,2 K lei+9,5% față de anul anterior
Rezultat net295,9 K lei351,1 K lei388,3 K lei+10,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii296,1 K lei351,3 K lei388,7 K lei+10,6% față de anul anterior
Datorii9 K lei273,8 K lei311,5 K lei+13,8% față de anul anterior
Creanțe211,3 K lei265,3 K lei300,6 K lei+13,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă84,9%84,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat457.153 lei417.557 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2,25×2,28×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări236,7 zile228,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
457.153
Rezultat net
388.349
Angajați
1
Datorii
311.492
Active imobilizate
—
Active circulante
700.191
Capitaluri proprii
388.699
Venituri totale
463.283
Cheltuieli totale
63.128
Stocuri
—
Creanțe
300.637
Casă și conturi la bănci
399.554
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
417.557
Rezultat net
351.095
Angajați
1
Datorii
273.788
Active imobilizate
—
Active circulante
625.123
Capitaluri proprii
351.335
Venituri totale
417.868
Cheltuieli totale
54.494
Stocuri
—
Creanțe
265.343
Casă și conturi la bănci
359.780
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
352.378
Rezultat net
295.883
Angajați
1
Datorii
9.003
Active imobilizate
—
Active circulante
305.126
Capitaluri proprii
296.123
Venituri totale
352.824
Cheltuieli totale
53.487
Stocuri
—
Creanțe
211.310
Casă și conturi la bănci
93.816
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
411.036
Rezultat net
381.011
Angajați
0
Datorii
2.159
Active imobilizate
—
Active circulante
383.410
Capitaluri proprii
381.251
Venituri totale
412.554
Cheltuieli totale
23.294
Stocuri
—
Creanțe
341.787
Casă și conturi la bănci
41.623
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
389.921
Rezultat net
362.620
Angajați
—
Datorii
169.638
Active imobilizate
—
Active circulante
532.499
Capitaluri proprii
362.861
Venituri totale
390.345
Cheltuieli totale
17.989
Stocuri
—
Creanțe
415.547
Casă și conturi la bănci
116.952
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
301.360
Rezultat net
280.795
Angajați
0
Datorii
1.880
Active imobilizate
0
Active circulante
282.915
Capitaluri proprii
281.035
Venituri totale
301.547
Cheltuieli totale
12.787
Stocuri
—
Creanțe
141.507
Casă și conturi la bănci
141.408
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-01-13. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2026-01-01

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-01-13. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2026-01-01
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-01-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35160365
Număr de înregistrare
J12/3241/2015
Înmatriculare
23 octombrie 2015
EUID
ROONRC.J12/3241/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIHAI ROMÂNUL 25A 25B Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SĂLCIILOR 23 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 ianuarie 2026
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2025
Telefon
0721312100 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROȘU VLAD GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VELOXA SPED S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 23.09.2026
Înregistrare fiscală
23 octombrie 2015
Număr registrul comerțului
J2020000578222
Cod CAEN
5231
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0721312100 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SĂLCIILOR, NR.23, BL.811, SC.B, ET.2, AP.8
Cod poștal fiscal
700697
Numărul sediului
317
Localitatea sediului
Sat Cetariu Com. Cetariu
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Sălciilor
Numărul domiciliului fiscal
23
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700697

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2021
TVA până la
13 ianuarie 2026
Anulare operată la
15 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
13 ianuarie 2026
Publicarea deciziei
13 ianuarie 2026

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • adresa sediu social.scod Judet: 22 → 5
    • adresa sediu social.scod JudetAuto: IS → BH
    • adresa sediu social.scod Localitate: 230 → 95
    • adresa sediu social.scod Postal: 700697 → fără valoare
    • adresa sediu social.sdenumire Judet: IAŞI → BIHOR
    • adresa sediu social.sdenumire Localitate: Mun. Iaşi → Sat Cetariu Com. Cetariu
    • adresa sediu social.sdenumire Strada: Str. Sălciilor →
    • adresa sediu social.snumar Strada: 23 → 317
    • date generale.cod CAEN: 6201 → 5231
    • Denumire fiscală: INDENTIFY SOFTWARE S.R.L. → VELOXA SPED S.R.L.
    • date generale.nrRegCom: J22/578/2020 → J2020000578222
    • Stare de înregistrare: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.01.2026 → RELUARE ACTIVITATE din data 23.09.2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI