Inactivare publicată la 2016-06-13. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-10-03INDEPENDENT SOUND & LIGHT PRODUCTION SRL
sediu expiratONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.
INDEPENDENT SOUND & LIGHT PRODUCTION SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Datoriile raportate sunt 38,1 K lei în 2025, față de 38,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateNu există valori pentru cifra de afaceri.
Marjă netă
Nu există valori comparabile.
Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | — | — | — | Fără an comparabil |
| Rezultat net | -569 lei | 0 lei | 0 lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | -37,4 K lei | -37,4 K lei | -37,4 K lei | +0% față de anul anterior |
| Datorii | 38,1 K lei | 38,1 K lei | 38,1 K lei | +0% față de anul anterior |
| Creanțe | — | — | — | Fără an comparabil |
| Angajați | — | — | — | Fără an comparabil |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,02× | 1,74×n=3.357 | 0,02× | 2,32×n=3.343 |
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 38.132
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 692
- Capitaluri proprii
- -37.440
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 692
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 38.132
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 692
- Capitaluri proprii
- -37.440
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 692
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -569
- Angajați
- —
- Datorii
- 38.121
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 692
- Capitaluri proprii
- -37.429
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 569
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 692
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -24.419
- Angajați
- —
- Datorii
- 38.121
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.261
- Capitaluri proprii
- -36.860
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 24.419
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 1.261
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 38.121
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.680
- Capitaluri proprii
- -12.441
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.000
- Casă și conturi la bănci
- 10.680
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -3.368
- Angajați
- —
- Datorii
- 38.121
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.680
- Capitaluri proprii
- -12.441
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 3.368
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.000
- Casă și conturi la bănci
- 10.680
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
sediu expirat
ONRC · 2026-09-03Inactivare publicată la 2016-06-13. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-10-03Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
sediu expirat
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Inactivare publicată la 2016-06-13. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-10-03Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-07-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 17.470 lei | 15.983 lei | 1.058 lei | 22 lei | 407 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 24241790
- Număr de înregistrare
- J40/12957/2008
- Înmatriculare
- 24 iulie 2008
- EUID
- ROONRC.J40/12957/2008
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. Brânduşelor 7 G3 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. Branduselor 7 BUCURESTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 24 iulie 2008
- Înregistrare fiscală
- 9 ianuarie 2023
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- RĂDOACĂ CONSTANTIN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- INDEPENDENT SOUND & LIGHT PRODUCTION S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 24.07.2008
- Înregistrare fiscală
- 25 iulie 2008
- Număr registrul comerțului
- J40/12957/2008
- Cod CAEN
- 8230
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. BRANDUSELOR, NR.7, BL.G3, SC.1, ET.7, AP.32
- Cod poștal fiscal
- 31254
- Strada sediului
- Str. Brânduşelor
- Numărul sediului
- 7
- Localitatea sediului
- Sector 3 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 31254
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Brânduşelor
- Numărul domiciliului fiscal
- 7
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 3 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 31254
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 25 iulie 2008
- TVA până la
- 31 ianuarie 2013
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2013
- Actualizare TVA la încasare
- 3 aprilie 2013
- Publicare TVA la încasare
- 4 aprilie 2013
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 13 iunie 2016
- Publicarea deciziei
- 7 iulie 2016
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
25 activități autorizate
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
CAEN 4763 Rev. 2Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare
CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
CAEN 5913 Rev. 2Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media
CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice
CAEN 7733 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
CAEN 8110 Rev. 2Activități de servicii suport combinate
CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)
CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică
CAEN 9004 Rev. 2Activități de gestionare a sălilor de spectacole
CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.
CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-11 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.