Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INDEPENDENTA FILM '97 SRL

INDEPENDENTA FILM '97 SRL

CUI 9312413 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

INDEPENDENTA FILM '97 SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+33,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,1 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,6%

Marja netă calculată este 18,6% în 2025, față de 3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+37,3%

Datoriile raportate sunt 1,8 mil. lei în 2025, față de 1,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,1 mil. lei+33,7% față de anul anterior2022: 913.7002023: 1.646.2292024: 1.577.5172025: 2.109.040
Rezultat net 2025392,3 K lei+727,6% față de anul anterior2022: -180.1192023: 298.3292024: 47.4042025: 392.329
Angajați 20254+0% față de anul anterior2022: 42023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 20253 mil. lei-7,2% față de anul anterior2022: 2.847.3052023: 3.145.6342024: 3.193.0382025: 2.962.072
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2022: 913,7 K lei913,7 K20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 2,1 mil. lei2,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-19,7%-0,6%18,6%Mediana sectorului (2025): 13,5% · n=582022: -19,7%-19,7%20222023: 18,1%18,1%20232024: 3%3%20242025: 18,6%18,6%2025

Cifra de afaceri: +33,7% față de anul anterior. Marja netă: 18,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3 mil. lei-7,2% față de anul anterior
Datorii1,8 mil. lei+37,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,6 mil. lei2,1 mil. lei+33,7% față de anul anterior
Rezultat net298,3 K lei47,4 K lei392,3 K lei+727,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,1 mil. lei3,2 mil. lei3 mil. lei-7,2% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei1,3 mil. lei1,8 mil. lei+37,3% față de anul anterior
Creanțe695,8 K lei1,2 mil. lei527,7 K lei-54,7% față de anul anterior
Angajați444+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri18,6%13,5%n=583%20%n=54
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)62,3%46,7%n=5270,9%46%n=49
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)37,7%52,4%n=5229,1%35,1%n=49
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)74,7%13,9%n=5268,1%12,8%n=49
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8,2%5,5%n=521,1%7,7%n=48
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive13,2%32,4%n=491,5%21,9%n=48
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,67×1,29×n=701,1×1,37×n=67
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36090,08 zile77,99 zilen=55265,85 zile64,8 zilen=49
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3605,39 zile7,8 zilen=281,36 zile13,4 zilen=23
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați527.260 lei379.491 lein=34394.379 lei305.915 lein=36

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.109.040
Rezultat net
392.329
Angajați
4
Datorii
1.795.706
Active imobilizate
3.554.546
Active circulante
1.203.232
Capitaluri proprii
2.962.072
Venituri totale
3.008.767
Cheltuieli totale
2.535.124
Stocuri
31.577
Creanțe
527.747
Casă și conturi la bănci
643.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
15.488
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.577.517
Rezultat net
47.404
Angajați
4
Datorii
1.307.674
Active imobilizate
3.066.350
Active circulante
1.434.362
Capitaluri proprii
3.193.038
Venituri totale
2.350.004
Cheltuieli totale
2.289.273
Stocuri
5.955
Creanțe
1.164.962
Casă și conturi la bănci
263.445
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
15.488
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.646.229
Rezultat net
298.329
Angajați
4
Datorii
1.213.373
Active imobilizate
2.860.346
Active circulante
1.498.661
Capitaluri proprii
3.145.634
Venituri totale
2.340.250
Cheltuieli totale
2.025.401
Stocuri
5.955
Creanțe
695.780
Casă și conturi la bănci
796.926
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
15.488
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
913.700
Rezultat net
-180.119
Angajați
4
Datorii
1.110.736
Active imobilizate
2.727.945
Active circulante
1.230.096
Capitaluri proprii
2.847.305
Venituri totale
1.388.360
Cheltuieli totale
1.558.658
Stocuri
5.955
Creanțe
650.289
Casă și conturi la bănci
573.852
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
15.488
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-03-25 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9312413
Număr de înregistrare
J40/2259/1997
Înmatriculare
25 martie 1997
EUID
ROONRC.J40/2259/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LOGOFAT LUCA STROICI 47 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LOGOFAT LUCA STROICI 47 BUCURESTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 martie 1997
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2024
Telefon
0745022795 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANTOINE PIERRE AUGUSTE BAGNANINCHI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INDEPENDENTA FILM 97 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.03.1997
Înregistrare fiscală
3 aprilie 1997
Număr registrul comerțului
J40/2259/1997
Cod CAEN
5913
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0745022795 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. LOGOFAT LUCA STROICI, NR.47, ET.3, AP.6
Cod poștal fiscal
20584
Strada sediului
Str. LOGOFAT LUCA STROICI
Numărul sediului
47
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20584
Strada domiciliului fiscal
Str. LOGOFAT LUCA STROICI
Numărul domiciliului fiscal
47
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20584

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iunie 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5913 Rev. 2Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 5914 Rev. 2Proiecția de filme cinematografice

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9004 Rev. 2Activități de gestionare a sălilor de spectacole

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada Logofat Luca StroiciCAEN 5913
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI