Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INDUSTRIAL PARK WEST S.R.L.

INDUSTRIAL PARK WEST S.R.L.

CUI 44034285 · SRL· Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

INDUSTRIAL PARK WEST S.R.L. are sediul în Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 10,7 mil. lei, față de 10,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+459,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202510,7 mil. lei-0,2% față de anul anterior2021: 6.631.9282022: 10.536.9232023: 10.424.7342024: 10.752.5832025: 10.729.941
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2021: 02022: 02023: -114.7292024: 02025: 0
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 22022: 32023: 1
Capitaluri proprii 202529,5 mil. lei+5,3% față de anul anterior2021: 27.619.7422022: 28.045.8712023: 70.306.9932024: 28.032.4142025: 29.514.821
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.11 mil.2021: 6,6 mil. lei6,6 mil.20212022: 10,5 mil. lei10,5 mil.20222023: 10,4 mil. lei10,4 mil.20232024: 10,8 mil. lei10,8 mil.20242025: 10,7 mil. lei10,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,1%-0,1%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=3392021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: -1,1%-1,1%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: -0,2% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii29,5 mil. lei+5,3% față de anul anterior
Datorii51,8 mil. lei+2,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri10,4 mil. lei10,8 mil. lei10,7 mil. lei-0,2% față de anul anterior
Rezultat net-114,7 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii70,3 mil. lei28 mil. lei29,5 mil. lei+5,3% față de anul anterior
Datorii68,7 mil. lei50,5 mil. lei51,8 mil. lei+2,6% față de anul anterior
Creanțe106,8 K lei377,2 K lei2,1 mil. lei+459,9% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=3390%0%n=734
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)36,4%25,2%n=40135,9%27,8%n=846
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)63,9%72,8%n=40164,7%70,5%n=846
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)97,2%53,1%n=40196%55,3%n=846
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=4010%0%n=845
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=3410%0%n=701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,04×0,72×n=4370,06×0,73×n=903
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36070,86 zile105,95 zilen=33612,63 zile110,28 zilen=728

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.729.941
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
51.844.331
Active imobilizate
78.872.325
Active circulante
2.280.746
Capitaluri proprii
29.514.821
Venituri totale
12.115.030
Cheltuieli totale
10.366.950
Stocuri
—
Creanțe
2.112.087
Casă și conturi la bănci
168.659
Cheltuieli în avans
184.149
Venituri în avans
-21.932
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
27.140.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.752.583
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
50.541.362
Active imobilizate
75.005.188
Active circulante
3.090.295
Capitaluri proprii
28.032.414
Venituri totale
11.409.678
Cheltuieli totale
11.289.117
Stocuri
—
Creanțe
377.206
Casă și conturi la bănci
2.713.089
Cheltuieli în avans
478.293
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
27.140.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.424.734
Rezultat net
-114.729
Angajați
1
Datorii
68.744.988
Active imobilizate
121.765.425
Active circulante
16.469.850
Capitaluri proprii
70.306.993
Venituri totale
12.929.816
Cheltuieli totale
13.043.032
Stocuri
—
Creanțe
106.797
Casă și conturi la bănci
16.363.053
Cheltuieli în avans
816.706
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
27.140.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.536.923
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
67.783.393
Active imobilizate
82.436.022
Active circulante
13.156.235
Capitaluri proprii
28.045.871
Venituri totale
12.413.781
Cheltuieli totale
11.870.447
Stocuri
0
Creanțe
885.352
Casă și conturi la bănci
12.270.883
Cheltuieli în avans
237.007
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
27.140.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.631.928
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
65.451.856
Active imobilizate
86.416.807
Active circulante
6.542.118
Capitaluri proprii
27.619.742
Venituri totale
6.809.468
Cheltuieli totale
6.246.049
Stocuri
0
Creanțe
953.861
Casă și conturi la bănci
5.588.257
Cheltuieli în avans
112.673
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
27.140.250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-06-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44034285
Număr de înregistrare
J23/4156/2024
Înmatriculare
6 iunie 2024
EUID
ROONRC.J23/4156/2024
Formă juridică
SRL
Sediu social
GABRIELA 1 Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GABRIELA 1 Dragomireşti-Deal ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
5 iunie 2024
Înregistrare fiscală
20 mai 2025
Telefon
0372800000 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
REMON LEONARD VOS
administrator
RICHARD JOHN WILKINSON
administrator
ČEREŠNIK PETER

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INDUSTRIAL PARK WEST S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 05.06.2024
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J23/4156/2024
Cod CAEN
4110
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0372800000 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT DRAGOMIREŞTI-DEAL COM. DRAGOMIREŞTI-VALE, STR. GABRIELA, NR.1, CLADIREA B, PARTER
Cod poștal fiscal
77096
Strada sediului
Str. Gabriela
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Dragomireşti-Deal Com. Dragomireşti-Vale
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77096
Detalii sediu
CLADIREA B, PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. Gabriela
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dragomireşti-Deal Com. Dragomireşti-Vale
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77096
Detalii domiciliu fiscal
CLADIREA B, PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 aprilie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

INDUSTRIAL PARK WEST

LEI
315700AWI5X82THUDU46
Stare LEI
nereînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
44034285 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
23 martie 2023
Ultima actualizare
25 martie 2025
Următoarea reînnoire
24 martie 2025
Adresă juridică LEI
Sectorul 2, Strada BARBU VĂCĂRESCU, Nr. 201, CAMERA 6, Etaj 26, Bucharest, RO-B, 020276, RO
Părinte direct de consolidare
Globalworth Holdings Cyprus Limited · LEI 3157004NTN4WXZTZPF10
Părinte final de consolidare
GLOBALWORTH REAL ESTATE INVESTMENTS LIMITED · LEI 213800R3E823B1UBIA81

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

37 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6110 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu

CAEN 6120 Rev. 2Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)

CAEN 6130 Rev. 2Activități de telecomunicații prin satelit

CAEN 6190 Rev. 2Alte activități de telecomunicații

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7010 Rev. 2Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-ValeCAEN 4110
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI