Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INFO DATA SRL

INFO DATA SRL

CUI 16189357 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

INFO DATA SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 933,4 K lei, față de 871,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât34,4%

Marja netă calculată este 34,4% în 2025, față de 35,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+88,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025933,4 K lei+7,1% față de anul anterior2020: 638.1222021: 719.7092022: 782.7942023: 793.9152024: 871.7752025: 933.378
Rezultat net 2025320,9 K lei+4,6% față de anul anterior2020: 377.8822021: 344.4172022: 382.1472023: 331.9462024: 306.7222025: 320.930
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 42022: 42023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025321,2 K lei+4,6% față de anul anterior2020: 472.8662021: 440.2572022: 382.3872023: 426.1332024: 306.9622025: 321.170
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0467 K933 K2020: 638,1 K lei638,1 K20202021: 719,7 K lei719,7 K20212022: 782,8 K lei782,8 K20222023: 793,9 K lei793,9 K20232024: 871,8 K lei871,8 K20242025: 933,4 K lei933,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,6%59,2%2020: 59,2%59,2%20202021: 47,9%47,9%20212022: 48,8%48,8%20222023: 41,8%41,8%20232024: 35,2%35,2%20242025: 34,4%34,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: +7,1% față de anul anterior.Marjă netă 34,4% · -0,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024307 K lei
2025321,2 K lei

Datorii raportate

2024311 K lei
2025476,5 K lei

Disponibilități bănești

2024155,5 K lei
202555 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri793,9 K lei871,8 K lei933,4 K lei+7,1% față de anul anterior
Rezultat net331,9 K lei306,7 K lei320,9 K lei+4,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii426,1 K lei307 K lei321,2 K lei+4,6% față de anul anterior
Datorii233,4 K lei311 K lei476,5 K lei+53,2% față de anul anterior
Creanțe294 K lei322 K lei606,2 K lei+88,3% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă34,4%35,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)40,3%49,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat311.126 lei290.592 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)40,3%49,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)59,8%50,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate6,5%14,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale1,56×1,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări233,8 zile133 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Stocuri în zile de vânzări32,3 zile21 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,7 zile (n=4.307) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
933.378
Rezultat net
320.930
Angajați
3
Datorii
476.528
Active imobilizate
51.629
Active circulante
744.833
Capitaluri proprii
321.170
Venituri totale
940.141
Cheltuieli totale
558.208
Stocuri
83.638
Creanțe
606.193
Casă și conturi la bănci
55.002
Cheltuieli în avans
1.236
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
871.775
Rezultat net
306.722
Angajați
3
Datorii
311.006
Active imobilizate
88.359
Active circulante
528.373
Capitaluri proprii
306.962
Venituri totale
880.160
Cheltuieli totale
547.611
Stocuri
50.880
Creanțe
322.006
Casă și conturi la bănci
155.487
Cheltuieli în avans
1.236
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
793.915
Rezultat net
331.946
Angajați
3
Datorii
233.417
Active imobilizate
139.755
Active circulante
517.601
Capitaluri proprii
426.133
Venituri totale
797.894
Cheltuieli totale
459.639
Stocuri
43.329
Creanțe
293.953
Casă și conturi la bănci
180.319
Cheltuieli în avans
2.194
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
782.794
Rezultat net
382.147
Angajați
4
Datorii
402.539
Active imobilizate
188.055
Active circulante
591.801
Capitaluri proprii
382.387
Venituri totale
842.402
Cheltuieli totale
452.142
Stocuri
57.711
Creanțe
493.816
Casă și conturi la bănci
40.274
Cheltuieli în avans
5.070
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
719.709
Rezultat net
344.417
Angajați
4
Datorii
62.495
Active imobilizate
99.235
Active circulante
399.161
Capitaluri proprii
440.257
Venituri totale
719.869
Cheltuieli totale
368.757
Stocuri
77.943
Creanțe
151.844
Casă și conturi la bănci
169.374
Cheltuieli în avans
4.356
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
638.122
Rezultat net
377.882
Angajați
4
Datorii
40.103
Active imobilizate
3.985
Active circulante
508.459
Capitaluri proprii
472.866
Venituri totale
707.645
Cheltuieli totale
323.167
Stocuri
47.204
Creanțe
126.160
Casă și conturi la bănci
335.095
Cheltuieli în avans
525
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-03-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16189357
Număr de înregistrare
J2004000394084
Înmatriculare
1 martie 2004
EUID
ROONRC.J2004000394084
Formă juridică
SRL
Sediu social
BRÂNDUŞELOR 11 88 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BRÂNDUŞELOR 11 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 martie 2004
Înregistrare fiscală
28 martie 2025
Telefon
0741424495 · Firme cu același număr
Fax
0722424495

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HANDARIC SILVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INFO DATA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.2004
Înregistrare fiscală
2 martie 2004
Număr registrul comerțului
J2004000394084
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0741424495 · Firme cu același număr
Fax
0722424495 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. BRÂNDUŞELOR, NR.11, BL.88, SC.A, AP.25
Cod poștal fiscal
500397
Strada sediului
Str. Brânduşelor
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500397
Strada domiciliului fiscal
Str. Brânduşelor
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500397

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 martie 2004
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 6190 Rev. 2Alte activități de telecomunicații

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 2215 Rev. 1Alte activități de editare

CAEN 5118 Rev. 1Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 5119 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5143 Rev. 1Comerț cu ridicata al aparatelor electrice și de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 5184 Rev. 1Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software-ului

CAEN 5185 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou

CAEN 5186 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor componente și echipamente electronice

CAEN 5248 Rev. 1Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.

CAEN 5250 Rev. 1Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 7133 Rev. 1Închirierea mașinilor și echipamentelor de birou, inclusiv a calculatoarelor

CAEN 7210 Rev. 1Consultanță în domeniul echipamentelor de calcul (hardware)

CAEN 7221 Rev. 1Editare de programe

CAEN 7222 Rev. 1Consultanță și furnizare de alte produse software

CAEN 7230 Rev. 1Prelucrarea informatică a datelor

CAEN 7240 Rev. 1Activități legate de bazele de date

CAEN 7250 Rev. 1Întreținerea și repararea mașinilor de birou, de contabilizat și a calculatoarelor

CAEN 7260 Rev. 1Alte activități legate de informatică

CAEN 7440 Rev. 1Publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI