radiată
ONRC · 2026-09-03INFORMATIC TEHNOLOGY COMPUTER STAV S.R.L.
radiatăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
INFORMATIC TEHNOLOGY COMPUTER STAV S.R.L. are sediul în Sat Teţcoiu, Comuna Mătăsaru și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.
Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 8,9 mil. lei, față de 251,3 K lei în 2022.
Bilanț 2023Marja netă calculată este 1,3% în 2023, față de 18,5% în 2022.
Calcul din bilanț 2023Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: +3.459,7% față de anul anterior. Marja netă: 1,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | Ultima variație |
|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 251,3 K lei | 8,9 mil. lei | +3.459,7% față de anul anterior |
| Rezultat net | 46,5 K lei | 116,4 K lei | +150,3% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 46,7 K lei | 163,2 K lei | +249,2% față de anul anterior |
| Datorii | 155,7 K lei | 677,8 K lei | +335,4% față de anul anterior |
| Creanțe | — | 564,3 K lei | Fără an comparabil |
| Angajați | 1 | — | Fără an comparabil |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2023 | Sector 2023 | Firma 2022 | Sector 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 1,3% | 5,7%n=32.623 | 18,5% | 74,9%n=15.173 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 71,4% | 29,9%n=27.468 | 99,6% | 99,6%n=15.373 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 1,24× | 0,91×n=40.729 | 1,3× | 5,77×n=17.625 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 22,71 zile | 66,24 zilen=30.890 | — | 186,23 zilen=13.889 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 11,04 zile | 5,46 zilen=17.167 | 281,73 zile | 1,23 zilen=4.317 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | — | 245.231 lein=28.239 | 251.289 lei | 231.029 lein=10.632 |
Istoric financiar complet · 2 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 8.945.022
- Rezultat net
- 116.435
- Angajați
- —
- Datorii
- 677.762
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 840.921
- Capitaluri proprii
- 163.159
- Venituri totale
- 8.945.022
- Cheltuieli totale
- 8.811.180
- Stocuri
- 274.231
- Creanțe
- 564.344
- Casă și conturi la bănci
- 2.346
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 251.289
- Rezultat net
- 46.524
- Angajați
- 1
- Datorii
- 155.658
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 202.382
- Capitaluri proprii
- 46.724
- Venituri totale
- 251.289
- Cheltuieli totale
- 202.252
- Stocuri
- 196.658
- Creanțe
- —
- Casă și conturi la bănci
- 5.724
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
radiată
ONRC · 2026-09-03Inactivare publicată la 2024-10-31. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-10-03Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
radiată
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Inactivare publicată la 2024-10-31. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-10-03Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-08-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 39393894
- Număr de înregistrare
- J15/585/2018
- Înmatriculare
- 23 mai 2018
- EUID
- ROONRC.J15/585/2018
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 3 Sat Teţcoiu, Comuna Mătăsaru Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str MARIN CONSTANTIN 2 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- TRANSFER(SOSIRE)
- Data stării fiscale
- 22 august 2023
- Înregistrare fiscală
- 22 ianuarie 2025
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- MIHAI ALEXANDRU-RĂZVAN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- INFORMATIC TEHNOLOGY COMPUTER STAV S.R.L.
- Stare de înregistrare
- TRANSFER(SOSIRE) din data 22.08.2023
- Înregistrare fiscală
- 23 mai 2018
- Număr registrul comerțului
- J2023015600407
- Cod CAEN
- 4941
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR MARIN CONSTANTIN, NR.2, CAMERA NR. 1, BL.Z1, SC.1, ET.4, AP.20
- Strada sediului
- Str MARIN CONSTANTIN
- Numărul sediului
- 2
- Localitatea sediului
- Sector 5 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Detalii sediu
- camera nr. 1
- Strada domiciliului fiscal
- Str MARIN CONSTANTIN
- Numărul domiciliului fiscal
- 2
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 5 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Detalii domiciliu fiscal
- camera nr. 1
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 1 februarie 2023
- TVA până la
- 31 iulie 2024
- Anulare operată la
- 1 august 2024
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 iulie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 31 octombrie 2024
- Publicarea deciziei
- 31 octombrie 2024
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
101 activități autorizate
CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare
CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule
CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor
CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
CAEN 4612 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii
CAEN 4624 Rev. 2Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor
CAEN 4635 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din tutun
CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
CAEN 4638 Rev. 2Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile
CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
CAEN 4648 Rev. 2Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
CAEN 4672 Rev. 2Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
CAEN 4730 Rev. 2Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
CAEN 4763 Rev. 2Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
CAEN 4931 Rev. 2Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CAEN 5610 Rev. 2Restaurante
CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor
CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 9004 Rev. 2Activități de gestionare a sălilor de spectacole
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2022–2023 | 2025-07-27 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | — | Neverificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.