Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INNOVA URBANISTICS S.R.L.

INNOVA URBANISTICS S.R.L.

CUI 40781474 · SRL· Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-09-14. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

INNOVA URBANISTICS S.R.L. are sediul în Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-09-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-64,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 53 K lei, față de 147,5 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât13,4%

Marja netă calculată este 13,4% în 2021, față de 37,9% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202153 K lei-64,1% față de anul anterior2020: 147.5002021: 53.000
Rezultat net 20217,1 K lei-87,3% față de anul anterior2020: 55.9412021: 7.096
Angajați 20211-66,7% față de anul anterior2020: 32021: 1
Capitaluri proprii 202188,1 K lei+8,8% față de anul anterior2020: 80.9622021: 88.058
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate074 K148 K2020: 147,5 K lei147,5 K20202021: 53 K lei53 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19%37,9%Mediana sectorului (2021): 15,2% · n=275902020: 37,9%37,9%20202021: 13,4%13,4%2021

Cifra de afaceri: -64,1% față de anul anterior. Marja netă: 13,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2021 comparat cu 2020
Capitaluri proprii88,1 K lei+8,8% față de anul anterior
Datorii4,6 K lei-60,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri147,5 K lei53 K lei-64,1% față de anul anterior
Rezultat net55,9 K lei7,1 K lei-87,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii81 K lei88,1 K lei+8,8% față de anul anterior
Datorii11,7 K lei4,6 K lei-60,4% față de anul anterior
Creanțe38 K lei17 K lei-55,3% față de anul anterior
Angajați31-66,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2021Sector 2021Firma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,4%15,2%n=27.59037,9%15,3%n=24.945
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive8,1%38,5%n=25.78769,1%34%n=23.611
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii19,98×1,36×n=35.6657,9×1,31×n=32.943
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360115,47 zile71,47 zilen=23.10792,75 zile75,17 zilen=20.887
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați53.000 lei82.952 lein=22.85349.167 lei77.591 lein=20.677

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.000
Rezultat net
7.096
Angajați
1
Datorii
4.640
Active imobilizate
—
Active circulante
92.698
Capitaluri proprii
88.058
Venituri totale
53.000
Cheltuieli totale
45.374
Stocuri
—
Creanțe
17.000
Casă și conturi la bănci
75.698
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.500
Rezultat net
55.941
Angajați
3
Datorii
11.729
Active imobilizate
—
Active circulante
92.691
Capitaluri proprii
80.962
Venituri totale
152.204
Cheltuieli totale
94.840
Stocuri
—
Creanțe
38.000
Casă și conturi la bănci
54.691
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-09-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 64% față de 2020.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-09-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 64% față de 2020.

Ministerul Finanțelor · 2021
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40781474
Număr de înregistrare
J36/210/2019
Înmatriculare
14 martie 2019
EUID
ROONRC.J36/210/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
SARICHIOI 440 B Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi Tulcea
Adresă fiscală
SARICHIOI 440 B Sarichioi TULCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 martie 2019
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPOV ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INNOVA URBANISTICS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.03.2019
Înregistrare fiscală
14 martie 2019
Număr registrul comerțului
J36/210/2019
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Babadag

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, SAT SARICHIOI COM. SARICHIOI, SARICHIOI, NR.440 B, BIROUL NR. 1
Strada sediului
SARICHIOI
Numărul sediului
440 B
Localitatea sediului
Sat Sarichioi Com. Sarichioi
Județul sediului
TULCEA
Detalii sediu
biroul nr. 1
Strada domiciliului fiscal
SARICHIOI
Numărul domiciliului fiscal
440 B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sarichioi Com. Sarichioi
Județul domiciliului fiscal
TULCEA
Detalii domiciliu fiscal
biroul nr. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
14 septembrie 2023
Publicarea deciziei
18 septembrie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TulceaSat Sarichioi, Comuna SarichioiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI