Inactivare publicată la 2025-10-14. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06INSERT SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Pierdere netă raportată.
INSERT SRL are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Datoriile raportate sunt 317,2 K lei în 2025, față de 317,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 13,4% · n=939Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | — | — | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Rezultat net | -21,3 K lei | -148 lei | -104 lei | Pierdere redusă cu 29,7% |
| Capitaluri proprii | -277,4 K lei | -277,6 K lei | -277,7 K lei | Deficit de capital majorat cu 0% |
| Datorii | 317,2 K lei | 317,2 K lei | 317,2 K lei | +0% față de anul anterior |
| Creanțe | 14,1 K lei | 14,1 K lei | 14 K lei | -0,1% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | — | — | Valoare curentă indisponibilă |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 1,22× (n=1.100) · 2024: 1,21× (n=1.015)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -104
- Angajați
- —
- Datorii
- 317.228
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.531
- Capitaluri proprii
- -277.697
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 104
- Stocuri
- 25.470
- Creanțe
- 14.039
- Casă și conturi la bănci
- 22
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -148
- Angajați
- —
- Datorii
- 317.224
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.631
- Capitaluri proprii
- -277.593
- Venituri totale
- 587
- Cheltuieli totale
- 735
- Stocuri
- 25.470
- Creanțe
- 14.058
- Casă și conturi la bănci
- 103
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -21.347
- Angajați
- 1
- Datorii
- 317.223
- Active imobilizate
- 286
- Active circulante
- 39.492
- Capitaluri proprii
- -277.445
- Venituri totale
- -7.775
- Cheltuieli totale
- 13.572
- Stocuri
- 25.470
- Creanțe
- 14.058
- Casă și conturi la bănci
- -36
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -43.964
- Angajați
- 1
- Datorii
- 299.950
- Active imobilizate
- 3.024
- Active circulante
- 40.828
- Capitaluri proprii
- -256.098
- Venituri totale
- 4.504
- Cheltuieli totale
- 48.467
- Stocuri
- 25.470
- Creanțe
- 14.077
- Casă și conturi la bănci
- 1.281
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 27.777
- Rezultat net
- -38.566
- Angajați
- 1
- Datorii
- 257.435
- Active imobilizate
- 5.760
- Active circulante
- 39.541
- Capitaluri proprii
- -212.134
- Venituri totale
- 31.886
- Cheltuieli totale
- 70.175
- Stocuri
- 25.470
- Creanțe
- 13.294
- Casă și conturi la bănci
- 777
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 341.077
- Rezultat net
- -64.245
- Angajați
- 1
- Datorii
- 241.566
- Active imobilizate
- 10.226
- Active circulante
- 57.772
- Capitaluri proprii
- -173.568
- Venituri totale
- 345.452
- Cheltuieli totale
- 406.584
- Stocuri
- 36.556
- Creanțe
- 16.381
- Casă și conturi la bănci
- 4.835
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Inactivare publicată la 2025-10-14. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Inactivare publicată la 2025-10-14. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-07-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 23.919 lei | 23.919 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
5 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni CONTESTATIE IN ANULARE · ContestatieinanulareApel
4 termene · ultima soluție: Admite contestaţia in anulare
Admite contestaţia in anulare
Admite contestaţiile în anulare. Admite cererile de intervenţie accesorie. Anulează decizia civilă nr. 584/01.04.2025 pronunţată de Curtea de Apel Bucureşti secţia a VI-a civilă, în dosarul nr.21477/3/2017/a21 şi rejudecând apelul declarat: Admite apelul. Schimbă sentinţa apelată în sensul că: Respinge cererea de trecere la faliment. Respinge cererea de suspendare a executării sentinţei civile nr. 799/17.02.2025, ca rămasă fără obiect. Dispune restituirea cauţiunii în cuantum de 1.000 lei achitate potrivit recipisei de consemnare nr. 211097832/1/03.03.2025 în dosarul nr. 1028/2/2025. Definitivă. Pronunţată azi, 28.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Document: _Hotarare 108/2026 · 2026-01-28
Repus pe rol
Repune cauza pe rol, în vederea calificării cererilor formulate de către Albinescu Mihai şi Pleşca Emilia. Se vor cita creditorii cu menţiunea de a preciza, din punct de vedere procesual, cererile depuse la dosarul cauzei, cu respectarea obligaţiei de timbrare a căii de atac formulate. Fixează termen la data de 28.01.2026, ora 10.00. Pronunţată azi, 17.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Document: incheieredesedinta · 2025-12-17
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la 17.12.2025. Pronunţată azi, 10.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-12-10
411 NCPC/242 CPC
În baza art.411 alin.1 pct.2 Cod procedură civilă suspendă judecata cauzei. Cu recurs pe perioada suspendării. Recursul se va depune la Curtea de Apel Bucureşti, Secţia a V-a Civilă. Pronunţată azi, 04.06.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Document: incheiereSuspendare · 2025-06-04
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni Revizuire dosar nr. 21477/3/2017/a21 CAB VI · RevizuireApel
3 termene · ultima soluție: Respinge contestaţia in anulare
Respinge contestaţia in anulare
Respinge contestaţia în anulare ca inadmisibilă. Respinge cererile de intervenţie accesorie în favoarea contestatoarei ca neîntemeiate. Definitivă. Pronunţată azi, 24.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Document: _Hotarare 1539/2025 · 2025-11-24
Suspendat
În baza Hotărârii nr. 2/26.08.2025 a Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Curţii de Apel Bucureşti, dispune suspendarea soluţionării prezentei cauze.
Document: Rezolutie · 2025-09-29
411 NCPC/242 CPC
În temeiul art. 411 alin. 1 pct. 2 C.proc.civ, suspendă judecata cauzei. Cu recurs pe toată durata suspendării. Cererea de recurs se depune la Curtea de Apel Bucureşti - Secţia a V-a Civilă. Pronunţată azi, 16.06.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţii, prin grefa instanţei.
Document: incheiereSuspendare · 2025-06-16
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni · Apel
1 termen · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge apelul, ca nefondat. Respinge cererea de suspendare a executării sentinţei civile nr. 799/17.02.2025, ca rămasă fără obiect. Dispune restituirea cauţiunii în cuantum de 1.000 lei achitate potrivit recipisei de consemnare nr. 211097832/1/03.03.2025 în dosarul nr. 1028/2/2025. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 01.04.2025.
Document: Hotarare 584/2025 · 2025-04-01
contestaţie · Apel
2 termene · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Pronun?ată în ?edin?ă publică, azi, 10.09.2024.
Document: Hotarare 1135/2024 · 2024-09-10
Încheiere
Respinge cererea de preschimbare, ca neîntemeiată. Fără cale de atac. Pronun?ată în ?edin?ă publică, azi, 18.06.2024.
Document: incheieredesedinta · 2024-06-18
Căi de atac declarate: Apel · 2024-04-10
contestaţie · Apel
1 termen · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 14.11.2023.
Document: Hotarare 1702/2023 · 2023-11-14
Căi de atac declarate: Apel · 2023-07-12
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 17982023
- Număr de înregistrare
- J02/1713/2005
- Înmatriculare
- 23 septembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J02/1713/2005
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- VASILE PÂRVAN 1 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. VASILE PÂRVAN 1 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- RELUARE ACTIVITATE
- Data stării fiscale
- 10 iulie 2013
- Înregistrare fiscală
- 7 mai 2024
- Telefon
- 0721886488 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- BĂLŢAT ASCANIA-DENISA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- INSERT SRL
- Stare de înregistrare
- RELUARE ACTIVITATE din data 10.07.2013
- Înregistrare fiscală
- 23 septembrie 2005
- Număr registrul comerțului
- J02/1713/2005
- Cod CAEN
- 4774
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Contact și adrese
- Telefon
- 0357421460 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. BIHORULUI, NR.2, AP.17
- Cod poștal fiscal
- 310140
- Strada sediului
- Str. Vasile Pârvan
- Numărul sediului
- 1
- Localitatea sediului
- Mun. Arad
- Județul sediului
- ARAD
- Codul poștal al sediului
- 310256
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Bihorului
- Numărul domiciliului fiscal
- 2
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Arad
- Județul domiciliului fiscal
- ARAD
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 310140
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- Perioada 1: TVA de la
- 10 iulie 2013
- Perioada 1: TVA până la
- 30 aprilie 2024
- Perioada 1: Anulare operată la
- 21 mai 2024
- Perioada 1: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 2: TVA de la
- 26 septembrie 2005
- Perioada 2: TVA până la
- 30 aprilie 2010
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 10 iulie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 mai 2024
- Actualizare TVA la încasare
- 21 mai 2024
- Publicare TVA la încasare
- 22 mai 2024
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 14 octombrie 2025
- Publicarea deciziei
- 14 octombrie 2025
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
7 activități autorizate
CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice
CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4774 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-06 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.