Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INSIDECOR SRL

INSIDECOR SRL

CUI 22012138 · SRL· Sat Giarmata, Comuna Giarmata

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

INSIDECOR SRL are sediul în Sat Giarmata, Comuna Giarmata. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,2 mil. lei, față de 7,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,9%

Marja netă calculată este 0,9% în 2025, față de 1,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+0,4%

Datoriile raportate sunt 1,6 mil. lei în 2025, față de 1,6 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,2 mil. lei-13,4% față de anul anterior2020: 5.842.3612021: 6.281.2522022: 7.797.5602023: 6.264.7992024: 7.138.7392025: 6.181.683
Rezultat net 202553,2 K lei-30,6% față de anul anterior2020: 246.6592021: 156.8992022: 148.9202023: 74.7582024: 76.6672025: 53.193
Angajați 202535-5,4% față de anul anterior2020: 412021: 402022: 452023: 382024: 372025: 35
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei+1,7% față de anul anterior2020: 641.7992021: 798.6972022: 947.6182023: 1.022.3762024: 1.099.0432025: 1.118.139
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.8 mil.2020: 5,8 mil. lei5,8 mil.20202021: 6,3 mil. lei6,3 mil.20212022: 7,8 mil. lei7,8 mil.20222023: 6,3 mil. lei6,3 mil.20232024: 7,1 mil. lei7,1 mil.20242025: 6,2 mil. lei6,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,1%4,2%2020: 4,2%4,2%20202021: 2,5%2,5%20212022: 1,9%1,9%20222023: 1,2%1,2%20232024: 1,1%1,1%20242025: 0,9%0,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,1% · n=226

Cifra de afaceri: -13,4% față de anul anterior.Marjă netă 0,9% · -0,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,1 mil. lei
20251,1 mil. lei

Datorii raportate

20241,6 mil. lei
20251,6 mil. lei

Disponibilități bănești

2024876 lei
202550,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,3 mil. lei7,1 mil. lei6,2 mil. lei-13,4% față de anul anterior
Rezultat net74,8 K lei76,7 K lei53,2 K lei-30,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii1 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei+1,7% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei1,6 mil. lei1,6 mil. lei+0,4% față de anul anterior
Creanțe324,4 K lei306,4 K lei119,8 K lei-60,9% față de anul anterior
Angajați383735-5,4% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,9%1,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,1% (n=226) · 2024: 2,3% (n=496)

Rezultat / active (A+B)1,9%2,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,6% (n=232) · 2024: 2% (n=503)

Rezultat / capitaluri proprii4,8%7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=210) · 2024: 7% (n=443)

Vânzări per angajat176.620 lei192.939 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.390 lei (n=221) · 2024: 206.074 lei (n=458)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)40,4%40,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,9% (n=232) · 2024: 40,8% (n=503)

Datorii / active (A+B)59,6%59,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 58,7% (n=232) · 2024: 53,3% (n=503)

Ponderea activelor imobilizate50,6%55,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,6% (n=232) · 2024: 42% (n=503)

Active circulante / datorii totale0,83×0,74×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=264) · 2024: 1× (n=554)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări7 zile15,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 47,8 zile (n=219) · 2024: 44 zile (n=476)

Stocuri în zile de vânzări69,7 zile45,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 79 zile (n=214) · 2024: 79,2 zile (n=463)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.181.683
Rezultat net
53.193
Angajați
35
Datorii
1.647.568
Active imobilizate
1.398.205
Active circulante
1.367.502
Capitaluri proprii
1.118.139
Venituri totale
6.705.512
Cheltuieli totale
6.641.962
Stocuri
1.197.659
Creanțe
119.762
Casă și conturi la bănci
50.081
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.138.739
Rezultat net
76.667
Angajați
37
Datorii
1.641.068
Active imobilizate
1.530.438
Active circulante
1.209.673
Capitaluri proprii
1.099.043
Venituri totale
7.362.234
Cheltuieli totale
7.270.344
Stocuri
902.382
Creanțe
306.415
Casă și conturi la bănci
876
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.264.799
Rezultat net
74.758
Angajați
38
Datorii
2.011.815
Active imobilizate
1.772.907
Active circulante
1.261.284
Capitaluri proprii
1.022.376
Venituri totale
6.371.374
Cheltuieli totale
6.280.593
Stocuri
915.242
Creanțe
324.352
Casă și conturi la bănci
21.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.797.560
Rezultat net
148.920
Angajați
45
Datorii
1.841.563
Active imobilizate
2.065.345
Active circulante
723.836
Capitaluri proprii
947.618
Venituri totale
8.190.300
Cheltuieli totale
8.027.026
Stocuri
611.784
Creanțe
109.591
Casă și conturi la bănci
2.461
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.281.252
Rezultat net
156.899
Angajați
40
Datorii
1.981.402
Active imobilizate
2.283.811
Active circulante
426.288
Capitaluri proprii
798.697
Venituri totale
6.441.858
Cheltuieli totale
6.284.959
Stocuri
234.615
Creanțe
103.485
Casă și conturi la bănci
88.188
Cheltuieli în avans
70.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.842.361
Rezultat net
246.659
Angajați
41
Datorii
1.180.799
Active imobilizate
965.621
Active circulante
856.977
Capitaluri proprii
641.799
Venituri totale
5.879.232
Cheltuieli totale
5.610.438
Stocuri
115.388
Creanțe
550.602
Casă și conturi la bănci
190.987
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-06-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Dosar 42841/325/20262026-10-05 · Judecătoria TIMISOARA · Terţ poprit

validare poprire 1093/2019 · Fond

Dosar 5782/290/20262026-07-13 · Judecătoria RESITA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22012138
Număr de înregistrare
J2007002427356
Înmatriculare
27 iunie 2007
EUID
ROONRC.J2007002427356
Formă juridică
SRL
Sediu social
Timişoarei 14/B Sat Giarmata, Comuna Giarmata Timiş
Adresă fiscală
Cal Timişoarei 14/B Giarmata TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iunie 2007
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2025
Telefon
0747010206 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AMI IT&C TM SRL
reprezentant al persoanei juridice
AVRAM TUDOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INSIDECOR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.06.2007
Înregistrare fiscală
28 iunie 2007
Număr registrul comerțului
J35/2427/2007
Cod CAEN
3100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0747010206 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT GIARMATA COM. GIARMATA, CAL. TIMIŞOAREI, NR.14/B
Cod poștal fiscal
307210
Strada sediului
Cal. Timişoarei
Numărul sediului
14/B
Localitatea sediului
Sat Giarmata Com. Giarmata
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307210
Strada domiciliului fiscal
Cal. Timişoarei
Numărul domiciliului fiscal
14/B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Giarmata Com. Giarmata
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307210

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
29 iunie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
13 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
14 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Giarmata, Comuna GiarmataCAEN 3109
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI