Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INSTANT INSURANCE SRL

INSTANT INSURANCE SRL

CUI 35201848 · SRL· Oraş Popeşti Leordeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

INSTANT INSURANCE SRL are sediul în Oraş Popeşti Leordeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 143,1 K lei, față de 110,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât31,1%

Marja netă calculată este 31,1% în 2025, față de 31,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+3.285,3%

Datoriile raportate sunt 87,1 K lei în 2025, față de 2,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025143,1 K lei+29% față de anul anterior2020: 79.1752023: 110.1992024: 110.9192025: 143.061
Rezultat net 202544,4 K lei+28% față de anul anterior2020: 64.0212023: 44.7532024: 34.7032025: 44.423
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202552 K lei+9,3% față de anul anterior2020: 194.3922023: 62.9152024: 47.6182025: 52.040
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate072 K143 K2020: 79,2 K lei79,2 K20202023: 110,2 K lei110,2 K20232024: 110,9 K lei110,9 K20242025: 143,1 K lei143,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,4%80,9%2020: 80,9%80,9%20202023: 40,6%40,6%20232024: 31,3%31,3%20242025: 31,1%31,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 32,7% · n=4.184

Cifra de afaceri: +29% față de anul anterior.Marjă netă 31,1% · -0,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202447,6 K lei
202552 K lei

Datorii raportate

20242,6 K lei
202587,1 K lei

Disponibilități bănești

202442,7 K lei
202522,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri110,2 K lei110,9 K lei143,1 K lei+29% față de anul anterior
Rezultat net44,8 K lei34,7 K lei44,4 K lei+28% față de anul anterior
Capitaluri proprii62,9 K lei47,6 K lei52 K lei+9,3% față de anul anterior
Datorii10,9 K lei2,6 K lei87,1 K lei+3.285,3% față de anul anterior
Creanțe4,1 K lei4,1 K lei4,1 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă31,1%31,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=4.184) · 2024: 29,7% (n=4.510)

Rezultat / active (A+B)31,9%70,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=3.047) · 2024: 23,6% (n=3.220)

Rezultat / capitaluri proprii85,4%72,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 74,3% (n=4.317) · 2024: 41,8% (n=4.702)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)37,4%96,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 71,6% (n=3.049) · 2024: 76,5% (n=3.223)

Datorii / active (A+B)62,6%5,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,5% (n=3.049) · 2024: 23,4% (n=3.223)

Ponderea activelor imobilizate80,8%5,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,8% (n=3.049) · 2024: 17,3% (n=3.223)

Active circulante / datorii totale0,31×18,19×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,76× (n=4.675) · 2024: 3,53× (n=5.055)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări10,3 zile13,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 90 zile (n=3.571) · 2024: 65,6 zile (n=3.660)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.061
Rezultat net
44.423
Angajați
—
Datorii
87.071
Active imobilizate
112.344
Active circulante
26.767
Capitaluri proprii
52.040
Venituri totale
169.007
Cheltuieli totale
114.672
Stocuri
—
Creanțe
4.112
Casă și conturi la bănci
22.655
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.919
Rezultat net
34.703
Angajați
—
Datorii
2.572
Active imobilizate
2.709
Active circulante
46.797
Capitaluri proprii
47.618
Venituri totale
114.247
Cheltuieli totale
71.750
Stocuri
—
Creanțe
4.112
Casă și conturi la bănci
42.685
Cheltuieli în avans
684
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.199
Rezultat net
44.753
Angajați
—
Datorii
10.908
Active imobilizate
10.291
Active circulante
61.724
Capitaluri proprii
62.915
Venituri totale
110.199
Cheltuieli totale
56.577
Stocuri
—
Creanțe
4.112
Casă și conturi la bănci
57.612
Cheltuieli în avans
1.808
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.175
Rezultat net
64.021
Angajați
1
Datorii
43.195
Active imobilizate
—
Active circulante
237.587
Capitaluri proprii
194.392
Venituri totale
79.175
Cheltuieli totale
13.536
Stocuri
—
Creanțe
4.112
Casă și conturi la bănci
233.475
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-11-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35201848
Număr de înregistrare
J2015003964239
Înmatriculare
5 noiembrie 2015
EUID
ROONRC.J2015003964239
Formă juridică
SRL
Sediu social
POGOANELOR 21 Oraş Popeşti Leordeni Ilfov
Adresă fiscală
Str POGOANELOR 21 Oraş Popeşti Leordeni ILFOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 noiembrie 2015
Înregistrare fiscală
17 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GAGIU FLORIAN-GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INSTANT INSURANCE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.11.2015
Înregistrare fiscală
5 noiembrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015003964239
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR. POGOANELOR, NR.21
Cod poștal fiscal
77160
Strada sediului
Str. Pogoanelor
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77160
Strada domiciliului fiscal
Str. Pogoanelor
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Popeşti-Leordeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77160

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş Popeşti LeordeniCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI