Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/INSTCOMP CONSTRUCT SRL

INSTCOMP CONSTRUCT SRL

CUI 14321779 · SRL· Municipiul Suceava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

INSTCOMP CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Suceava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+61,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,7 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut60%

Marja netă calculată este 60% în 2025, față de 49,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-54,6%

Datoriile raportate sunt 2 mil. lei în 2025, față de 4,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,7 mil. lei+61,1% față de anul anterior2020: 649.2422021: 448.5432022: 478.3032023: 1.701.4672024: 2.293.9412025: 3.695.942
Rezultat net 20252,2 mil. lei+94,9% față de anul anterior2020: 5.476.2292021: 310.1262022: 104.6152023: 1.042.3822024: 1.138.1732025: 2.218.755
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22022: 42023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20254,4 mil. lei+101,2% față de anul anterior2020: 605.3402021: 915.4662022: 357.4752023: 1.399.8572024: 2.191.9302025: 4.410.685
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 649,2 K lei649,2 K20202021: 448,5 K lei448,5 K20212022: 478,3 K lei478,3 K20222023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 3,7 mil. lei3,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%421,7%843,5%2020: 843,5%843,5%20202021: 69,1%69,1%20212022: 21,9%21,9%20222023: 61,3%61,3%20232024: 49,6%49,6%20242025: 60%60%2025Reper 2025: mediana sectorului 22,8% · n=12.334

Cifra de afaceri: +61,1% față de anul anterior.Marjă netă 60% · +10,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,2 mil. lei
20254,4 mil. lei

Datorii raportate

20244,3 mil. lei
20252 mil. lei

Disponibilități bănești

2024288,2 K lei
202597,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 mil. lei2,3 mil. lei3,7 mil. lei+61,1% față de anul anterior
Rezultat net1 mil. lei1,1 mil. lei2,2 mil. lei+94,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,4 mil. lei2,2 mil. lei4,4 mil. lei+101,2% față de anul anterior
Datorii5,8 mil. lei4,3 mil. lei2 mil. lei-54,6% față de anul anterior
Creanțe748,3 K lei183,9 K lei134,4 K lei-27% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă60%49,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=12.334) · 2024: 23,6% (n=11.757)

Rezultat / active (A+B)34,9%17,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=12.903) · 2024: 3,2% (n=12.164)

Rezultat / capitaluri proprii50,3%51,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=11.730) · 2024: 11,7% (n=11.063)

Vânzări per angajat1.847.971 lei1.146.971 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 238.022 lei (n=8.120) · 2024: 218.265 lei (n=8.171)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)69,3%33,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,7% (n=12.906) · 2024: 58,2% (n=12.167)

Datorii / active (A+B)30,7%66,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=12.906) · 2024: 40,6% (n=12.167)

Ponderea activelor imobilizate96,4%92,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75,1% (n=12.906) · 2024: 73,4% (n=12.167)

Active circulante / datorii totale0,12×0,11×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,71× (n=14.806) · 2024: 0,81× (n=14.070)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări13,1 zile28,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,5 zile (n=11.664) · 2024: 87,2 zile (n=10.932)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 7,7 zile (n=5.066) · 2024: 7,8 zile (n=4.723)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.695.942
Rezultat net
2.218.755
Angajați
2
Datorii
1.951.752
Active imobilizate
6.130.677
Active circulante
231.760
Capitaluri proprii
4.410.685
Venituri totale
3.997.036
Cheltuieli totale
1.421.921
Stocuri
0
Creanțe
134.359
Casă și conturi la bănci
97.401
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.050.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.293.941
Rezultat net
1.138.173
Angajați
2
Datorii
4.295.418
Active imobilizate
6.015.212
Active circulante
472.136
Capitaluri proprii
2.191.930
Venituri totale
2.460.510
Cheltuieli totale
1.165.339
Stocuri
0
Creanțe
183.930
Casă și conturi la bănci
288.206
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.050.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.701.467
Rezultat net
1.042.382
Angajați
2
Datorii
5.799.238
Active imobilizate
5.874.626
Active circulante
1.324.469
Capitaluri proprii
1.399.857
Venituri totale
1.813.322
Cheltuieli totale
756.869
Stocuri
542.092
Creanțe
748.275
Casă și conturi la bănci
34.102
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.050.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
478.303
Rezultat net
104.615
Angajați
4
Datorii
3.458.890
Active imobilizate
3.539.418
Active circulante
276.947
Capitaluri proprii
357.475
Venituri totale
575.979
Cheltuieli totale
467.243
Stocuri
154.622
Creanțe
97.703
Casă și conturi la bănci
24.622
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.050.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
448.543
Rezultat net
310.126
Angajați
—
Datorii
4.547.694
Active imobilizate
4.214.477
Active circulante
1.248.683
Capitaluri proprii
915.466
Venituri totale
532.043
Cheltuieli totale
216.597
Stocuri
210.858
Creanțe
1.016.930
Casă și conturi la bănci
20.895
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.050.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
649.242
Rezultat net
5.476.229
Angajați
2
Datorii
4.837.615
Active imobilizate
4.214.477
Active circulante
1.228.478
Capitaluri proprii
605.340
Venituri totale
4.738.603
Cheltuieli totale
-772.239
Stocuri
210.858
Creanțe
990.593
Casă și conturi la bănci
27.027
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.050.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-11-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-316.406.098 lei6.386.006 lei14.220 lei615 lei5.257 lei6.175.653 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14321779
Număr de înregistrare
J2001000566330
Înmatriculare
27 noiembrie 2001
EUID
ROONRC.J2001000566330
Formă juridică
SRL
Sediu social
DUMBRĂVII 10 Municipiul Suceava Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea DUMBRĂVII 10 Suceava SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 noiembrie 2001
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2024
Telefon
0751104466 · Firme cu același număr
Fax
0230524094

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CURCĂ BOGDAN-CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
INSTCOMP CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.2001
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 2001
Număr registrul comerțului
J2001000566330
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Telefon
0751104466 · Firme cu același număr
Fax
0230524094 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, ALEEA DUMBRĂVII, NR.10
Cod poștal fiscal
720152
Strada sediului
Aleea Dumbrăvii
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Suceava
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
720152
Strada domiciliului fiscal
Aleea Dumbrăvii
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Suceava
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
720152

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2001
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

40 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3513 Rev. 3Transportul energiei electrice

CAEN 3514 Rev. 3Distribuția energiei electrice

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7820 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

CAEN 8532 Rev. 3Învățământ secundar, tehnic sau profesional

CAEN 8551 Rev. 3Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul SuceavaCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI