Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 390,7 K lei, față de 292,3 K lei în 2024.
Bilanț 2025INTEGRANET SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
INTEGRANET SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 58,3% în 2025, față de 50,9% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 41,4% · n=1.464Cifra de afaceri: +33,7% față de anul anterior.Marjă netă 58,3% · +7,4 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 295,4 K lei | 292,3 K lei | 390,7 K lei | +33,7% față de anul anterior |
| Rezultat net | 160,6 K lei | 148,7 K lei | 227,7 K lei | +53,1% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 161,9 K lei | 149 K lei | 228 K lei | +53% față de anul anterior |
| Datorii | 8 K lei | 91,5 K lei | 74,2 K lei | -18,9% față de anul anterior |
| Creanțe | 104,1 K lei | 112 K lei | 170,5 K lei | +52,3% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 41,4% (n=1.464) · 2024: 45,7% (n=2.232)
Mediana sectorului: 2025: 98,2% (n=1.493) · 2024: 96,6% (n=2.211)
Mediana sectorului: 2025: 284.907 lei (n=1.079) · 2024: 263.095 lei (n=1.718)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 2,28× (n=1.771) · 2024: 2,84× (n=2.614)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 153,2 zile (n=1.401) · 2024: 130,2 zile (n=2.074)
Mediana sectorului: 2025: 5,6 zile (n=582) · 2024: 4,1 zile (n=861)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 390.705
- Rezultat net
- 227.725
- Angajați
- 1
- Datorii
- 74.212
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 302.177
- Capitaluri proprii
- 227.965
- Venituri totale
- 390.710
- Cheltuieli totale
- 151.498
- Stocuri
- 27.456
- Creanțe
- 170.521
- Casă și conturi la bănci
- 104.200
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 292.305
- Rezultat net
- 148.715
- Angajați
- 1
- Datorii
- 91.533
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 240.488
- Capitaluri proprii
- 148.955
- Venituri totale
- 292.306
- Cheltuieli totale
- 134.997
- Stocuri
- 22.505
- Creanțe
- 111.966
- Casă și conturi la bănci
- 106.017
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 295.405
- Rezultat net
- 160.603
- Angajați
- 1
- Datorii
- 8.012
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 169.951
- Capitaluri proprii
- 161.939
- Venituri totale
- 295.408
- Cheltuieli totale
- 132.434
- Stocuri
- 27.275
- Creanțe
- 104.144
- Casă și conturi la bănci
- 38.532
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 290.762
- Rezultat net
- 176.306
- Angajați
- 1
- Datorii
- 12.080
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 188.626
- Capitaluri proprii
- 176.546
- Venituri totale
- 290.764
- Cheltuieli totale
- 111.980
- Stocuri
- 38.122
- Creanțe
- 8.875
- Casă și conturi la bănci
- 141.629
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 295.735
- Rezultat net
- 167.360
- Angajați
- 1
- Datorii
- 9.953
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 219.253
- Capitaluri proprii
- 209.300
- Venituri totale
- 295.981
- Cheltuieli totale
- 126.290
- Stocuri
- 40.129
- Creanțe
- 10.297
- Casă și conturi la bănci
- 168.827
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 294.210
- Rezultat net
- 173.709
- Angajați
- 1
- Datorii
- 48.864
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 385.532
- Capitaluri proprii
- 336.668
- Venituri totale
- 294.630
- Cheltuieli totale
- 117.239
- Stocuri
- 45.267
- Creanțe
- 6.461
- Casă și conturi la bănci
- 333.804
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-03-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
4 dosare cu nume identic · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.
cerere de valoare redusă · Fond
2 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea formulată de reclamanta Integranet SRL, în contradictoriu cu pârâtul Oraşul Vaşcău, . Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 6750 lei, reprezentând contravaloarea prestări servicii. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,1% pe zi de întârziere, aplicate la valoarea debitului principal în cuantum de 6750 lei, începând cu cea de-a cincisprezecea zi după emiterea fiecărei facturii până la data plăţii efective. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 700 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 16.06.2026.
Document: _Hotarare 5120/2026 · 2026-06-16
Amână cauza
alte cauze
Document: incheieredesedinta · 2026-05-19
conflict de competenţă · Fond
1 termen · ultima soluție: Soluţionarea conflictului de competenţă
Soluţionarea conflictului de competenţă
Stabileşte competenţa materială de soluţionare a acţiunii formulate de reclamanta Integranet S.R.L. în contradictoriu cu pârâta Primăria Oraşului Vaşcău în favoarea Judecătoriei Oradea – Secţia civilă. Definitivă. Pronunţată prin grefă, azi, 23.01.2026.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 7/2026 · 2026-01-23
pretentii · Fond
3 termene · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei
Declină soluţionarea cauzei
Admite excepţia necompetenţei materiale a Tribunalului Bihor, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei privind pe reclamantul INTEGRANET SRL, în contradictoriu cu pârâta PRIMĂRIA ORAŞULUI VAŞCĂU, în favoarea Judecătoriei Oradea. Constată ivit conflictul negativ de competenţă Dispune înaintarea prezentului dosar către Curtea de Apel Oradea – Secţia de contencios administrativ şi fiscal în vederea solu?ionării conflictului negativ de competen?ă. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 02.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: _Hotarare 754/2025 · 2025-12-02
Alte soluţii
În baza Hotărârii nr. 6 din 26 august 2025 a Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Bihor, precum ?i în baza Hotărârii nr. 7 din 05 septembrie 2025 a Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Bihor, constată că activitatea de judecată a fost suspendată, urmând ca judecata prezentei cauze să fie reluată din oficiu la data încetării efectelor hotărârilor men?ionate, cu citarea păr?ilor
Document: Rezolutie · 2025-09-09
Amână cauza
Îndeplinirea unor obliga?ii de către reclamant, de a depune la dosar lămuriri, fiind necesare pentru stabilirea competenţei de soluţionare a cauzei
Document: incheieredesedinta · 2025-06-10
cerere de valoare redusă · Fond
1 termen · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei
Declină soluţionarea cauzei
Admite excep?ia necompeten?ei materiale a Judecătoriei Oradea, invocată de pârâtă prin întâmpinare. Declină competen?a de solu?ionare a cauzei privind pe reclamanta Integranet SRL, ?i pârâta Primăria Oraşului Vaşcău, în favoarea Tribunalului Bihor – Secţia Contencios Administrativ şi Fiscal. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 28.04.2025.
Document: Hotararecameraconsiliu 1346/2025 · 2025-04-28
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
65 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 35790034
- Număr de înregistrare
- J2016000543050
- Înmatriculare
- 11 martie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000543050
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- ALUMINEI 5 PB33 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. ALUMINEI 5 Oradea BIHOR
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 11 martie 2016
- Înregistrare fiscală
- 21 aprilie 2016
- Telefon
- 0748672723 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- COFAR PETRU-SORIN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- INTEGRANET SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 11.03.2016
- Înregistrare fiscală
- 11 martie 2016
- Număr registrul comerțului
- J2016000543050
- Cod CAEN
- 4650
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Contact și adrese
- Telefon
- 0748672723 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. ALUMINEI, NR.5, BL.PB33, AP.1
- Cod poștal fiscal
- 410303
- Strada sediului
- Str. Aluminei
- Numărul sediului
- 5
- Localitatea sediului
- Mun. Oradea
- Județul sediului
- BIHOR
- Codul poștal al sediului
- 410303
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Aluminei
- Numărul domiciliului fiscal
- 5
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Oradea
- Județul domiciliului fiscal
- BIHOR
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 410303
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (65) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
SCOALA CU CLS I-VIII NR. 11 ORADEA17 din 65 înregistrări (26,2%) · Vezi relația
COLEGIUL NATIONAL ONISIFOR GHIBU17 din 65 înregistrări (26,2%) · Vezi relația
SCOALA GIMNAZIALA NR 1 COMUNA LAZARENI10 din 65 înregistrări (15,4%) · Vezi relația
DIRECTIA JUDETEANA PENTRU SPORT SI TINERET BIHOR6 din 65 înregistrări (9,2%) · Vezi relația
LICEUL TEORETIC GERMAN FRIEDRICH SCHILLER5 din 65 înregistrări (7,7%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Cartuse de toner (Rev.2)16 din 65 înregistrări (24,6%) · Vezi selecția
Unitati de hard disk (Rev.2)11 din 65 înregistrări (16,9%) · Vezi selecția
Repararea si intretinerea calculatoarelor si a masinilor contabile (Rev.2)9 din 65 înregistrări (13,8%) · Vezi selecția
Echipament de retea (Rev.2)4 din 65 înregistrări (6,2%) · Vezi selecția
Videoproiectoare (Rev.2)3 din 65 înregistrări (4,6%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Servicii IT, retelistica
Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 50
CPV 50311400-2 — Repararea si intretinerea calculatoarelor si a masinilor contabile (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →UPS CENTRALE SISNUS PUR 1000VA 700W 12V REBEL
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR 1 COMUNA LAZARENI
CPV 31682530-4 — Surse de alimentare electrica (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →ACUMULATOR GEL DEEP CYCLE 12V 100AH
Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR 1 COMUNA LAZARENI
CPV 31431000-6 — Acumulatori cu placi de plumb si acid sulfuric (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Acumulator APC RBC124
Autoritate: Directia Judeteana de Statistica Bihor
CPV 31431000-6 — Acumulatori cu placi de plumb si acid sulfuric (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Reparatie / Mentenanta Imprimanta HP 402 / 404
Autoritate: INSPECTORATUL TERITORIAL DE MUNCA BIHOR
CPV 50311400-2 — Repararea si intretinerea calculatoarelor si a masinilor contabile (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Reparatie / Mentenanta Imprimanta HP 402 / 404
Autoritate: INSPECTORATUL TERITORIAL DE MUNCA BIHOR
CPV 50311400-2 — Repararea si intretinerea calculatoarelor si a masinilor contabile (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
6 activități autorizate
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației
CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice
CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-20 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.